У територіальних громадах розпочато робочі зустрічі та семінари з питань впровадження програм психосоціальної підтримки

08 лютого 2024

Цикл робочих нарад, зустрічей, семінарів, круглих столів з питань впровадження цільових програм збереження ментального здоров’я та психосоціальної підтримки у робочому середовищі розпочали фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  у територіальних громадах Буковини.

Один із перших превентивних заходів проведено у Василівському старостинському окрузі Сокирянської міської ради, що у Дністровського районі.

Відповідну інформаційну роботу провели заступниця начальника відділу з питань праці Валентина Панчишина та головна державна інспекторка Євгенія Рижонок.

Представниці Управління розповіли фахівцям органу місцевого самоврядування про мету та значення цільових програм психосоціальної підтримки, розроблених у рамках Всеукраїнської програми збереження ментального здоров’я «Ти як?».

Зазначили також на профільній програмі психологічної підтримки на роботі – «З турботою про себе та кожного», яку ініціювала та популяризує Держпраці України. Розповіли, як на практиці  запровадити заходи програми у трудових колективах підприємств, установ, організацій громади.

Ознайомили, якою меже бути психосоціальна підтримка працівників; як надавати першу психологічну допомогу; як опановувати техніки самодопомоги; акцентували на тому, у яких випадках слід звертатися до психолога і що може стати підставою звернення до психотерапевта.

Респондентам надали тематичні інформаційні матеріали для подальшого розповсюдження у трудових колективах округу.

Актуальна інформація з питань психосоціальної підтримки на робочому місці: https://pratsia.in.ua/