У діалозі з соціальними партнерами обговорено результати заходів, націлених на зменшення виробничого травматизму в області

13 травня 2024

У рамках реалізації Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня не задекларованої праці та виробничого травматизму на 2024 рік, фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області долучилися до засідання президії  Чернівецької обласної ради профспілок.

Участь у форумі взяли начальниця Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Ліна Корева та головний спеціаліст відділу розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Андрій Сербенюк.

Ключове питання  в обговоренні – посилення роботи профспілкових органів з попередження порушень законодавства про працю та профілактики нещасних випадків на виробництві.

Під час обговорення зазначалося на  участі профспілкових об’єднань  у заходах, організованих територіальним органом Держпраці, у тому числі, під час проведення  Службою масштабних інформаційних кампаній.

Акцентувалося на результатах участі представників профспілкових органів у роботі комісій зі спеціальних розслідувань Держпраці. Констатовано, що  за останні три роки представники профспілок взяли участь у роботі комісій з розслідування понад  1 300 нещасних випадків.

Основна частка  роботи виконана первинними профспілковими організаціями медичних працівників, які в період активної фази COVID-19 взяли участь у розслідуванні 1 200 випадків гострого професійного захворювання.