Фахівці Управління провели превентивні заходи у 8 суб’єктів господарювання лісопереробної галузі Буковини

16 березня 2023

З метою дотримання вимог трудового законодавства, законодавства з питань безпеки та гігієни праці, посадовці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області охопили превентивними заходами вісьмох суб’єктів господарювання лісопереробної галузі Буковини.

У рамках проведення кількох інформаційних кампаній, зокрема кампанії на протидію нелегальній зайнятості «Виходь на світло», фахівці Держпраці надали відповідні роз’яснення щодо  дотримання роботодавцями законодавства про працю, особливо у частині належного оформлення трудових відносин. Респондентів  ознайомили з особливостями застосування трудового законодавства в умовах воєнного стану.

Під час проведення превентивних заходів, інспектори наголосили на належній організації суб’єктами господарювання безпеки виробничого процесу та мінімізації небезпечних виробничих факторів на робочих місцях персоналу.

Значну увагу приділено забезпеченню працівників засобами індивідуального захисту, своєчасному навчанню та перевірці знань з питань безпеки праці, проведенню інструктажів на робочих місцях, проведенню медоглядів, атестації робочих місць тощо.

У ході робочих зустрічей наголошувалося на  окремих питаннях ринкового нагляду, оскільки наразі триває тематична інформаційна кампанія Держпраці.

Суб’єктам господарювання також роз’яснено зміни у порядку отримання дозвільних документів у період дії воєнного стану. Зокрема, фахівці наголосили, що наразі  запроваджено отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки в електронному вигляді через Портал електронних сервісів Мінекономіки.

Учасників робочих нарад та зустрічей поінформовано про рівень травматизму на виробництві загалом та у лісовій і лісопереробній галузях, зокрема, та попереджено про відповідальність у разі приховування нещасних випадків  виробничого характеру на підприємствах.