Держава виплатила роботодавцям за працевлаштування ВПО майже 100 мільйонів гривень

14 квітня 2025

Майже 2500 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 4200 внутрішньо переміщених осіб з початку 2025 року. Держава виплатила їм 94 млн грн.  Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

«З початку цього року ми виплатили компенсацію майже 2500 роботодавцям, які взяли на роботу 4200 українців, що змушені були переїхати з небезпечних регіонів через війну. Серед них майже 200 – люди з інвалідністю. Підприємцям компенсували загалом близько 100 млн грн. Продовжуємо підтримувати роботодавців, які працевлаштовують внутрішніх переселенців, допомагаючи їм та їхнім родинам швидше адаптуватись на новому місці», — зазначила Тетяна Бережна.

Розмір компенсації, яка виплачується роботодавцю за працевлаштування людини, що отримала статус ВПО після 24 лютого 2022 року, становить 8 тисяч гривень.

Щоб отримати компенсацію, роботодавець має:

укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою;

подати заяву на отримання компенсації через Портал Дія або в паперовій формі у центрі зайнятості за місцем ведення господарської діяльності разом з пакетом необхідних документів.

Довідково: Уряд запровадив програму надання компенсацій за працевлаштування ВПО на час дії воєнного стану у квітні 2022 року. Мета програми – пришвидшити адаптацію людей, які змушені були переїхати в більш безпечні регіони, та підвищити рівень зайнятості серед населення. За кожного працевлаштованого з-поміж ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 8 000 грн) впродовж 3 місяців, а за працевлаштування ВПО з-поміж осіб з інвалідністю – впродовж 6 місяців. Реалізатором програми є Державна служба зайнятості.

Програма надання компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Як працювати легально та безпечно: https://pratsia.in.ua