Інспектори праці долучилися до симуляційної вправи

18 вересня 2023

Інспектори праці з Чернівецької, Львівської та Закарпатської  областей приєдналися до симуляційної вправи, яка стосується вкрай серйозної проблеми – торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.

Цей злочин порушує права та свободи людини і є одним з найжорстокіших та поширеніших у сучасному світі.

У сучасних умовах широкомасштабної війни різні фактори, такі як збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб та людей, які змушені покинути Україну, економічна, гуманітарна та безпекова криза, призводять до збільшення випадків торгівлі людьми.

Для ефективного боротьби з цією проблемою на державному рівні важлива співпраця різних установ і громадянського суспільства.

Інспектори праці під час виконання своїх обов’язків стикаються з випадками примусової праці та трудової експлуатації в Україні. Щоб краще розуміти цю проблему і набувати практичні навички, вони беруть участь у симуляційних вправах, які організовані Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та триватимуть упродовж вересня – жовтня 2023 року. До цих вправ залучені інспектори праці, представники правоохоронних органів, соціальні працівники, психологи, громадські організації тощо з 12 областей України.

Участь у таких вправах сприяє об’єднанню зусиль інспекторів праці, правоохоронців, соціальних працівників та громадського суспільства для запобігання злочинів та допомоги жертвам торгівлі людьми.

Знову закликаємо громадян бути обережними та уважними при пошуку роботи.

Важливо ретельно перевіряти будь-які пропозиції щодо працевлаштування, навіть якщо ви довіряєте тій особі, яка їх пропонує.

Ваша обережність може допомогти уникнути потрапляння у ситуацію торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.