Учням коледжів та ліцеїв Чернівців розповіли, як убезпечитися від ризиків виробничого травматизму та чому важливо дотримуватися безпеки праці  

13 травня 2024

Цикл інформаційних зустрічей  з учнями та студентами фахових освітніх закладів обласного центру організовано у рамках проведення тематичних заходів з безпеки праці. Превентивну роботу провела заступниця начальника відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Регіна Задоровська.

Посадовець Держпраці прочитала тематичні лекції учням Чернівецького професійного машинобудівного ліцею, Чернівецького професійного ліцею сфери послуг, Чернівецького політехнічного фахового коледжу.

На зустрічах з молоддю обговорено актуальні питання безпеки праці, зокрема, норми Закону України «Про охорону праці»; проаналізовано причини виробничого травматизму; безпеку праці молодих та неповнолітніх працівників.

Фахівчиня Управління допомогла учням зрозуміти небезпечні виробничі фактори тих спеціальностей, які вони здобувають та розповіла, як  ефективно налагодити систему управління охороною праці на підприємствах.

Наголосила на важливості проходження персоналом навчання та перевірки знань з безпеки праці, медоглядів, інструктажів, використання  спецодягу, спецвзуття, засобів індивідуального захисту.

Окремо акцентовано на праці молоді, котра не досягла повноліття. Насамперед, грунтовно деталізовано на переліку робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, молодших 18 років.

Детально роз’яснено, на яких роботах можуть задіюватися неповнолітні; у яких випадках на працевлаштування необхідна згода батьків;  яким має бути робочий графік, фізичні навантаження тощо.

Актуальна інформація, як працювати безпечно: https://pratsia.in.ua