Підведено проміжні результати реалізації Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму
29 березня 2023У Південно-Західному міжрегіональному управлінні Держпраці підвели проміжні підсумки реалізації Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2023 рік.
Обговорення результатів відбулося в онлайн – форматі за участю посадовців Управлінь інспекційної діяльності в Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.
До участі в онлайн – форумі також було запрошено представників тих державних відомств, з якими заходи Національного плану реалізуються спільно, зокрема, територіальних управлінь ДПС, Пенсійного фонду, Державної служби зайнятості, інших соціальних партнерів.
Узагальнюючи спільну роботу, начальник Південно-Західного міжрегіонального управління Богдан Сагайдак, зазначив, що Національний план заходів залишається стратегічним документом, на виконання якого будуть спрямовані зусилля фахівців Держпраці упродовж усього нинішнього року. Результатом успішної реалізації наміченого має стати збільшення кількості застрахованих осіб, що у свою чергу, наповнить бюджет країни та територіальних громад. І це вкрай важливо у надзвичайно складний для держави час, підкреслив очільник територіального органу.
Звітуючи про виконану роботу, посадовці Держпраці окреслили проміжні напрацювання.
Так, заступник начальника управління – начальник відділу з питань праці західного напрямку Андрій Юрочко зазначив, що упродовж звітного періоду, посадовці Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області провели понад 930 інформаційних відвідувань, охопивши ними понад шість тисяч громадян. Завдяки спільним діям з органами інших державних відомств, на Франківщині зареєстровано ріст застрахованих осіб у розрізі трьох відсотків.
Понад 670 інформаційних відвідувань провели головні державні інспектори Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області. На цьому зазначила заступниця начальника – начальниця відділу з питань праці Ліна Корева. У підсумку заходів, роботодавцями регіону працевлаштовано понад 1 880 осіб.
Про результати роботи інспекторів праці Тернопільщини доповів заступник начальника відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності в області Роман Бица. Посадовець акцентував на проведенні 1 052 інформаційних відвідувань роботодавців, якими вдалося охопити понад 10 500 осіб. За результатами превентивної роботи інспекторів праці, суб’єкти господарювання легалізували робочі місця для 409 громадян.
Також посадовці Держпраці оприлюднили результати інформаційної роботи з питань безпеки праці. Віра Петриляк, начальниця відділу з питань безпеки праці південного напрямку Управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області зазначила, що інспектори відомства провели для суб’єктів господарювання у першому кварталі понад півтисячі інформаційних заходів.
Окреслюючи результати роботи, заступник начальника — начальник відділу з питань безпеки праці південно-східного напрямку Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Володимир Гута наголосив , що превентивними заходами на Буковині було охоплено понад 240 місцевих роботодавців та надано понад 230 технічних консультацій.
Зазначаючи на результатах комплексних заходів з питань безпеки праці, заступник начальника – начальник відділу з безпеки праці північного напрямку Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Олександр Мисак, вказав на проведенні інспекторами майже 900 превентивних заходів та надані технічних консультацій 5 600 працівникам.
«Без сумніву, превентивна робота, націлена на дотримання законодавства з питань безпеки та гігієни праці, дає позитивні результати. Свідченням цього є певне зниження рівня виробничого травматизму в областях у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року» – констатував у ході зібрання начальник відділу розслідування, аналізу, обліку виробничого травматизму та аварій Південно-Західного міжрегіонального управління Богдан Підгайний.
Зокрема зазначень, що на Тернопільщині з початку року мали місце 7 випадків виробничого травматизму (за аналогічний період 2022-го – 9);
на Франківщині зафіксовано 12 травмувань на виробництві (у 2022-му – 16);
на Буковині з початку року трапилося 6 нещасних випадків (проти 11 у минулому році).