Голова Держпраці Ігор Дегнера взяв участь в обговоренні питання захисту трудових прав біженців з України

10 березня 2023

Голова Держпраці Ігор Дегнера взяв участь у засіданні підгрупи Платформи з питань протидії незадекларованій праці серед переміщених осіб/біженців з України, на якому також були присутні представники Європейської асоціації інспекцій праці та інспекцій праці європейський країн.

«З початку вторгнення російської федерації в Україну Держпраці зосередилася на питаннях безпечного працевлаштування та інформування громадян про прості правила, що допоможуть убезпечити себе від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми з метою трудової експлуатації», – повідомив Голова Держпраці учасників засідання. Інспектори праці безпосередньо спілкуються з переселеними особами та розповідають про запобіжні дії для зниження ризиків потрапляння у трудове рабство. Інформуванням охоплено 3,6 мільйона вимушених переселенців.

На засіданні обговорені ініціативи для підтримки України та можливості громадянського суспільства щодо сприяння гідній зайнятості для переміщених громадян України. Також були представлені результати останнього опитування Агентства ЄС з основних прав (FRA).

За підсумками наради досягнуто згоди щодо організації роботи з інформування наших громадян стосовно їх трудових прав, у тому числі з питань запобігання випадкам торгівлі людьми та примусової праці, шляхом координації Європейською Асоціацією інспекцій праці взаємодії між Держпраці та інспекціями праці європейських країн. За допомогою цієї координації Держпраці має на меті підтримувати наших громадян в питаннях їх трудових прав та запобіганні випадків торгівлі людьми і примусової праці, зокрема серед переміщених осіб/біженців з України.