Вижниччина: роботодавцю акцентовано на трудових гарантіях для студентської молоді при стажуванні

07 лютого 2024

Роботодавця, який розвиває власну справу на Вижниччині й спеціалізується на прісноводному рибництві та аквакультурі (вирощуванні форелевих та осетрових видів риб) з інформаційною роботою відвідала головна державна інспекторка Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Олена Антофій.

При діловому спілкуванні з підприємцем, інспекторка зазначила на важливості належного дотримання трудового законодавства, зокрема, у частині оформлення трудових взаємовідносин з найманими працівниками та належній оплаті їхньої праці.

Фахівчиня Держпраці надала суб’єкту господарювання додаткові рекомендації щодо ефективнішого дотримання  чинних нормативно-правових актів законодавства про працю.

Мовилося, насамперед, про дотримання трудових та соціальних прав студентської молоді, котрій підприємець надає можливість проходження навчальної практики та стажування на власних підприємствах.

Підкреслено, що стажування молодих працівників можливе лише за умови укладання відповідного  договору, проходженні інструктажів тощо.

Наголошено на обов’язковості дотримання норм робочого часу, який не має перевищувати для працівників, віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб, віком від 15 до 16 років,  – 24 години на тиждень.

Підприємцю також зазначено на можливості отримання оперативної консультаційної допомоги від Держпраці, у разі необхідності, за допомогою сучасних сервісів, одним із яких є сервіс «інтерактивний інспектор».

Актуальна інформація з питань трудового законодавства: https://pratsia.in.ua/