На пресконференції для ЗМІ –  про хід та очікувані результати  інформаційної кампанії Держпраці та ДПС

07 червня 2024

Сьогодні, 7 червня, у Чернівецькій обласній військовій адміністрації за участю начальниці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Ліни Коревої, заступника – начальника відділу з питань праці Юрія Пуріча для засобів масової інформації Буковини відбулася пресконференція на тему: «Нелегальна праця – чому це погано для всіх. Про взаємодію Держпраці та ДПС щодо подолання нелегальної зайнятості».

Начальниця територіального органу Ліна Корева зазначила, що спільна інформаційна кампанія Держпраці та ДПС відбувається з метою привернення уваги  громадськості до переваг офіційної зайнятості, а також ризиків і наслідків незадекларованої праці для працівників, роботодавців і держави загалом.

Підкреслено: загальні втрати бюджету країни від неоформлених трудових відносин складають  щорічно, щонайменше, 100 мільярдів гривень, що дозволило би значно збільшити видатки на оборону, суспільно важливі соціально-економічні, інфраструктурні проекти.

Наголошено також, що мінімізація неофіційної праці у регіоні є одним із основних цілей Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня не задекларованої праці та виробничого травматизму на 2024 рік.

Відтак на виконання цього стратегічного документа, з початку року посадовці  Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  здійснили серед  місцевих суб’єктів господарювання  понад півтори тисячі інформаційних заходів.  Роз’яснювальною роботою охопили понад 12 тисяч респондентів.

За результатами інформаційної та інспекційної роботи  фахівців територіального органу, роботодавці Буковини оформили з найманим персоналом понад 2 800 трудових угод.

Під час пресконференції спікери Держпраці також  поінформували представників ЗМІ про найактуальніші новації у сфері законодавства про працю, безпеку праці для роботодавців та працівників;

про підстави здійснення заходів державного контролю;

фінансову відповідальність за порушення чинних нормативно-правових актів, зокрема, у частині оформлення трудових відносин;

про інші інформаційні кампанії Держпраці, які наразі реалізуються –  у рамках Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею та з питань протидії торгівлі людьми, примусової праці, трудової експлуатації.

Актуальна інформація з питань законодавства про працю та безпеку праці: https://pratsia.in.ua