У рамках відзначення Дня охорони праці для керівників освітніх установ Чернівців проведено масштабний тематичний семінар
29 квітня 2025Про організацію безпеки праці в місцевих гімназіях та ліцеях, безпечну експлуатацію виробничого обладнання, пристроїв, інструментів, про обов’язковість отримання дозвільних документів на застосування механізмів та устаткування, про подання декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам безпеки праці, про застосування ідентифікатора виробничих небезпек та про інші актуальні питання наголосили під час спілкування з представниками педагогічних колективів фахівці управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно – Західного міжрегіонального управління Держпраці.
Зазначаючи на основних засадах безпеки робочого середовища, заступник начальника управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області, начальник відділу з питань праці Юрій Пуріч підкреслив на обов’язку роботодавців створити на кожному робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Посадовець зосередив увагу на статистиці виробничого травматизму у регіоні та на тому факті, що соціально-культурна сфера належить до найбільш травмонебезпечних галузей. Зазначено, що найбільша кількість нещасних випадків (а це понад 60%), що стаються на підприємствах, в організаціях, установах, у тому числі, освіти – внаслідок падіння потерпілих.
Аби запобігти настанню виробничого травматизму в освітній галузі, учасникам семінару надано практичні рекомендації.
Так. заступниця начальника відділу з питань безпеки праці управління Регіна Задоровська акцентувала на наступних вимогах, а саме: на проходженні працівниками установ навчання з питань охорони праці за профільними напрямами; на обов’язковості перевірки знань; на організації діяльності служб, інженерів з охорони праці; веденні відповідної документації, наявності у персоналу інструкцій з безпеки праці, засобів індивідуального захисту, якісного спецодягу, спецвзуття.
Особливу увагу приділили виконанню робіт на висоті при прибиранні приміщень, митті віконних конструкцій, при ремонтах навчальних класів, аудиторій, виробничих майстерень тощо.
Обговорено застосування драбин різних конструкцій та модифікацій, їх випробування, процес підготовки та виконання роботи.
Особливо детально опрацьовано питання отримання закладами дозвільних документів на експлуатацію устаткування, обладнання підвищеної небезпек та подання декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з безпеки праці.
Детальні рекомендації учасникам зустрічі забезпечила головна спеціалістка відділу надання адміністративних послуг Південно – Західного міжрегіонального управління Держпраці Олена Дорош.
Представниця управління підкреслила на виконанні Постанови Кабінету Міністрів України за №1107 – «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» та на самій процедурі подання декларацій.
Учасників ознайомлено з форматами подання документів. Зазначено, що наразі послуга стала частиною цифрового сервісу єДозвіл, тому реєстрація декларацій тепер можлива через портал «Дія», що дозволяє заявникам витрачати значно менше часу і ресурсів.
Освітян закликали активніше проводити дану роботу, адже за минулий рік і за перший квартал нинішнього лише сім навчальних установ Чернівців подали до територіального органу Держпраці відповідні декларації.
Актуальна інформація, як працювати безпечно: https://pratsia.in.ua