Роботодавцям Чернівецького району наголошено на необхідності дотримання законодавства про працю та безпеку праці

14 вересня 2023

Низку превентивних заходів ініціювали та провели головні державні інспектори  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Валентина Моргоч та Сергій Андрієць серед роботодавців  та підприємців Чернівецького району.

Зокрема, Валентина Моргоч, проводячи превентивну роботу у рамках кампанії «Виходь на світло»,  залучила до участі у заходах місцевих суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у галузях торгівлі, сфери надання послуг, громадського харчування тощо.

Спілкуючись із роботодавцями, інспекторка наголосила на особливостях укладання трудових договорів між роботодавцями та працівниками, неприпустимості використання нелегальної зайнятості.

Роботодавців та підприємців поінформовано про мету інформаційно-роз’яснювальної кампанії Держпраці, спрямованої на забезпечення трудових та соціальних прав працівників та мінімізацію нелегальної зайнятості.

Водночас інспектор Сергій Адндрієць наголосив суб’єктам господарювання на необхідності дотримання чинного законодавства з безпеки праці, особливо,  у частині створення для найманого персоналу здорових та безпечних умов праці.

Зазначено також на безпечних умовах виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; експлуатації систем газопостачання; окремих норм електробезпеки; безпечного використання теплогенеруючого та електрогенеруючого обладнання, оскільки незабаром розпочнеться опалювальний період.

Мовилося, зокрема, про ризики виробничого травматизму при використанні  та експлуатації такого технічного обладнання. Роз’яснено про відповідальність у разі приховування нещасних випадків травмувань найманого персоналу.

Учасникам зустрічей також надано  ґрунтовну інформацію щодо інформаційних ресурсів Служби, на яких зібрано та систематизовано зміни у законодавстві про працю, безпеку праці, наявність консультаційних сервісів, зокрема,  інформаційного порталу: https://pratsia.in.ua .