15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів

15 березня 2023

У цей день, в Україні щорічно відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Один з головних принципів захисту прав споживачів ґрунтується на праві на належну якість та безпеку продукції.

Сьогодні вкотре необхідно звернути увагу суб’єктів господарювання на необхідність додержання прав і захисту інтересів споживачів продукції та усвідомлення своєї відповідальності перед ними.

А споживачам (користувачам) – надавати перевагу придбанню безпечної продукції, свідченням чого є, зокрема, наявність знака відповідності, інструкції державною мовою та супроводження продукції декларацією про відповідність.

Діяльність Держпраці, як органу, що здійснює державний ринковий нагляд за нехарчовою продукцією у визначених сферах, направлена на забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам та інформування громадськості щодо продукції, яка становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Саме для досягнення цієї мети триває започаткована Держпраці інформаційна кампанія з ринкового нагляду, яка направлена на підвищення обізнаності виробників, імпортерів, розповсюджувачів, а також користувачів (споживачів) щодо вимог надання продукції на ринку.

Довідково: Держпраці здійснює державний ринковий нагляд за 11 видами нехарчової продукції, зокрема за обладнанням, що працює під тиском, ліфтами, засобами індивідуального захисту, піднімальним обладнанням, ручним інструментом тощо.