Про соціальні гарантії та трудові права працівників, котрі живуть з ВІЛ/СНІД
01 грудня 2023Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом – вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та захворюванням, яке він може викликати – синдром набутого імунодефіциту (СНІД).
Внаслідок СНІДу у світі померло близько 40 мільйонів людей. Минулого року СНІД забрав 630 тисяч життів, а понад 1 мільйон людей заразилися ВІЛ.
В Україні у 2022 році внаслідок СНІДу померли 1 293 людей, упродовж 2023 (станом на 1 листопада) – ще 1 198.
Кількість випадків ВІЛ-інфікованих в Україні щороку зростає. На 1 листопада 2023 року встановлено 158 803 випадків ВІЛ-інфекції і 48 908 випадків СНІДу, з них 9 769 випадків ВІЛ і 2 738 випадків СНІДу зареєстровано у 2023 році.
Але насправді цифра може бути більшою, адже кожна четверта людина із ВІЛ не знає про свій діагноз.
Таку інформаціє оприлюднили сьогодні інформаційні ресурси Міністерства охорони здоров’я України.
У свою чергу Державна служба України з питань праці нагадує: громадянам, котрі живуть з ВІЛ/СНІД та особам, котрі належать до груп підвищеного ризику, гарантуються усі права та свободи, передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 2.1 Кодексу законів про працю України забезпечує норму недискримінації у сфері праці залежно від стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД.
Наявність ВІЛ-інфекції не може бути підставою для відмови людині у прийнятті на роботу, чи підставою для її звільнення.
Працівникам з ВІЛ-позитивним статусом заборонено :
відмовляти у прийнятті до освітніх, медичних, закладів соціальної опіки і піклування, соціальних служб; відмовляти у наданні домедичної та медичної допомоги, соціальних послуг тощо.
Більше актуальної інформації з питань трудових відносин: https://pratsia.in.ua