Посадовцям територіальних громад – про основні вимоги законодавства з безпеки праці та отримання адміністративних послуг Держпраці
16 травня 2025Посадовці управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно – Західного міжрегіонального управління Держпраці долучилися до масштабного онлайн – вебінару за участю представників усіх територіальних громад Буковини.
Подія відбулася за ініціативи регіонального офісу програми ” U-LEAD з Європою”.
Серед основних питань, опрацьованих з учасниками семінару, – основні вимоги чинного законодавства з питань промислової безпеки, безпеки праці, отримання адміністративних послуг від Держпраці – дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію устаткування та обладнання підвищеної небезпеки, подання декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з безпеки праці.
Мовилося про організацію заходів, націлених на протидію виробничому травматизму. На цьому наголосив заступник начальника управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Юрій Пуріч.
Посадовець ознайомив присутніх зі статистикою виробничого травматизму, наслідками резонансних нещасних випадків, найбільш поширеними причинами, через які доводиться фіксувати нештатні події.
Підкреслено на результатах превентивної роботи, яку здійснюють фахівці управління на виконання Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня не задекларованої праці та виробничого травматизму на 2025 рік.
Зазначено на дотриманні норм Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.
Практичні рекомендації щодо дотримання вимог Закону України «Про охорону праці» надала заступниця начальника відділу з питань безпеки праці управління Регіна Задоровська.
Відповідаючи на запитання учасників, фахівчиня забезпечила додаткові роз’яснення щодо відповідальності роботодавців за створення належних умов праці для персоналу, обов’язків, що покладаються на органи місцевого самоврядування у частині дотримання законодавства з безпеки праці, ведення відповідної документації.
Акцентовано на важливості застосування ідентифікатора виробничих небезпек на робочих місцях; проведення медоглядів, навчання, перевірки знань з безпеки праці тощо.
Опрацьовано вимоги електробезпеки, експлуатації газових мереж, генераторних установок; експлуатації будівель та споруд.
Інформуючи учасників вебінару про необхідність дотримання нормативно-правової бази щодо дозвільних документів, головна спеціалістка відділу надання адміністративних послуг Олена Дорош підкреслила на виконанні Постанови Кабінету Міністрів України за №1107 – «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» та детально зупинилася на процедурі подання декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з безпеки праці.
Рекомендації, як працювати безпечно: https://pratsia.in.ua