Актуально: про знак відповідності технічним регламентам

10 травня 2023

Знак відповідності технічним регламентам засвідчує відповідність маркованої  ним  продукції вимогам технічних регламентів, які на неї поширюються.

Знак відповідності наноситься тільки на продукцію, що потрапляє в сферу дії технічних регламентів. При цьому нанесення знака відповідності технічним регламентам є обов’язковим.

Знак відповідності технічним регламентам наноситься на продукцію або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі, якщо це неможливо або невиправдано через характер продукції, знак відповідності наноситься на упаковку і на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом.

Знак відповідності наноситься перед введенням продукції в обіг.

Знак відповідності може супроводжуватися піктограмою або будь-яким іншим знаком, що вказує на особливий ризик або особливості використання.

Знак відповідності супроводжується ідентифікаційним номером призначеного органу з оцінки відповідності, якщо такий орган був залучений на етапі контролю виробництва, у форматі UA.TR.YYY або YYY, де:

UA – умовне позначення України латинськими літерами;

TR – умовне позначення, яке означає, що орган з оцінки відповідності призначено на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів;

YYY – ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності.

Ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності наноситься виробником або уповноваженим представником.

Місце розташування номера органу постановою не регламентоване (як правило, номер розміщується праворуч від знака або під ним).

Опис знака відповідності технічним регламентам

Знак відповідності технічним регламентам має форму незамкнутого з правої сторони кола, всередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника. Довжина розриву кола становить 0,22 його загальної довжини (або 80 градусів).

Зображення знака відповідності може бути плоским або рельєфним і виконується двома контрастними кольорами.

Висота знака відповідності не може бути менше 5 міліметрів, якщо інше не передбачено відповідним технічним регламентом.

У разі зменшення або збільшення розміру знака відповідності повинні бути дотримані пропорції його форми.

У разі нанесення знака відповідності із порушенням вимог або його відсутності орган ринкового нагляду приймає рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів щодо приведення у відповідність та вимагає від відповідного суб’єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо усунення невідповідності.

За невиконання рішення застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу – у розмірі 34 000 гривень.

ВАЖЛИВО!

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 року за  № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану», органами державного ринкового нагляду припинено проведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період дії воєнного стану.

Проте, вимоги законодавства України про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, у тому числі вимоги технічних регламентів, є чинними і їх необхідно дотримуватись з метою мінімізації загроз суспільним інтересам від споживання (користування) нехарчової продукції, віднесеної до сфери відповідальності Державної служби з питань праці.

Матеріал оприлюднено у рамках інформаційної кампанії Держпраці з питань державного ринкового нагляду