Потенційним шукачам роботи розповіли про форми трудових взаємовідносин та як не потрапити у трудове рабство

22 липня 2024

На тематичному семінарі у Глибоцькому управлінні Чернівецької філії Чернівецького обласного центру зайнятості головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Іван Дамаскін поінформував потенційних шукачів роботи про сучасні форми трудових взаємовідносин та про ознаки належно оформлених трудових відносин.

Посадовець Держпраці наголосив на тому, що належно задекларованою праця вважається лише у тому випадку, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір; офіційно повідомив про його працевлаштування територіальний орган ДПС, в повному розмірі виплачує працівникові  заробітну плату, передбачену умовами трудового договору, а також сплачує за нього єдиний соціальний внесок у розмірах, передбачених чинним законодавством.

«Усі ці ознаки є підставами для працівника вважати, що його праця належно задекларована», – підкреслив в інтерактивному спілкуванні з учасниками семінару інспектор Управління.

Роз’яснено  також про укладання  цивільно-правових угод  та про суттєву різницю в організації трудових та цивільно-правових відносин.

Учасники робочої зустрічі почули про сучасні форми трудових взаємовідносин між найманим персоналом та роботодавцями. Зокрема, як укладаються контракти та гіг-контракти;

що передбачають дистанційна та віддалена форми роботи;

що таке робота з нефіксованим робочим часом;

як при сучасних формах трудових взаємовідносин здійснюється оплата праці;

якими є трудові права та обов’язки найманих працівників тощо.

Окремою темою, розглянутою на засіданні, були питання протидії трудовій експлуатації та примусовій праці, що, власне, слід вважати формами сучасного рабства.

Інспектор Управління підкреслив, що  Держпраці реалізує низку заходів, спрямованих на інформування  суб’єктів господарювання,  працівників, як убезпечити своє конституційне право на   гідні  та безпечні умови праці  та що, власне,  слід вважати трудовою експлуатацією та примусовою працею.

Надано рекомендації, як не потрапляти у небезпечні ситуації  та розповсюджено інформаційні матеріали з контактами державних відомств, оперативних служб, громадських організацій. благодійних  фондів, до яких варто звернутися за допомогою у разі потрапляння у небезпечні ситуації.

Актуальна інформація з питань трудового законодавства: https://pratsia.in.ua