Роботодавці зобов’язані дотримуватися строків виплати заробітної плати працівникам

27 березня 2023

Головна державна інспекторка відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Алла Попович взяла участь у роботі  комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Дністровської районної військової адміністрації.

Члени комісії розглядала питання щодо стану заборгованості із виплати заробітної плати на одному із приватних  підприємств, що здійснює виробничу діяльність на території району і , де станом на початок звітного місяця, зафіксовано заборгованість по заробітній платі перед працівниками у сумі понад 395 тисяч гривень.

У результаті розгляду ухвалено низку рішень, спрямованих на недопущення росту заборгованості із заробітної плати на підприємствах Дністровського району, податків і зборів до бюджетів різних рівнів.

У свою чергу, фахівець Держпраці наголосила у ході роботи комісії, що  оплата праці працівників трудових колективів має здійснюватися у першочерговому порядку:  інші наявні на підприємстві платежі  здійснюються лише  після виконання зобов’язань роботодавців щодо оплати праці персоналу.

Державна служба з питань праці неодноразово  акцентувала на тому, що згідно Кодексу законів про працю України, суб’єкти господарювання, котрі допускають на підприємствах, в установах, організаціях невиплату заробітної плати несуть повну відповідальність за порушення чинного трудового законодавства,  підкреслила  у виступі посадовець Управління.

«Вимоги статті 115 Кодексу законів про працю України та статті 24 Закону «Про оплату праці» щодо строків виплати зарплати на період дії воєнного стану не зупинено. Тобто,  роботодавці зобов’язані виплачувати зарплату працівникам у строки, встановлені у колективному договорі або внутрішньому акті роботодавця», – наголосила перед учасниками зібрання  Алла Попович.

Посадовець територіального органу Держпраці зазначила на тому, що ситуація із заборгованістю по зарплаті на підприємствах Буковини  перебуває у стані постійного моніторингу  фахівців Управління інспекційної діяльності в області.