Підсумовано проміжні результати роботи профільних відділів управління
20 грудня 2024На засіданні міжвідомчої робочої групи з питань реалізації спільних заходів щодо зменшення рівня незадекларованої праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань Південно – Західного міжрегіонального управління Держпраці проаналізовано та обговорено результати діяльності структурних підрозділів територіального органу.
Засідання відбулося за участю фахівці управлінь та соціальних партнерів. До роботи міжвідомчої групи було запрошено представників управлінь Пенсійного фонду України, органи Державної податкової служби, Державної служби зайнятості та інших.
Звітуючи про роботу управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області, заступник керівника відомства, начальник віддліу з питань праці Юрій Пуріч констатував на тому, що упродовж звітного періоду особлива увага інспекторів була спрямована на легалізацію зайнятості в області.
Так, фахівці відділу здійснили упродовж року 3 178 інформаційних відвідувань суб’єктів господарювання з питань незадекларованої праці. За результатами інформаційно-роз’яснювальної роботи та заходів державного нагляду (контролю) працевлаштовано 7 487 осіб.
Здійснено 60 позапланових заходів контролю, з них: 23 – перевірки підприємств-боржників із виплати заробітної плати; 32 перевірки за зверненнями фізичних осіб з інших питань. Також здійснено п’ять перевірок виконання вимог припису з інших питань, в тому числі, три заходи контролю щодо оформлення трудових відносин.
Звітуючи про виконання Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня не задекларованої праці та виробничого травматизму на 2024 рік, заступниця начальника відділу з питань безпеки праці Регіна Задоровська зазначила на підсумкових показниках роботи, проведеної серед роботодавців Буковини й спрямованої на забезпечення промислової безпеки та безпеки праці на місцевих підприємствах.
Загалом інспектори відділу провели 2 615 технічних консультацій на робочих місцях, 42 семінари та розширені робочі наради, 9 тематичних тренінгів з імітацією реальних дій на робочих місцях, 16 заходів з моделювання подій на робочих місцях, де допущені нещасні випадки.
Загалом превентивної роботою з питань промислової безпеки та безпеки праці охоплено 875 суб’єктів господарювання та 4 637 працівників трудових колективів.
Констатовано також, що загалом в області спостерігається зменшення загального виробничого травматизму – за звітний період зафіксовано 24 випадки. У минулому, 2023, році їх кількість становила 29.
Водночас відбувся значний ріст смертельного виробничого травматизму. Якщо у 2023 році не трапилося жодного випадку зі смертельним наслідком, то у 2024 році вже зафіксовано три нещасні випадки зі смертельним наслідком.
Трагічні події мали місце у соціально-культурній сфері, лісовій галузі, на підприємстві текстильної промисловості.
Актуальна інформація з питань трудового законодавства, з безпеки та гігієни праці – https://pratsia.in.ua