На інтерактивній зустрічі ліцеїстам розповіли про нові форми трудових взаємовідносин у сучасному світі

06 червня 2024

На які ризики наражає себе працівник, котрий не оформлює з роботодавцем трудові відносини; чому знання трудових прав є запорукою гідної оплати праці;

якими є нові форми трудових взаємовідносин у сучасному світі і чому безпека праці – це надважливо?

На ці та інші запитання шукали спільні відповіді учасники відкритої зустрічі у Чернівецькому ліцеї №1 математичного та економічного профілів Чернівецької міської ради.

Основним спікером тематичного заходу стала головна державна інспекторка Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Галина Кушнір.

Зустріч відбулася у рамках  реалізації заходів, приурочених відзначенню Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею.

Фахівчиня Держпраці розповіла про проблематику дитячої праці, якими є форми її експлуатації. Мовилося також про працю молоді та фундаментальне право кожного громадянина на працевлаштування.

Зазначалося на міжнародних угодах, конвенціях та нормах чинного українського  законодавства, які забезпечують працівникам різних вікових категорій гідний захист прав і свобод.

Зі школярами обговорено нові форми трудових взаємовідносин у сучасному світі, адже в умовах діджиталізації ринок праці поповнився новими креативними професіями, а відповідно змінилися умови, режим та оплата праці.

Мовилося, зокрема, про  фрілансерів, віддалені та дистанційні форми роботи, формування гіг-контрактів, укладання цивільно-правових угод тощо.

Актуальна інформація з питань законодавства про працю та безпеку праці: https://pratsia.in.ua