Як протидіяти дискримінаційним проявам на робочому місці
02 серпня 2024Дискримінація на робочому місці може проявлятися як у діях керівництва чи колег, так і в їхній бездіяльності. Інколи вона може бути неусвідомленою.
Найчастіше працівники стикаються на роботі з «мобінгом» (від англійського слова mob – агресивний натовп) або цькуванням – як із боку керівництва, так і з боку інших колег.
Цькування керівником називають «босингом» (від слова boss – «бос», «керівник»), цькування з боку колег – «булінгом» (від слова bully «хуліган»).
В обох випадках жертвою стає хтось із колективу, кого регулярно принижують або ігнорують.
Якщо ви вважаєте, що ваші права порушені, або ж ви зіткнулися з дискримінацією, не мовчіть. Для початку спробуйте розв’язати проблему зсередини.
Якщо вас дискримінують колеги, поговоріть із керівництвом. Коректно поясніть, що відчуваєте упереджене ставлення, й попросіть підтримки.
Якщо ви відчуваєте дискримінацію з боку керівництва, поговоріть із колегами.
Важливо зрозуміти, чи ви єдині в колективі, хто стикається з несправедливістю. Якщо виявиться, що від дискримінації потерпають й інші колеги, об’єднуйтеся – що більше вас буде, тим більше шансів розв’язати проблему. Спробуйте разом поговорити з керівництвом.
Якщо це не дало результатів, спробуйте звернутися до громадських організацій, які опікуються певним типом дискримінації на робочому місці.
Практичні поради, як протидіяти дискримінаційним проявам у робочому середовищі – за інформаційними матеріалами порталу «Дія. Безбар’єрність» – https://bf.diia.gov.ua