Безпечне виконання працівниками спеціалізованого підприємства робіт на висоті з використанням автопідйомника відпрацьовано на тематичному тренінгу

17 березня 2023

Безпечне виконання робіт на висоті з використанням автопідйомника відпрацьовано на тематичному тренінгу за участю працівників виробничої бригади комунального підприємства «Міськсвітло» у Чернівцях.

Підприємство спеціалізується на заміні та прокладанні вуличних мереж,  кабельних ліній, заміні опор,  ліхтарів та ламп освітлення, ремонту такого обладнання, підсвітці споруд та будівель  тощо.  Тут трудяться майже півсотні працівників. Щоденно роботи на об’єктах проводять чотири виробничі бригади.

До участі у превентивному заході, який організували та провели фахівці відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області, залучили одну із таких виробничих бригад.

Перед початком  тренінгу, працівники «Місьсвітла» пройшли відповідний  передрейсовий огляд та інструктаж з питань безпеки праці, отримала наряд-допуск до виконання робіт  підвищеної небезпеки, перевірила технічне спорядження та обладнання для виконання завдань.

У свою чергу, коментуючи мету проведення тематичного тренінгу, головний державний інспектор Управління Микола Бербенюк зазначив перед присутніми на основних  вимогах  галузевих  правил виконання робіт –  Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів та Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання.

Фахівець Держпраці акцентував на  окремих питаннях безпечного виконання  робіт підвищеної небезпеки; необхідності проходження відповідного навчання та перевірки знань з питань безпеки праці персоналом, медичних оглядів; його належному забезпеченні  засобами колективного та індивідуального захисту, а також такелажними засобами – захисними поясами, канатами, лазами  для робіт на опорах.

Під час превентивного заходу присутнім було  наголошено на змінах у порядку отримання дозвільних документів у період дії воєнного стану на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Прибувши  на місце безпосереднього виконання  робіт  у центральній частині Чернівців, бригада у складі водія Олексій Дробика та електромонтерів з експлуатації розподільчих мереж Даниїла Чередниченка і Георгія Єнакаті здійснили заміну освітлювального обладнання ділянки вуличної мережі.

Підсумовуючи результати проведення тематичного тренінгу, Микола Бербенюк надав додаткову консультаційну допомогу з окремих питань виконання даних  робіт підвищеної небезпеки.