На підприємстві з виробництва хлібобулочних виробів організовано тематичний тренінг з питань безпеки праці та моделювання подій на робочому місці

24 травня 2023

Тематичний тренінг з питань безпеки праці та моделювання подій на робочому місці машиніста тістоподільних машин  організували та провели фахівці відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області на ТОВ «Чернівецький хлібокомбінат».

Участь у превентивних заходах від територіального органу Держпраці взяли начальник відділу з питань безпеки праці Володимир Гута, заступниця керівника Регіна Задоровська, головний державний інспектор Микола Бербенюк.

Безпосередніми учасниками заходів  стали працівники булочного цеху №3 та посадові особи підприємства.

Під час проведення тематичного тренінгу фахівці Управління зазначили  на консультативних функціях Держпраці в умовах воєнного стану та окреслили результати роботи, проведеної профільними фахівцями  щодо підвищення рівня безпеки праці на підприємствах Буковини.

У ході тренінгу працівники відпрацьовували виконання  дій виробничого процесу  у цеху під час формування тістових заготовок.

Також під час тренінгу опрацьовано алгоритм дій виробничої бригаду у разі настання  нештатних  ситуацій, зокрема, при аварійних відключеннях електропостачання, використання автономного  електрогенеруючого обладнання.

За результатами тренінгу, представники територіального органу Держпраці надали працівникам підприємства низку додаткових практичних рекомендацій.

У рамках комплексної інформаційно – роз’яснювальної  роботи на підприємстві, головний державний інспектор Микола Бербенюк провів моделювання подій на робочому місці машиніста тісто подільної машини, де у попередньому часі травмувався працівник.  Це трапилося, за результатами роботи комісії з розслідування,  внаслідок порушення інструкції з безпеки праці під час опускання кришки тісто подільної машини періодичної дії.

Безпосередньо на місці настання нещасного випадку було  відтворено хронологічну послідовність нештатної події  та детально обговорено низку факторів, що призвели до її виникнення.

Інспектор  Управління вказав на  обов’язок  дотримання персоналом вимог інструкції з безпеки  праці та акцентував на неухильному виконанні чинного законодавства загалом і, зокрема, статті 14 Закону  України «Про охорону праці», якою працівників зобов’язано дбати на виробництві  про власну безпеку  та безпеку оточуючих.

Рекомендації щодо забезпечення безпеки  на виробництві –  за посиланням: https://pratsia.in.ua