За результатами заходу контролю, роботодавець виплатив працівникам заборговану зарплату у понад 900 тисяч гривень
01 квітня 2025Посадовці управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно – Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели на одному із буковинських підприємств, що спеціалізується на виробництві хліба, хлібобулочних виробів, борошняних кондитерських виробів, позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства про працю.
Під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) встановлено наявність заборгованості по заробітній платі перед працівниками підприємства у сумі 937 тисяч гривень.
Відтак роботодавець порушив норми чинного трудового законодавства, а саме – статтю 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», низку статей Кодексу законів про працю України, а саме статті 115 – «Строки виплати заробітної плати» та статті 116 – «Строки розрахунку при звільненні».
З метою усунення виявлених порушень, фахівцями відділу з питань праці управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області, складено відповідний Акт. За результатами вжитих заходів роботодавець повністю погасив заборгованість із заробітної плати перед працівниками підприємства.
Слід підкреслити, що ситуація із заборгованістю по зарплаті на підприємствах Буковини перебуває у стані постійного моніторингу фахівців структурного підрозділу територіального органу Держпраці.
Довідково: належна виплата заробітної плати – обов’язок роботодавця.
Чинним законодавством про працю визначено вимогу щодо періодичності виплати заробітної плати працівникам трудових колективів підприємств, установ, організацій.
Роботодавець повинен виплачувати заробітну плату працівникові не рідше двох разів на місяць.
Суб’єкт господарювання не має права в односторонньому порядку ухвалювати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством.
Статтею 110 Кодексу законів про працю України встановлено, що при кожній виплаті заробітної плати власник, або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про розміри оплати праці, про дані, що належать до періоду, за який проводиться оплата праці, а саме:
загальна сума заробітної плати з детальним розшифруванням за видами виплат;
розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати;
сума, що належить до виплати.
Повідомлення роботодавцем працівника про заробітну плату повинне проводитися при кожній виплаті.
Актуальна інформація з питань трудового законодавства, питань безпеки та гігієни праці: https://pratsia.in.ua