UP
Фільтр
 • Держпраці допомогла більше 100 підприємствам відновити роботу в межах правового поля

  Держпраці допомогла більше 100 підприємствам відновити роботу в межах правового поля

  У червні 2022 року, в умовах воєнного стану, інспектори Держпраці провели низку консультаційних заходів та відвідувань підприємств, які обмежили виконання окремих робіт або експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки у зв’язку з порушеннями вимог законодавства з питань охорони праці, в тому числі, через відсутність дозволів та декларацій відповідності.

  Наразі вже відновлено та налагоджено роботу 122 суб’єктів господарювання. Такий результат вдалося досягти, зокрема завдяки запровадженим Урядом на період воєнного стану спрощених інструментів декларування, а також інформуванню та практичній допомозі фахівців Держпраці.

  Нагадаємо, що минулого місяця Держпраці ініційовано проект з надання консультаційної та практичної допомоги суб’єктам господарювання  стосовно можливих шляхів усунення порушень, виявлених в ході проведення заходів державного нагляду (контролю), з метою попередження зупинення або для відновлення ними діяльності.

  Відновлення роботи та належне функціонування усіх економічно активних підприємств є і залишається пріоритетом роботи Служби в умовах воєнного стану.

  Держпраці і надалі докладатиме усіх можливих зусиль для забезпечення діяльності бізнесу та створення належних і безпечних умов праці, адже  підтримка економічного фронту держави є спільним завданням з розвитку економіки України та внеском у її неодмінну перемогу.

  За матеріалами сайту Держпраці України


 • Узгоджено спільні дії задля подолання не задекларованої праці в регіоні

  Узгоджено спільні дії задля подолання не задекларованої праці в регіоні

  Суттєве зменшення неофіційної праці в регіоні - основна стратегічна мета інформаційної компанії «Виходь на світло», яка незабаром розпочнеться.

  А це можливо лише за умови максимальної поінформованості роботодавців та працівників щодо небезпек неофіційної праці для них самих та для країни загалом, адже економіка держави знекровлена через російське вторгнення.

  На цьому наголосила на засіданні робочої групи заступниця начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.

  Засідання відбулося за активної участі представників Головного управління Пенсійного фонду України в області, Головного управління Державної податкової служби, Головного управління Держпродспоживслужби, Чернівецького обласного центру зайнятості, Укртрансбезпеки, Чернівецької   обласної ради профспілок.

  У ході ділового спілкування обговорено та скориговано План спільних заходів щодо зниження рівня не задекларованої праці, а також подальшу взаємодію у рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло».

  Узгоджено, що інформування роботодавців відбуватиметься мобільними групами, до яких увійдуть фахівці усіх представлених на засіданні  відомств. Інформаційною роботою спробують охопити  підприємства  різних форм власності, які працюють у різних галузях економіки.  

  Окрема увага в інформаційній роботі надаватиметься релокованим підприємствам. Частина з тих, що вже переїхали на Буковину, відновили роботу.  А відповідно зросла кількість вакансій, пропонованих суб’єктами господарювання.

  До проведення заходів кампанії активно залучатимуться місцеві ЗМІ: обговорено формати спільних телевізійних та  радіо проектів, можливості виготовлення та розміщення візуальної соціальної реклами.


   

 • До уваги суб’єктів господарювання! Дозволи, термін дії яких закінчився під час воєнного стану, автоматично продовжуються до його завершення

  До уваги суб’єктів господарювання! Дозволи, термін дії яких закінчився під час воєнного стану, автоматично  продовжуються до його завершення

  Строк дії документів дозвільного характеру на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та на виконання робіт підвищеної небезпеки, який закінчився в період дії воєнного стану, автоматично продовжується на період дії воєнного стану і протягом одного місяця після його припинення чи скасування.

  Такими є норми Постанови Кабінету Міністрів України від 24. 03.2022 року за №357 - « Деякі питання виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на період дії воєнного стану».

  Про це суб’єктам господарювання нагадують  у відділі інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Відповідною Постановою також закріплено можливість експлуатації на період дії воєнного стану машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки (окремої категорії) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

  У відділі повідомляють, що загалом з початку року Управлінням зареєстровано  55  декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, наданих суб’єктами господарювання.


   

 • Запитували - відповідаємо: про тривалість відпустки педагогічних працівників під час дії воєнного стану

  Запитували - відповідаємо: про тривалість відпустки педагогічних працівників під час дії воєнного стану

  Державна служба України з питань праці інформує: тривалість відпустки педагогічних працівників під час дії воєнного стану становить 24 календарні дні.

  Відповідно до статті 6 Закону України «Про відпустки» педагогічним працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам».

  Відповідно до Порядку педагогічним працівникам закладів освіти та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів щорічна основна відпустка повної тривалості у перший та наступні роки надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

  Графік надання відпусток педагогічним працівникам складається з урахуванням можливості проведення регулярних консультацій для учнів, складання іспитів, які перенесено на осінь.

  За бажанням педагогічних працівників частина щорічної основної відпустки замінюється грошовою компенсацією за можливості забезпечення їх у відповідний період роботою. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної основної відпустки не повинна бути менша, ніж 24 календарних дні.

  Таким чином, оскільки відповідно до статті 12 Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні, залишок основної щорічної відпустки може бути замінено грошовою компенсацією, в тому числі, при звільненні, або може бути наданий в інший канікулярний період.

  Актуальна інформація на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua


 • З Днем державної служби!

  З Днем державної служби!

  Шановні колеги, державні службовці!

  Вітаю вас із професійним святом – Днем державної служби України!

  І в мирний час, і зараз, в умовах війни ви гідно служите нашій державі.

  Від вашої щоденної сумлінності, моральних якостей та честі залежить добробут наших громадян, особливо у такий складний для країни час.

  Дякую за професіоналізм та відданість справі, за наближення Перемоги на своєму фронті.

  В.о. Голови Державної служби України з питань праці

  Ігор Дегнера


 • До відома працівників і роботодавців аграрного сектору: Держпраці продовжує надавати консультаційну підтримку

  До відома працівників і роботодавців аграрного сектору: Держпраці продовжує надавати консультаційну підтримку

  Розгорнута російською федерацією широкомасштабна агресивна війна суттєво вплинула на економіку нашої країни, зокрема і на її аграрний сектор.

  Агропромисловий комплекс в умовах війни став другим фронтом боротьби нашого народу за продовольчу та фінансову незалежність.

  Саме тому Держпраці продовжує консультаційну підтримку працівників і роботодавців у важкий період воєнних дій та надає рекомендації «Безпека та здоров’я у фермерському господарстві».

  У рекомендаціях у зрозумілий спосіб викладені основні аспекти щодо:

  - роботи з тваринами;

  - роботи з вантажами;

  - використання та зберігання хімікатів;

  - роботи з механізмами.

  Ознайомитись з рекомендаціями можна на інформаційному порталі Держпраці в рубриці «Рекомендації: Як працювати безпечно».

  Детально: https://pratsia.in.ua/safe_work.php


   

   

   

 • Роз’яснює Держпраці: чи може роботодавець відмовити працівникові у наданні відпустки

  Розяснює Держпраці: чи може роботодавець відмовити  працівникові у наданні відпустки

  Так, роботодавець може відмовити у наданні працівнику відпустки, але у випадках, коли така відпустка надається за угодою сторін.

  Статтею 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

  Всім іншим працівникам, як у мирний час так і під час дії воєнного стану, може бути відмовлено у наданні тільки тих відпусток, надання яких здійснюється за угодою між працівником і роботодавцем.

  Так, наприклад, упродовж  періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки» (15 календарних днів). Відповідно, оскільки така відпустка без збереження заробітної плати надається за угодою між працівником і роботодавцем, роботодавець може відмовити працівнику у наданні такої відпустки (угода не відбулася).

  Відповідно до статті 79 Кодексу законів про працю України черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їхнього відпочинку.

  Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну. Поділ щорічної відпустки на частини будь якої тривалості  допускається на прохання працівника за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

  У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом (стаття 80 Кодексу законів про працю України).

  Таким чином, роботодавець може відмовити працівнику у наданні щорічної відпустки поза строками, визначеними графіком відпусток.

  Роботодавець не може відмовити працівникам, які не залучені до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, у наданні відпусток, надання яких здійснюється в обов’язковому порядку (щорічні відпустки у встановлені графіком строки, навчальні, творчі, для участі у змаганнях, працівникам, які мають дітей тощо).

  За матеріалами Держпраці України

  Актуальна інформація на порталі : https://pratsia.in.ua


   

 • Жнивна кампанія - 2022: аграрії зобов’язані посилити увагу за дотриманням вимог законодавства з охорони праці

  Жнивна кампанія - 2022: аграрії зобов’язані посилити увагу за дотриманням вимог законодавства з охорони праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання аграрного сектору з нагадуванням посилити увагу за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки на агропідприємствах.

  З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення жнивної кампанії – 2022, яка незабаром розпочнеться,  керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та об’єднань мають взяти під особистий контроль стан охорони праці та виконати низку першочергових заходів. Серед них:

  до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати осіб віком від 18 років, котрі мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд;
  розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;
  закінчити ремонт та підготовку збирально-транспортних агрегатів;
  організувати ланки технічного обслуговування;
  обладнати місця відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;
  підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;
  встановити огородження на всіх обертових частинах сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;
  очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;
  укомплектувати робочі місця, зернозбиральну техніку аптечками медичної допомоги;
  забезпечити всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;
  провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та опору контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;
  не допускати до експлуатації трактори, які не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

  Слід зазначити, що аналізуючи стан виробничого травматизму в агропромисловій галузі, встановлено: виробничі травми стаються через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів,  порушення Правил дорожнього руху.

  Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт, важливо не допускати експлуатацію несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

  Варто пам’ятати! Усі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки агрегатів.

  Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням відповідальними особами.

  Перед початком жнивних робіт всі працівники повинні пройти відповідний інструктаж, а ті, хто виконують роботи та експлуатують обладнання підвищеної небезпеки (механізатори, водії, працівники зернотоків) - спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

  Актуальна інформація, як  працювати безпечно, на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua


   

 • Інспектори Управління продовжують ознайомлювати переміщених осіб із небезпеками примусової праці

  Інспектори Управління продовжують ознайомлювати переміщених осіб із небезпеками примусової праці

  З внутрішньо переміщеними особами  із шести українських регіонів, де сьогодні тривають бойові дії, вдалося поспілкуватися цього тижня фахівцям Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Контрольно-пропускні пункти при перетині державного кордону, гуртожитки навчальних закладів, освітні та лікувальні установи, штаби гуманітарної допомоги, волонтерські фонди, благодійні організації - місця, які відвідали представники Держпраці, аби напряму поспілкуватися з переселенцями та поінформувати їх про небезпеки потрапляння у тенета примусової праці, або ж торгівлі людьми.      

  Відповідна робота проводиться на виконання Окремого доручення керівництва Держпраці України та з метою інформування внутрішньо переміщених осіб, як убезпечити себе при пошуку роботи.

  З початку кампанії серед  громадян розповсюджено майже чотири тисячі тематичних буклетів та листівок.

  При спілкуванні респондентам наголошено на можливості отримання відповідної інформації, як не стати жертвами шахраїв та убезпечити себе при пошуку трудової зайнятості на порталі Держпраці - https://pratsia.in.ua


 • З керівництвом медустанови обговорено своєчасність виплати заробітної плати персоналу

  З керівництвом медустанови  обговорено своєчасність виплати заробітної плати персоналу

  Відбулася зустріч заступника начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Валентини Панчишиної з керівниками Герцаївської міської лікарні.

  Посадовець Держпраці та керівництво медичного закладу обговорили питання дотримання законодавства про працю, зокрема, у частині своєчасності  виплати заробітної плати персоналу.

  Валентина Панчишина поінформувала медиків про останні зміни у законодавстві про працю у зв’язку із дією воєнного стану  та зауважила на обмеженнях окремих норм Кодексу законів про працю України.

  Медикам надано також консультаційну допомогу щодо питань надання відпусток, нарахування відпускних та низки інших виплат.

  Персонал лікувального закладу проінформовано про можливість отримання широкої консультаційної допомоги через портал «інтерактивний інспектор», а також про інформаційну кампанію «Україна працює», яку зараз втілює Держпраці та про можливості отримання додаткових роз’яснень через портал -  https://pratsia.in.ua.   


   

 • Дистанційна робота: що необхідно знати роботодавцям та працівникам

  Дистанційна робота: що необхідно знати роботодавцям та працівникам

  Чим дистанційна робота відрізняється від надомної?

  З 27 лютого 2021 року в Україні запроваджено дві самостійні форми організації праці: дистанційну й надомну.

  Дистанційні працівники працюють у будь-якому місці за власним вибором. Водночас мають бути на зв’язку з роботодавцем за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

  Надомний працівник працює за місцем проживання або в інших визначених ним місцях поза приміщеннями роботодавця. Для такої роботи характерна закріплена робоча зона або технічні засоби, наприклад інструменти, приладдя для виробництва продукції, надання послуг або іншої роботи. Надомний працівник «прив’язаний» до вказаної в трудовому договорі адреси й може змінити її лише з дозволу роботодавця.

  Режим роботи — ще одна відмінність. Надомний працівник зазвичай додержується загального режиму роботи підприємства. Тоді як на дистанційного правила внутрішнього трудового розпорядку не поширюються. Він/вона розподіляє робочий час на власний розсуд — може працювати хоч рано вранці, хоч пізно ввечері.

  За обох форм віддаленої праці діють норми тривалості робочого часу:

  нормальна тривалість — до 40 годин на тиждень;

  скорочена (для певних категорій працівників) — до 24 або 36 годин на тиждень.

  Дистанційному працівнику гарантується період вільного часу для відпочинку й харчування —період відключення. У цей час працівник може не відповідати на повідомлення чи телефонні дзвінки роботодавця.

  Дистанційник самостійно відповідає за додержання безпечних і нешкідливих умов праці на робочому місці. Проте ви маєте проводити інструктаж (дистанційно або очно) щодо безпечного використання обладнання та засобів, рекомендованих або наданих вами.

  Яка робота може виконуватися дистанційно?

  Законодавство не визначає переліку робіт, які можуть виконуватися дистанційно. Роботодавець самостійно вирішує, чи може робота виконуватися поза межами підприємства.

  Наприклад, якщо це продаж товарів у магазині або виробництво на заводі — працівники можуть працювати виключно на території підприємства.

  Однак якщо це адміністративна робота, яку цілком припустимо виконати поза приміщень роботодавця, ви можете перевести працівника на дистанційку.

  Окрім цього, за можливості й наявності ресурсів закон дозволяє переводити на дистанційну роботу:

  вагітних жінок;

  працівників, які мають дитину віком до трьох років або доглядають за дитиною до шести років (за медичними показаннями);

  працівників, які мають двох або більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

  батьків або опікунів дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;

  працівників, щодо яких на робочому місці були вчинені дії з ознаками дискримінації — тимчасово на два місяці.

  Як оформити дистанційного працівника?

  Новоприйняті працівники можуть працювати дистанційно після укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі.

  Якщо ви запроваджуєте тимчасовий дистанційний режим роботи для працівників, що вже працюють, наприклад на час епідемії/пандемії, закон дозволяє зробити це за допомогою наказу (розпорядження).

  Також цей виняток поширюється на час:

  самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством;

  загрози збройної агресії;

  надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру.

  Ви маєте ознайомити працівника з наказом упродовж двох днів із дня ухвалення, але до запровадження дистанційної роботи.

  Пам’ятайте! Перевести працівника на дистанційну роботу можна лише за його згодою. Переведення з вашої ініціативи вважатиметься зміною істотних умов роботи, про що працівників необхідно попереджати за два місяці.

  Що треба вказувати в договорі про дистанційну роботу?

  З 16 липня 2021 року діє типова форма трудового договору для дистанційної роботи: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0886–21#n16

  У договорі має бути визначено:

  найменування роботи, професії або посади працівника;

  трудові функції;

  терміни дії договору;

  умови оплати праці;

  тривалість робочого часу й відпочинку;

  порядок і терміни забезпечення обладнанням, програмно-технічними та іншими засобами та/або розмір, порядок і терміни виплати працівникам компенсації за використання належних їм або орендованих ними засобів та інших відшкодувань витрат;

  порядок і терміни подання звітів про виконану роботу;

  способи комунікації між працівником і роботодавцем тощо.

  Як оплачувати дистанційну роботу?

  Якщо не домовилися з працівником про інше, дистанційна робота передбачає оплату праці в повному обсязі не рідше двох разів на місяць.

  Хто облаштовує «домашній офіс» для дистанційної роботи?

  Роботодавець має забезпечити дистанційного працівника обладнанням та засобами для виконання професійних обов’язків. Неодмінно безпечними й у належному стані. Також роботодавець організовує встановлення й обслуговування засобів та оплачує витрати. Працівник матеріально відповідає за їхню нестачу або пошкодження.

  Якщо підлеглий використовує власні засоби для потреб підприємства, варто домовитися з ним про розмір і порядок відшкодування їхнього зношування (амортизацію), витрат на використання (електроенергія, інтернет, заміна витратних матеріалів).

  Чи відрізняються права дистанційного працівника від тих, хто працює у приміщеннях роботодавця?

  Ні, працівники на дистанційній роботі мають ті самі трудові права — з урахуванням специфіки дистанційної роботи, зазначеної в трудовому договорі. Як і решта найманих працівників, вони можуть іти в щорічну відпустку, відкривати лікарняний тощо.

  Як оформити повернення дистанційних працівників до приміщень роботодавця?

  Якщо запроваджено дистанційну роботу наказом на час карантину, після його завершення (або за потреби раніше) працівники можуть відновити звичайний режим роботи.

  Для цього працівники мають написати заяву, а керівник — видати наказ (розпорядження) про припинення дистанційної роботи та відновлення звичайного режиму роботи, зазначивши:

  причину зміни режиму роботи: закінчення карантину, скасування обмежувальних заходів, відновлення роботи транспорту тощо;

  дату припинення дистанційної роботи;

  дату виходу працівників на роботу;

  перелік працівників із зазначенням їхніх посад;

  порядок ознайомлення працівників із наказом та зміною режиму роботи.

  Працівники, які вирішили й надалі працювати віддалено, мають написати про це заяву. На її підставі видається наказ (розпорядження) й ознайомлюється з ним працівників.

  Матеріал підготовлено у рамках інформаційної кампанії «Україна працює».

  Актуальна інформація на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua


   

   

   

   

 • Випускникам Кельменецького ліцею - про права, гарантії та обмеження трудового законодавства щодо праці молоді

  Випускникам Кельменецького ліцею - про права, гарантії та обмеження трудового законодавства щодо праці молоді

  Зустріч-лекцію  із випускниками опорного закладу «Кельменецький ліцей» організувала й провела інспектор праці  Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович.

  У рамках зустрічі представниця Держпраці розповіла майбутнім працівникам про найактуальніші норми законодавства про працю і про нагальну необхідність узаконених трудових відносин.

  Фахівець Управління також роз’яснила про права, гарантії та обмеження трудового законодавства щодо молодих працівників. Зокрема, у частині виконання  видів робіт, організації робочого часу, забезпечення медичного огляду, надання відпусток і  таке інше.

  На зустрічі також було детально акцентовано на різниці між працею дорослих, молодих та неповнолітніх працівників.

  «Відповідно до чинного законодавства неповнолітні особи, тобто ті, хто не досяг 18 років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Водночас у галузі охорони праці,  робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, встановленими законодавством України», - підкреслила Алла Попович .

  Оскільки захід відбувався в інтерактивному форматі, то слухачі мали можливість почути відповіді на запитання, поставлені інспектору праці.


 • Чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно - роз’яснює Держпраці

  Чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно?

  Державна служба України з питань праці надає роз’яснення: ні, під час простою працівники не виконують свої обов’язки, передбачені трудовим договором.

  Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю України простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

  У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

  Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

  Під час простою працівник не виконує трудові обов’язки, визначені трудовим договором.

  Місце перебування працівника під час цілоденного простою законодавством не визначено, тому визначається безпосередньо роботодавцем шляхом видання розпорядчого документу (наказу або розпорядження). Якщо роботодавець визначив, що під час простою працівники мають перебувати на робочому місці - то працівники перебувають на робочому місці відповідно до встановленого режиму роботи, але при цьому не виконують свої посадові обов’язки.

  У разі, якщо працівник продовжує виконувати свої трудові обов’язки, в тому числі і за межами адміністративної будівлі роботодавця, - це є роботою (дистанційною або надомною) і підлягає оплаті відповідно до встановлених умов оплати праці.

  Актуальна інформація на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua • Отримати консультацію фахівців Управління можна швидко і якісно

  Отримати консультацію фахівців Управління можна швидко і якісно

  Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує консультувати працівників та роботодавців з найактуальніших питань законодавства про працю, охорону та гігієну праці в умовах воєнного стану.

  Слід зазначити, що відповіді на найбільш поширені запитання, що надходять до Держпраці, розміщені на сайті відомства  у рубриці «Запитання - відповіді» за посиланням: https://dsp.gov.ua/faq/.

  Якщо заявнику не вдалося знайти відповідь на запитання, що його цікавить, або немає технічної можливості скористатися сайтом, заявник  можете скористатися сервісом «інтерактивний інспектор», який забезпечують у регіоні фахівці територіального органу Держпраці.

  Для цього необхідно заповнити  форму для оперативного  отримання роз’яснень:   https://forms.gle/FuLCQKQQta22kXDP7  

  або надіслати лист із запитанням  на електронну пошту Управління:  tdip_tchernivetska@ukr.net

  або через телеграм-канал Управління - https://t.me/cv_dsp.

  Відповіді на свої запитання заявники можуть отримати у зручний для них спосіб, зазначивши його у запиті  ( електронна пошта, Viber, WhatsApp, Telegram, телефон).

  Довідково: звернення на сервіс не є електронним зверненням та не підлягає розгляду згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».


   

   

   

   

 • У рамках інформаційної кампанії «Україна працює» Держпраці надає компетентні роз’яснення роботодавцям та працівникам

  У рамках інформаційної кампанії «Україна працює» Держпраці надає компетентні роз’яснення роботодавцям та працівникам

  Державна служба України з питань праці підготувала низку актуальних роз’яснень щодо трудових відносин між суб’єктами господарювання та найманим персоналом в умовах дії воєнного стану.   

  Про дії роботодавців у період воєнного стану

  Якщо суб’єкт господарювання не здійснює господарської діяльності – для працівників запроваджується простій.

  Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

  Якщо у зв’язку з військовою агресією проти України виключається можливість надання та виконання роботи, дія трудового договору може бути призупинена.

  Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

  Також працівникам на підставі їхніх особистих заяв можуть бути надані відпустки, в тому числі, без збереження заробітної плати.

  У разі, якщо робота підприємства продовжується, працівники можуть виконувати роботу, передбачену трудовим договором, діяти треба відповідно до вимог чинного законодавства про працю.

  Чи можна звільнити працівника, якщо він без попередження роботодавця вибув за межі держави?

  Звільнення працівників має відбуватися за процедурами, передбаченими чинним законодавством.

  Звільнення працівників за власним бажанням та за угодою сторін здійснюється на підставі заяви працівника.

  Якщо працівник залишив робоче місце і не виконує свої трудові обов’язки у зв’язку із воєнними діями, то такий факт не може розглядатися як прогул без поважної причини.

  Держпраці рекомендує за відсутності заяви працівника про звільнення, не вирішувати питання щодо звільнення працівника до закінчення бойових дій.

  У табелі обліку робочого часу можна проставляти позначку "інші причини відсутності". Підстави для збереження заробітку за таким працівником відсутні.

  У разі необхідності виконання обов’язків відсутнього працівника, можна прийняти на його місце іншого працівника на умовах строкового трудового договору.

  Чи може працівник, котрий отримав статус біженця в іншій країні, продовжувати перебувати  у трудових відносинах з підприємством на батьківщині? Чи такий працівник має бути звільнений?  

  Законодавством про працю не передбачено обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місце знаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, яка потребує тимчасового захисту.

  Зважаючи на надскладну ситуацію на території України, працівники, які не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, або ті, які не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, не можуть бути звільнені за пунктом 4 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України за прогул без поважної причини.

  У випадку, якщо робота може виконуватися дистанційно, працівник може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки з відповідною оплатою.

  Якщо з працівником відсутній зв'язок, до з'ясування причин і обставин його відсутності, за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються, однак час таких неявок не підлягає оплаті та не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

  Чи можна під час воєнного стану проводити скорочення штату або чисельності працівників?

  Законодавством про працю не встановлено обмежень щодо заборони скорочення працівників недержавних підприємств, установ та організацій в період воєнного стану.

  Відповідно до статті 5 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», роботодавець має право розірвати трудовий договір з працівником у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, викликаною знищенням в результаті бойових дій усіх виробничих, організаційних або технічних потужностей або майна підприємства.

  Про таке звільнення працівник попереджається не пізніше, ніж за 10 днів з виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

  При цьому у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

  Чи можна залучати до роботи працівників у вихідні та святкові дні?

  У період дії воєнного стану не застосовуються норми статей 71-73 Кодексу законів про працю України щодо заборони залучення працівників у святкові і вихідні дні та компенсації за роботу у святкові і вихідні дні.

  Якою може бути максимальна тривалість робочого часу під час воєнного стану?

  Тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень.

  Чи можна перевести працівника на іншу роботу в умовах воєнного стану?

  У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров'я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що становлять, або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.

  Матеріал підготовлено у рамках інформаційної кампанії Держпраці «Україна працює».

  Більше актуальної інформації: https://pratsia.in.ua


 • Міжнародна конференція праці додає безпеку та здоров’я до Основних принципів і прав на роботі

  Міжнародна конференція праці додає безпеку та здоров’я до Основних принципів і прав на роботі

  10 червня делегати Міжнародної конференції праці (ILC) ухвалили резолюцію щодо додавання принципу безпечного та здорового робочого середовища до Основних принципів і прав на працю Міжнародної організації праці (МОП).

  До цього часу існувало 4 категорії Основних принципів і прав у сфері праці:

  - свобода асоціацій та ефективне визнання права на ведення колективних переговорів;

  - скасування всіх форм примусової або обов'язкової праці;

  - реальна заборона дитячої праці;

  - недопущення дискримінації у сфері зайнятості та занять.

  Рішення Конференції означає, що безпека та здоров’я стане п’ятою категорією.

  Фундаментальні принципи та права у сфері праці були прийняті в 1998 році як частина Декларації МОП про основоположні принципи та права у сфері праці.

  Відповідно до Декларації держави-члени МОП, незалежно від рівня їхнього економічного розвитку, зобов’язуються поважати та заохочувати ці принципи та права незалежно від того, ратифікували вони відповідні конвенції чи ні.

  Кожен із основоположних принципів пов’язаний з найбільш актуальними конвенціями МОП. Новими фундаментальними конвенціями буде Конвенція про безпеку та гігієну праці 1981 року (№ 155) та Конвенція 2006 року (№ 187).

  З додатковою інформацією про роботу 110-ої Міжнародної конференції праці можна ознайомитись за посиланням :http://ow.ly/tqE450JuTAc


   

 • Дитяча праця в Україні часто використовується з порушеннями норм чинного законодавства

  Дитяча праця в Україні часто використовується з порушеннями норм чинного законодавства

  Всесвітній день боротьби з дитячою працею, встановлений Міжнародною організацією праці у 1997 році і відзначається 12 червня.

  Діти - найдорожчий скарб у кожній родині, це майбутнє будь-якої нації. Щасливі і здорові діти – щасливі батьки, а значить – щаслива країна. На жаль, навіть у наші дні, у ХХІ столітті, у світі ще є країни, де маленькі дітлахи змушені тяжко працювати для того, щоб їхня сім’я просто змогла вижити.

  Після вторгнення російської федерації на територію України, масових переміщень громадян із зон активних бойових дій багато  українських родин опинилися в надскладній життєвій ситуації.  Маленькі українці мужньо переносять всі тяготи військового часу, дорослішають раніше та прагнуть допомагати своїм рідним.

  За законодавством України допускається праця дітей після досягнення ними 16-річного віку, і тільки як виняток для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час – з 14 років. У трудових правовідносинах діти прирівнюються у правах до дорослих, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці – користуються цілим рядом пільг.

  Серед таких пільг – скорочений робочий час при збереженні повного розміру заробітної плати, подовжена тривалість щорічної відпустки (31 календарний день), заборона працювати у шкідливих умовах, у нічний час, у вихідні дні та надурочно тощо.

  Результати роботи інспекторів праці свідчать про те, що дитяча праця в Україні використовується часто з порушеннями законодавства.

  Так, впродовж останніх років інспекторами праці виявлені факти використання праці 1006 дітей, з них: віком до 14 років – 17 дітей; віком від 14 до 15 років – 50 дітей; віком від 15 до 16 років  – 83 дитини, віком від 16 до 18 років – 856 дітей.

  Загалом порушення прав дітей у сфері праці допущено відносно 563 неповнолітніх. Без оформлення трудових відносин працювало 303 дитини, 44 неповнолітнім виплачували заробітну плату без сплати податків і внесків (в конвертах), 12 неповнолітніх працювали понад встановлену тривалість робочого часу. Порушення законодавства про працю неповнолітніх щодо обов’язкового проведення медичних оглядів при прийнятті на роботу допущено стосовно 84 дітей.

  Найбільше дітей працює у сільському господарстві і, як правило, без укладення трудових договорів, без медоглядів і без обмежень у тривалості робочого часу. Достатньо велика кількість дітей зайняті у сферах торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування тощо.

  З метою підвищення рівня обізнаності суспільства, в тому числі щодо дитячої праці, територіальними органами Держпраці постійно проводиться інформаційна робота, особливо щодо недопущення примусової праці або торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.  Такими інформаційними заходами охоплено майже 180 тисяч осіб.

  Діти, які працюють у надто ранньому віці, понад встановлену тривалість робочого дня, в умовах, що є шкідливими для їх здоров’я і для їх фізичного й розумового розвитку, позбавлені достойного і повноцінного дитинства, що матиме вплив на їх майбутнє. Саме тому суспільство не має ставитися до дитячої праці, як до допустимого, звичайного явища. Праця дітей у нашій країні не заборонена, але її застосування має відповідати законодавству та враховувати в першу чергу інтереси дитини. Наше спільне завдання – не допускати жодних проявів незаконного використання праці дітлахів.

  Навіть у такий скрутний період в історії нашої держави нам всім необхідно пам’ятати, що діти повинні, в першу чергу, навчатися, а не працювати! Миру нам всім та спокою, щасливого дитинства нашим дітям на рідній землі!

  За матеріалами сайту Держпраці України

  Більше інформації на інформаційному порталі Держпраці 


   

 • Як не стати жертвою торгівлі людьми та уникнути примусової праці: інспектори Держпраці проконсультували понад 10 тисяч вимушених переселенців

  Як не стати жертвою торгівлі людьми та уникнути примусової праці: інспектори Держпраці проконсультували понад 10 тисяч вимушених переселенців

  10 429 вимушених переселенців стали учасниками інформаційної кампанії Держпраці, націленої на запобігання ризикам потрапляння у трудове рабство.

  Саме стільки переміщених осіб вдалося охопити інспекторам Управління у Чернівецькій області упродовж  проведення кампанії.  

  Спілкування з внутрішньо переміщеними особами, які через збройну агресію росії залишили власні домівки й перемістилися у відносно  безпечний регіон, фахівці Держпраці здійснюють у місцях їхнього компактного перебування, а також безпосередньо при прибутті до Чернівців - на автовокзалах, залізничному вокзалі, при перетині контрольно-пропускних пунктів.

  Серед  громадян розповсюджено понад 3 400 тематичних буклетів та листівок.

  Їм також наголошено на можливості отримання повної інформації  при  пошуку безпечної роботи на порталі Держпраці - https://pratsia.in.ua


 • На семінарі з бухгалтерами територіальної громади обговорено виконання норм трудового законодавства в умовах воєнного стану

  На семінарі з бухгалтерами територіальної громади обговорено виконання норм трудового  законодавства в умовах воєнного стану  

  Семінар відбувся у Селятинській територіальній громаді Вижницького району за участю посадовців органу місцевого самоврядування.

  Захід ініціювала головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці  Параска Митрофан.

  У ході зустрічі обговорено особливості  застосування норм Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Зокрема, наголошено на особливостях укладання трудових договорів між роботодавцями та працівниками.

  Детально акцентовано на неприпустимості використання нелегальної зайнятості в громаді місцевими суб’єктами господарювання, виплати заробітної плати без нарахування і сплати податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Бухгалтерам та фінансистам громади роз’яснено  низку нововведень у законодавстві про працю.  

  Так, посадовець Держпраці детально роз’яснила особливості оформлення та виконання дистанційної роботи, простою, щодо  нарахування та виплати  заробітної плати, надання відпусток працівникам  в умовах воєнного стану, забезпечення їхніх інших соціальних прав.

  Детально роз’яснено також  умови прийняття на роботу внутрішньо переміщених осіб, адже у громаді дали прилисток багатьом переселенцям.    

  Під час  ділової зустрічі учасників поінформовано про інформаційно-роз’яснювальну кампанію, яку напередодні розпочала  Держпраці- «Україна працює» та про можливості  нового інформаційного порталу, на якому зібрано та систематизовано зміни у законодавстві про працю та забезпечено можливість отримання консультаційної допомоги -https://pratsia.in.ua


 • Робота щодо зниження рівня незадекларованої праці триває

  Робота щодо зниження рівня незадекларованої праці триває

  Відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань. 

  Під час заходу обговорені основні напрями організації роботи Держпраці та дотичних органів і соціальних партнерів у сфері незадекларованої праці, повідомляється на сайті Служби.

  З початку бойових дій відбулося значне скорочення кількості працівників, триває постійний процес переміщення громадян в межах країни та закордон. Кількість переміщений осіб перевищує 8 мільйонів людей. Велика кількість роботодавців перестала здійснювати господарську діяльність. Всі ці фактори призводять до зростання рівня неформальної економіки та незадекларованої праці.

  Тому на засіданні Міжвідомчої робочої групи обговорили результати роботи, проведеної з початку року, та прийняли рішення максимально спрямувати спільні зусилля на проведення заходів із запобігання поширенню незадекларованої праці.

  З цією метою Держпраці розпочинає новий етап інформаційної кампанії «Виходь на світло!», головне завдання якої достукатися до роботодавців і працівників, нагадати їм наскільки в умовах війни важливо підтримувати країну та один одного, не допускаючи зниження рівня захисту працівників та стабільності економіки.

  Нагадуємо, Міжвідомча робоча група створена наприкінці 2021 року за ініціативи Держпраці з метою розробки спільних заходів, спрямованих на зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму.

  Першим результатом роботи стала розробка Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2022 рік. Цей план передбачає проведення широкомасштабної інформаційної кампанії, моніторинг стану оформлення трудових відносин та інспекційну кампанію по виявленню неоформлених трудових відносин.


   

 • Виробничий травматизм в області за 5 місяців 2022 року

  Виробничий травматизм в області за 5 місяців 2022 року

  З початку 2022 року  на підприємствах, в установах, організаціях Чернівецької області  зафіксовано 14 нещасних випадків, два із яких - зі смертельними наслідками.

  Нещасні випадки зі смертельними наслідками мали місце  на підприємстві пошти та зв’язку, у сільському господарстві.

  Найбільша кількість нещасних випадків загального травматизму у регіоні мали місце у соціально-культурній сфері, загалом - 7.

  По одному нещасному випадку загального травматизму задокументовано у торгівлі, галузях легкої, харчової, газової  промисловості, на підприємстві лісового господарства.   

  Про це повідомляють у секторі розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.


 • Про призупинення дії трудового договору між роботодавцем та працівником в умовах воєнного стану

  Про призупинення дії трудового договору між роботодавцем та працівником в умовах воєнного стану

  Статтею 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачена можливість призупинення дії трудового договору.

  Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

  Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

  Тобто, для призупинення дії трудового договору необхідна наявність двох умов: роботодавець не може забезпечити працівника роботою і працівник не може її виконувати.

  Актуальна інформація на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua


 • Трудові права працівників можуть бути забезпечені лише за умови легального працевлаштування

  Трудові права працівників можуть бути забезпечені лише за умови легального працевлаштування

  Управління Держпраці наголошує на  необхідності  належного оформлення трудових відносин між роботодавцями та працівниками.

  Укладення трудових договорів має відбуватися   згідно з  нормами  чинного законодавства про працю.

  Лише легальне працевлаштування гарантує працівникам захист їхніх трудових та соціальних прав.

  Водночас фахівці Чернівецького обласного центру зайнятості підготували низку порад, як  потенційним працівникам здійснювати пошук роботи в умовах війни.

  Будьте готові, що в період війни пошукова робота може зайняти більше часу, ніж раніше.

  Подумайте над тим, який проміжок часу ви плануєте працювати на новій роботі, було б добре попередити на співбесіді про це роботодавця.

  Перед тим як почати перегляд вакансій, складіть список своїх сильних сторін, випишіть основні обов’язки на попередньому місці роботи, потрібно мати приблизну картину «попит-пропозиція».

  Будьте готові до проєктної зайнятості чи фрілансу. Робота в умовах війни зазнала зміни, і компанії, у яких є можливість знайти персонал, продовжують роботу в такому форматі.

  Якщо вам доведеться змінити місце проживання, то зробіть аналіз ринку праці в регіоні, де зараз перебуваєте.

  Якщо ваша професія вузького профілю і там, де ви перебуваєте, немає вакансій за вашим напрямком, поміркуйте над тим, яку професію на час воєнного стану ви могли б опанувати, проаналізуйте ринок праці в даному регіоні.

  Опублікуйте резюме на різних сайтах з пошуку роботи та не очікуйте, коли роботодавець запросить на співбесіду, а здійснюйте моніторинг вакансій компаній самостійно.

  У супровідному листі вкажіть про вашу готовність до навчання, у разі потреби, та бажання опанувати нові навички.

  Якщо ви хочете працювати за своїм фахом, але варіантів поки немає, то для початку можете налаштуватися на іншу роботу, а паралельно шукайте роботу за спеціальністю.

  Знайдіть можливість протриматися та отримати зарплату.

  Використайте цей нестабільний час як можливість опанувати нові сфери, використовуйте свій досвід у інших форматах тощо.

  Не втрачайте оптимізму, гнучко підходьте до процесу пошуку роботи.

  Актуальну інформацію щодо захисту трудових прав працівників розміщено на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua


   

 • У рамках інформаційної кампанії у Чернівцях з’явилися тематичні біг-борди

  У рамках інформаційної кампанії у Чернівцях зявилися тематичні біг-борди

  Конструкції встановлено з  ініціативи Управління Держпраці за сприяння департаменту урбаністики та архітектури Чернівецької міської ради.

  Тематична реклама виставлена у двох місцях обласного центру з метою популяризації порталу https://pratsia.in.ua/ , на якому розміщено актуальну інформацію щодо змін у законодавстві про працю на період дії воєнного стану; можливості отримання суб'єктами господарювання консультаційної допомоги у онлайн - форматі; рекомендації, як організувати безпеку виробничого процесу на підприємствах; а також практичні поради, як громадянам не стати жертвами торгівлі людьми, чи примусової праці.

  Реклама, створена у національних кольорах, привертатиме увагу городян та гостей міста упродовж усієї інформаційної кампанії «Україна працює».


 • Про надання додаткової відпустки під час воєнного стану - інформує Держпраці

  Про надання додаткової відпустки під час воєнного стану - інформує Держпраці

  Чи можна працівнику, в якого щорічна основна відпустка складає 24 календарні дні, надати додаткову відпустку під час воєнного стану?

  Державна служба з питань праці  інформує: додаткові відпустки під час дії воєнного стану надаються без обмежень.

  Відповідно до статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

  Таким чином, зазначена норма не обмежує права працівника на одержання щорічних додаткових та інших відпусток, передбачених законодавством.

  У той же час  у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

  Більше актуальної інформації на порталі Держпраці за посиланням: https://pratsia.in.ua


 • Чернівецький обласний центр зайнятості долучається до проекту «Україна працює»

  Чернівецький обласний центр зайнятості долучається до кампанії «Україна працює»

  Повідомлення про проходження інформаційної   кампанії «Україна працює» розміщено на інформаційних ресурсах відомства, зокрема, на офіційному сайті Чернівецького обласного центру зайнятості  та на сторінці у мережі фейсбук.

  «30 травня 2022 року стартувала нова масштабна інформаційна кампанія Державної служби України з питань праці «Україна працює». Мета заходів - розширити консультаційну підтримку працівників та роботодавців у складний період воєнного стану, адже економіка держави має працювати - для підтримки Збройних Сил України та наближення перемоги над російським агресором.

  Нинішня кампанія спрямована на всіх без виключення роботодавців та працівників трудових колективів підприємств, установ, організацій.

  Створено спеціальний портал Держпраці України https://pratsia.in.ua/ на якому розміщено актуальну інформацію щодо змін у законодавстві про працю на період дії воєнного стану; можливості отримання суб'єктами господарювання консультаційної допомоги у онлайні; рекомендації, як організувати безпеку виробничого процесу на підприємствах; а також практичні поради, як громадянам не стати жертвами торгівлі людьми, чи примусової праці, тощо», - йдеться у повідомленні.

  Упродовж проходження кампанії колеги з центру зайнятості сприятимуть інформаційному поширенню її матеріалів.

  Наразі сторони напрацьовують пропозиції щодо проведення спільних тематичних заходів.


   

 • Втілення заходів кампанії у співпраці з місцевими податківцями обговорено під час ZOOM конференції

  Втілення заходів інформаційної кампанії у співпраці з місцевими податківцями обговорено під час ZOOM конференції

  Спілкування заступниці начальника Управління Держпраці  Галини Кушнір із колегою із  Державної податкової служби у Чернівецькій області Тетяною Булавкою відбулося учора, 6 червня,  у режимі ZOOM конференції.

  Під час засідання обговорено питання щодо стану надходження податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, а також необхідність проведення спільних інформаційних заходів, зокрема, у рамках проходження інформаційної кампанії «Україна працює».

  На цьому в онлайн-режимі наголосила представниця  Держпраці та поінформувала про заходи   кампанії, що їх втілюють в регіоні фахівці Управління.

  «У рамках кампанії намагаємося охопити якнайбільшу кількість роботодавців та працівників. Усіма можливими інформаційними ресурсами популяризуємо інформаційний портал https://pratsia.in.ua/, де зібрана та систематизована актуальна інформація щодо трудових відносин у період воєнного стану», - наголосила Галина Кушнір.

  На важливості легального працевлаштування, у свою чергу, акцентувала  заступниця начальника ДПС у Чернівецькій області  Тетяна Булавка.

  Фахівець податкової служби підкреслила на важливості своєчасного інформування буковинців щодо змін на період воєнного стану податкового законодавства та законодавства про працю.

  Зокрема Тетяна Булавка звернула увагу, що легалізація трудових відносин включає в себе, так би мовити,  два аспекти: легалізацію зайнятості та легалізацію заробітної плати.

  «І ці питання сьогодні актуальні як ніколи – оскільки з одного боку це сплата податків, а з другого соціальний захист працівників», -  наголосила Тетяна Булавка.

  Також посадовиця повідомила, що для вчасного та якісного інформування платників про зміни законодавства у податковій службі області діють гарячі лінії інформація за посиланням. https://tax.gov.ua/others/kontakti/garyachi-linii-teritorial .

  Актуальна інформація на порталі Держпраці за посиланням: https://pratsia.in.ua


 • Про захист трудових прав мобілізованих працівників – роз’яснює Держпраці

  Про захист трудових прав мобілізованих працівників – роз’яснює Держпраці

  Працівник, призваний на службу, потрапив у полон. Чи має підприємство, на якому він працював, зберігати за ним середній заробіток?

  Так, підприємство зобов’язано зберігати за працівником, який був призваний на військову службу і потрапив у полон, середній заробіток до його повернення із полону.

  Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.

  Зазначені гарантії зберігаються за працівниками, які підчас проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

  Працівник, призваний на службу, загинув. Коли підприємство може припинити виплату середнього заробітку?

  Виплата середнього заробітку припиняється з наступного дня після загибелі працівника.

  Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

  Відповідно до статті 24 Закону України «Про військовий обов'зок і військову службу» загиблий (померлий) військовослужбовець виключається із списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) з наступного після загибелі (смерті) дня, військовослужбовець, визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім або оголошений померлим, - з дня набрання законної сили рішенням суду.

  Таким чином, підприємство може припинити виплату середнього заробітку такому працівнику з дати виключення його із особового складу військової частини.

  Актуальна інформація на порталі Держпраці -https://pratsia.in.ua


   

   

 • Робота з переселенцями - пріоритетний напрям діяльності Управління

  Робота з переселенцями - пріоритетний напрям діяльності Управління

  Організація інформаційної кампанії серед переміщених осіб, які через війну змушені покинути рідні домівки й вирушати в інші регіони, або на Захід: як не стати жертвою торгівлі людьми, або ж нелегального працевлаштування, залишається одним із пріоритетних напрямів у роботі Управління Держпраці.   

  Так, днями на Путильщині, а саме в Усть-Путильському освітньому закладі, який став центром тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб, відбулася робоча зустріч інспектора праці відділу з питань додержання законодавства про працю,зайнятість та інших нормативно-правих  актів Управління Параски Митрофан з переселенцями з областей, де зараз ведуться активні бойові  дії.

  У спілкуванні з учасниками заходу наголошено на тому, що існує високий ризик потрапляння у ситуацію торгівлі людьми з метою трудової експлуатації або ж трудового рабства.

  Акцентовано на тому, що слід робити у випадку потрапляння у пастку примусової праці, та у яких випадках не погоджуватися на сумнівні пропозиції при пошуку роботи.

  Громадянам також роздано друковану продукцію з контактами відповідних служб та відомств,до яких слід звертатися по допомогу у разі потрапляння у сумнівні ситуації.   

  Актуальна інформації на порталі Держпраці за посиланням: https://pratsia.in.ua


 • Інформаційною роботою, націленою на протидію торгівлі людьми, охоплено понад 9,5 тисячі громадян

  Інформаційною роботою, націленою на протидію торгівлі людьми, охоплено понад 9,5тисячі громадян

  9 516 осіб охопили інформаційною роботою, націленою на запобігання ризикам потрапляння у трудове рабство, фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Інформаційні заходи, як не потрапити у пастку примусової праці,  фахівці Управління продовжують втілювати у всіх районах області.

  Найбільшу кількість переміщених осіб вдалося охопити у Чернівцях .

  Інформаційні заходи відбуваються на залізничному вокзалі обласного центру, на найбільших автовокзалах, у місцях тимчасового проживання переселенців, у Центрі надання адміністративних послуг Чернівців, тощо.    

  Мета зустрічей та спілкування з переміщеними особами незмінна: попередження ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та трудової експлуатації.

  Серед осіб, з котрими поспілкувалися інспектори Управління, розповсюджено майже 3 тисячі інформаційних буклетів.

  Більше актуальної інформації на порталі Держпраці за посиланням: https://pratsia.in.ua


   

 • Чи виплачується педагогічним працівникам матеріальна допомога на оздоровлення під час воєнного стану - роз’яснює Держпраці

  Чи виплачується педагогічним працівникам матеріальна допомога на оздоровлення під час воєнного стану - роз’яснює Держпраці

  Так, педагогічні працівники мають право на матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки під час дії воєнного стану.

  Статтею 57 Закону України «Про освіту» передбачено, що держава забезпечує педагогічним і науково-педагогічним працівникам, зокрема, виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

  Чинне законодавство не передбачає скасування зазначеної норми під час воєнного стану.

  Більше актуальної інформації на порталі Держпраці за посиланням: https://pratsia.in.ua


 • На практичному тренінгу відпрацьовано безпечне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання у житлових будинках

  На практичному тренінгу відпрацьовано безпечне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання у житлових будинках

  Безпечне проведення технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання у багатоквартирних житлових будинках обласного центру - тема практичного тренінгу, організованого фахівцями відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці.  Навчання відбулося цими днями .

  Безпосередніми учасниками тренінгу стали працівники  АТ «Чернівцігаз», а саме слюсарі, котрі здійснюють технічне обслуговування та обстеження внутрішньо будинкових мереж та обладнання житлових будинків населених пунктів Буковини.

  Захід відбувся на базі однієї із багатоквартирних житлових споруд  Чернівців.  

  Під час навчання посадовці Держпраці проаналізували обставини та причини аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті на території регіону упродовж останніх років .

  На цьому акцентував головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць.  

  У практичній частині семінару відпрацювали дії газовиків у разі настання аварійних ситуацій при проведенні відповідних газонебезпечних робіт.

  До проведення тренінгу також долучилися представники відділу профілактики страхових випадків Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області та  Чернівецької обласної ради профспілок.


 • Держпраці розробила пам’ятку «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці»

  Держпраці розробила пам’ятку «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці»

  В умовах війни особливого значення для роботодавців набувають нові інструменти, що дають можливість, у тому числі, віддалено ухвалювати необхідні рішення з урахуванням тих викликів, які перед бізнесом ставить російська агресія та пов’язані з нею обмеження.

  За ініціативи Держпраці у 2021 році розроблено наказ Мінекономіки «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці», який набрав чинності у листопаді. Цю дату можна вважати початком цифровізації системи управління охороною праці.

  Аналіз стану впровадження Порядку на підприємствах свідчить, що роботодавці недостатньо поінформовані про свої нові можливості.

  З метою консультаційної підтримки роботодавців у важкий період воєнного стану, Держпраці розробила пам’ятку «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці».

  У пам’ятці зрозумілою мовою викладені основні аспекти щодо:
  переваг електронного документообігу;
  алгоритму дій роботодавця у разі прийняття рішення з його впровадження;
  обов’язків роботодавця.

  Ознайомитись з пам’яткою можна на інформаційному порталі Держпраці в рубриці «Рекомендації: Як працювати безпечно».


   

   

 • Україна приєднається до Конвенції ЄЕК ООН про транскордонний вплив промислових аварій

  Україна приєднається до Конвенції ЄЕК ООН про транскордонний вплив промислових аварій

  Закон України про приєднання до Конвенції ЄЕК ООН про транскордонний вплив промислових аварій набув чинності 29 травня 2022 року після його ухвалення українським парламентом 3 травня та підписання Президентом України 17 травня.

  Україна стане Стороною Конвенції на 90-й день після дати здачі її документа про приєднання на зберігання Генеральному секретарю ООН у Нью-Йорку.

  Конвенція застосовується до установок (так звана «небезпечна діяльність»), які містять небезпечні речовини, що підпадають під дію її додатка I, та можуть мати транскордонний вплив.

  Документ сприятиме запобіганню промисловим аваріям, які можуть викликати транскордонні впливи, та забезпечить готовність до них і реагування на них.

  У той же час, Конвенція спрямована на зміцнення політики та управління в галузі промислової безпеки, зниження ризику техногенних катастроф на кшталт Сендайської рамкової програми.

  Серед її ключових положень — ідентифікація небезпечних видів діяльності та обмін відповідною інформацією із сусідніми країнами, підготовка спільних чи узгоджених планів дій у надзвичайних ситуаціях за межами майданчика, оперативне повідомлення у разі промислової аварії та взаємна допомога для пом’якшення наслідків. Конвенція не застосовується до ядерних установок.

  За матеріалами сайту Держпраці України


 • У чотирьох українських регіонах розпочато перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці

  У чотирьох українських регіонах розпочато перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці

  У Львівській, Одеській, Херсонській та Черкаській областях розпочався перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці, що реалізовуватиметься у рамках проекту Міжнародної організації праці  - «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу». Проект передбачає проведення, насамперед, широкої  інформаційно-роз’яснювальної роботи.

  Головою Держпраці України Романом Чернегою окреслено основні завдання кампанії - визначити заходи і способи інформаційно-роз’яснювальної роботи, знайти найоптимальніші інструменти виявлення на підприємствах неоформлених працівників, організувати збір і аналіз отриманої інформації і налагодити належну взаємодію із зацікавленими органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.

  Координаторами проекту запропоновано провести для інспекторів інтерактивні тренінги з питання ефективної комунікації: як будувати розмову з працівниками, які не бажають іти на контакт, як спілкуватися з роботодавцем, який не налаштований на конструктивну взаємодію.

  Детально обговорено впровадження інформаційного компоненту кампанії в областях: звернуто увагу на показники звітності, докладну фіксацію всіх дій в рамках кампанії, наголошено на необхідності максимально залучати органи місцевого самоврядування до кампанії з інформування населення про негативні наслідки неоформленої праці.

  Голова Держпраці закликав обмінюватися інформацією про проведені заходи, новаторські підходи, рішення, що дали позитивний ефект, а також нагадав про важливість залучення до співпраці бізнес-асоціацій та профспілкових організацій.

  «Ми маємо забезпечити високий рівень виконання завдання, поставленого Урядом, адже від цього залежить наповнення державного бюджету країни, майбутні пенсії наших громадян і авторитет нашої Служби», - підсумував  Роман Чернега.


   

 • В області стартувала зернозбиральна кампанія. Управління Держпраці наголошує на необхідності посилення уваги за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт

  В області стартувала зернозбиральна кампанія. Управління Держпраці наголошує на необхідності посилення уваги за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт

  З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних робіт Управління Держпраці звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

  - до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускаються до виконання цих робіт підлітки;

  - розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

  - закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів;

  - організувати ланки технічного обслуговування;

  - обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;

  - підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;

  - провести інструктаж з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

  - провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

  - очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

  - укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни мед аптечками першої допомоги;

  - забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

  - провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;

  - особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;

  - під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;

  - колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

  -обладнати трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежних інвентарем;

  - не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.


   

 • Графік онлайн прийому громадян

  Графік онлайн прийому громадян

  З 11 лютого 2016 Державною службою України з питань праці з метою економії часу та коштів заявників впроваджено роботу онлайн-приймальні громадян.

  Відтепер кожен бажаючий може потрапити на прийом до Голови Держпраці звернувшись до територіального управління Держпраці у своєму регіоні.

  Запис на онлайн-прийом проводиться у територіальних управліннях Держпраці.

  Графік онлайн прийому громадян

  Територіальне управління                            Дні та час прийому громадян

  Управління Держпраці у Вінницькій області                           02.03.2016

                                                                                                        14.00

  Управління Держпраці у Волинській області                           16.03.2016

                                                                                                        11.00

   

  Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області          06.04.2016

                                                                                                        11.00

  Головне управління Держпраці у Донецькій області                      20.04.2016

                                                                                                        11.00

  Управління Держпраці у Житомирській області                              04.05.2016

                                                                                                        11.00

  Управління Держпраці у Закарпатській області                             18.05.2016

                                                                                                         11.00

  Головне управління Держпраці у Запорізькій області                     01.06.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Кіровоградській області                           15.06.2016

                                                                                                         11.00

  Головне управління Держпраці у Луганській області                      06.07.2016

                                                                                                         11.00

  Головне управління Держпраці у Львівській області                      20.07.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Миколаївській області                              03.08.2016

                                                                                                         11.00

  Головне управління Держпраці в Одеській області                        17.08.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Полтавській області                                07.08.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Рівненській області                                 07.09.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Сумській області                                     21.09.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Тернопільській області                            05.10.2016

                                                                                                         11.00

  Головне управління Держпраці у Харківській області                    19.10.2016

                                                                                                         11.00

  Головне управління Держпраці у Херсонській області                    02.11.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Хмельницькій області                            16.11.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Черкаській області                                   30.11.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Чернівецькій області                                07.12.2016

                                                                                                         11.00

  Управління Держпраці у Чернігівській області                                14.12.2016

                                                                                                         11.00

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує

  Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2016 році», керівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано перенести робочий день з понеділка 27 червня на суботу 2 липня для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.


   

 • Вітання до Дня Конституції України

  Вітання до Дня Конституції України

  Шановні буковинці!

  28 червня українська громада відзначає День Конституції України.

  Саме цього дня було ухвалено Основний Закон, яким декларовано наші права, обов’язки та свободи.

  Без перебільшення цей день увійшов у новітню історію Української держави назавжди.

  Сердечно вітаю вас, шановна буковинська громадо, з цим великим державним святом.

  Бажаю кожному з вас та вашим родинам миру, злагоди, достатку, здоров’я і благополуччя.

   

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.


   

 • Про заходи безпеки під час виконання робіт у каналізаційних мережах

  Про заходи безпеки під час виконання робіт у каналізаційних мережах

  Останніми роками в Україні почастішали випадки смертельного травматизму під час виконання робіт у колодязях, відстійниках, колекторах.

  Під час минулорічних перевірок щодо дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у колодязях, відстійниках тощо суб’єктами господарювання у сільському господарстві, легкій, текстильній, переробній промисловості, рибному господарстві та у сільській комунальній службі України виявлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Зокрема, основними з яких є: не отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки; до виконання робіт з підвищеною небезпекою допускаються працівники, які не пройшли навчання, перевірку знань з питань охорони праці; працівники недостатньо забезпечені засобами індивідуального захисту; газонебезпечні роботи виконуються без наряду-допуску; допускаються до виконання робіт працівники, які не пройшли періодичного медичного огляду; не перевіряється загазованість місць проведення робіт; не проводиться випробування рятувальних поясів.

  З метою запобігання нещасним випадкам щодо безпечного виконання робіт в замкнутих просторах (колодязях, камерах, колекторах, люках тощо) Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до керівників підприємств забезпечити проведення позачергового інструктажу підлеглим робітникам, які виконують роботи підвищеної небезпеки. Забезпечити постійний контроль повітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт. Обмежити виконання цих робіт в разі високих температур повітря тощо.

  Управління вкотре нагадує про основні вимоги безпечного ведення робіт у колодязях, люках та відстійниках.

  Потрібно пам'ятати, що роботи у замкненому просторі, в тому числі колодязях, люках та відстійниках мають проводитись виключно кваліфікованим персоналом, який забезпечений всіма необхідними засобами індивідуального захисту.

  До робіт у замкненому (обмеженому) просторі, в тому числі колодязях, люках, відстійниках тощо допускаються працівники, котрі:

  - пройшли навчання та перевірку знань з безпечного ведення робіт;

  - пройшли медичний огляд та не мають протипоказань до виконання даного виду робіт;

  - забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, контрольно-вимірювальними приладами та сигналізаторами шкідливих та небезпечних факторів навколишнього середовища;

  - перед початком робіт в каналізаційних колодязях, відстійниках, зливних ямах необхідно провести аналіз загазованості на наявність шкідливих та небезпечних речовин та при необхідності забезпечити їх вентиляцію (перед спуском в колодязь необхідно упевнитись, у відсутності шкідливих газів за допомогою переносного газоаналізатора або опусканням запаленого шахтарського ліхтаря);

  - спуск людей до колодязя дозволяється тільки у шланговому або ізолюючому протигазі;

  - виконувати роботи у замкнених (обмежених) просторах повинна бригада не менш ніж з трьох працівників;

  - відкриті каналізаційні колодязі повинні бути огороджені з метою запобігання потрапляння до них людей, тварин або наїзду транспортних засобів;

  - під час спуску в колодязь, гноєзбірник або робочий канал, виконуючий роботу повинен надіти запобіжний пояс зі страхувальною мотузкою, яку повинен весь час тримати інший працівник, що знаходиться на поверхні;

  - інколи газ не можливо повністю видалити з колодязя, в таких випадках працівник повинен кожні 10 хвилин виходити на поверхню та відпочивати 20 хвилин;

   

  - під час робіт всередині споруд каналізаційної мережі категорично забороняється застосовувати відкритий вогонь, палити, запалювати сірники, перевіряти наявність газу підпаленим папером.


   

 • Державна служба України з питань праці та Федерація професійних спілок України уклали Угоду про співпрацю

  Державна служба України з питань праці та Федерація професійних спілок України уклали Угоду про співпрацю

  З метою посилення державного нагляду та громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, законодавства про працю, зайнятості населення, загальнообов’язкового державного соціального страхування Державна служба України з питань праці та Федерація профспілок України 22 червня 2016 року уклали Угоду про співпрацю.

  «Підписання такої угоди допоможе налагодити конструктивне співробітництво на центральному, галузевому та регіональному рівнях, ефективно поєднати державний нагляд з громадським контролем профспілок в інтересах захисту людської праці», – зауважив Голова Держпраці Роман Чернега, котрий підписав Угоду від Сторони  Державної служби України з питань праці.

  Відповідно до Угоди, Сторони посилюють діалог та співробітництво щодо забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального захисту. Реалізація таких цілей відбуватиметься шляхом проведення навчань і тренінгів, конференцій з цих питань, а також методами проведення превентивних заходів, запобігання ризикам аварій та управління професійними ризиками, обміном результатами досліджень та практикою у сфері праці.

  «Доброю традицією стане проведення спільних заходів інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо вимог законодавства про працю та охорону праці, надання роботодавцям та працівникам необхідних консультацій» –  зазначив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, який підписав Угоду від Сторони Федерації.

  Підписання Угоди про співпрацю передбачає:

  - участь представників профспілкових організацій, що входять до складу ФПУ, в здійснюваних Держпраці заходах державного нагляду щодо додержання законодавства про працю, охорону та гігієну  праці, соціальне страхування на підприємствах, установах, організаціях;

  - моніторинг стану та причин найбільш характерних порушень законодавства про працю, охорону праці;

  - спільне опрацювання проектів законів та нормативно-правових актів, що розробляються Держпраці;

  - вивчення стану охорони праці та рівня профілактичної роботи на підприємствах, в окремих галузях, територіях, виявлення негативних тенденцій, здійснення заходів щодо посилення впливу органів державного нагляду і профспілок на їх усунення;

  - залучення представників ФПУ до участі в роботі комісій, робочих груп, інших органів, що створюються Держпраці;

  - взаємодію з питань запобігання використанню дитячої праці, а також ряд інших важливих заходів у межах співпраці Сторін.

  Підписання Угоди про співпрацю також допоможе Сторонам здійснювати обмін кращим досвідом та практикою з питань міжнародного співробітництва та участі представників кожної  зі Сторін у заходах, що організовуються уповноваженими органами Європейського Союзу та Міжнародної організації праці.


   

 • Анонс події. Інформація для керівників підприємств, установ, організацій Буковини

  Анонс події. Інформація для керівників підприємств, установ, організацій Буковини

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

  тематичне видання  «Промислова безпека» ініціює проведення з 4 по 6 жовтня 2016 року в м. Одеса IV Міжнародної конференції «Промислова безпека. Найкращі практики-2016», з метою підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах, установах та організаціях, поширення кращих вітчизняних та європейських практик, та розвитку європейських стандартів безпеки.

  Організатори запрошують  до участі у Конференції керівників підприємств, керівників служб промислової безпеки, охорони та гігієни праці, а також керівників підрозділів з питань охорони праці місцевих державних адміністрацій.

  У програмі Конференції: доповіді та презентації; робота у галузевих і тематичних секціях; засідання круглих столів; майстер-класи і тренінги; виставка товарів та послуг з охорони праці та промислової безпеки; дискусійні клуби; культурна програма.

  Тематика Конференції:

  -    Нові інструменти в галузі безпеки праці.

  -    Управління ризиками: ефективні методи, практичні рішення та інструменти.

  -    Комунікаційні стратегії в галузі ОП та ПБ.

  -    Вплив психофізіологічних факторів на ефективність праці.

  -    Формування і розвиток культури безпеки виробництва.

  -    Практика підприємств з розслідування інцидентів.

  -    Засоби індивідуального захисту.

  -    Дискусійні клуби: організація навчання персоналу; концепція реформування системи управління охороною праці в Україні.

  -    Тренінги з домедичної допомоги, оцінки ризиків, пошуку кореневих причин інцидентів, тощо.

   

  До участі в заходах  запрошено спікерів та учасників з Великої Британії, Німеччини, Литви, Польщі, США, Білорусі, та інших.

  Контактні особи з підготовки Конференції Олеся Самелюк, Оксана Штоляр:

  тел. (044) 221 89 71, (096) 193 07 93 ,  (050) 236 31 61

  e-mail: editor@prombezpeka.com або sameluk@ukr.net


   

 • Продовжується активне впровадження онлайн-прийому в режимі Skype-зв’язку Головою Держпраці Романом Чернегою

  Продовжується активне впровадження онлайн-прийому в режимі Skype-зв’язку Головою Держпраці Романом Чернегою

  Онлайн-прийом у режимі Skype-зв’язку дозволяє жителям різних регіонів України, не витрачаючи коштів та часу на приїзд до столиці, звернутися до Голови Держпраці Романа Чернеги з  питаннями, що їх хвилюють,  у межах повноважень очільника відомства. 

  Онлайн-спілкування Голови Державної Служби України з питань праці Романа Чернеги з жителями Буковини заплановано на сьоме грудня нинішнього року.  

  Орієнтовно воно розпочнеться об 11 годині.

  Кожен бажаючий, у кого виникають запитання до Голови Держпраці, впродовж року  включно до шостого грудня   може звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області, або адресувати своє запитання поштою на адресу :

  58 003

  Управління Держпраці у Чернівецькій області

  вулиця Зелена, 3

  м. Чернівці.

  Заявник має зареєструвати своє звернення та залишити свої контактні дані.

  Зробити це можна також за телефоном ( 0372)  55 27 34.

  Якщо запитання, що хвилюють заявника у межах повноважень Держпраці, то він особисто отримає запрошення на онлайн-прийом до Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги.


   

 • Управління Держпраці долучилося до відзначення ювілею геніального кіноактора Івана Миколайчука

  Управління Держпраці долучилося до відзначення ювілею геніального кіноактора Івана Миколайчука

  Буковина відзначає 75-річчя з дня народження геніального кіномитця Івана Миколайчука.

  Урочисті заходи з цієї нагоди за участю високих гостей із Києва, у тому числі й міністра культури України Євгена Нищука, українських акторів та режисерів - соратників і побратимів нашого видатного земляка, розпочалися на Театральній площі у Чернівцях.

  На майдан перед приміщенням Чернівецького обласного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської віддати данину шани і пам'яті безсмертному актору, режисеру, сценаристу прийшли представники влади, відомі у краї науковці, митці, громадські та політичні діячі, мешканці Чернівців та Буковини.

  Участь в урочистостях взяли й представники колективу Управління Держпраці у Чернівецькій області. та Чернівецького експертно-технічного центру.


   

 • Подолання бідності – одне з основних питань, що розглядалося на Міжнародній конференції праці

  Подолання бідності – одне з основних питань, що розглядалося на Міжнародній конференції праці

  Подолання бідності – запорука стабільного розвитку держави та зростання добробуту її громадян.  Ці слова неодноразово звучали   під час роботи 105-ї сесії Міжнародної конференції праці, яка проходила у м. Женева (Швейцарія).

  Українську делегацію очолив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, а також від української сторони державу представляли Міністр соціальної політики України Андрій Рева, заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко та Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

  Делегатами конференції стали і представники профспілок та роботодавців України, зокрема Григорій Осовий та Євген Панін.

  У ході конференції відбулися зустрічі української делегації з урядовцями різних країн світу. Так, під час робочих обговорень, представники українських відомств та Міністр соціального забезпечення та праці Литовської Республіки Альгіманта Пабедінскене зосередилися на питаннях розширення двостороннього співробітництва у соціальній сфері, безвізового режиму, євроінтеграції України, що, безперечно, важливо і у питаннях праці, працевлаштування населення та міграційних процесів.

  Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега подякував литовцям за співпрацю, а саме литовській інспекції,представники якої вже другий рік поспіль співпрацюють з Держпрацею в рамках вивчення ризик-орієнтованого підходу у сфері охорони праці.

  З Міністром зайнятості, людського розвитку та праці Канади пані Мері Енн Міхичук обговорили можливість укладення міждержавної двосторонньої угоди про соціальне забезпечення та питання підготовки до підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

  Також, вдалося обговорити питання стану охорони праці на вугільних підприємствах України. Голова Держпраці Роман Чернега загострив увагу на проблемах шахт, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, оскільки, за певними даними, стан охорони праці на цих підприємствах – катастрофічний.

  Одна з важливих зустрічей відбулася з Міністром праці, добробуту та соціального страхування Кіпру Зетою Еміліаніду. Під час неї розглядалися питання співробітництва між Україною та Кіпром у соціальній сфері. Планується, що напрямками такого співробітництва стануть: політика ринку праці, система соціального захисту та соціального забезпечення, покращення безпечних та здорових умов праці, а також міграційна політика.

  Обговорювалася і можливість активізації українсько-кіпрських відносин у питаннях зайнятості. Українська сторона наголосила на важливості вивчення досвіду Кіпру у сфері соціального захисту. Так, сторони домовились про підписання Меморандуму між Міністерством соціальної політики України та Міністерством праці, добробуту та соціального страхування Республіки Кіпр про співробітництво у сфері соціальної політики.

  Однією з головних стала зустріч із Головою Міжнародної організації праці Гаєм Райдером. Обговорювалися питання оновлення та створення нормативних документів у сфері праці та, зокрема, охорони праці. Так, Міністр соціальної політики Андрій Рева подякував за підтримку, яку МОП надає Україні, а саме за рекомендації щодо нового Трудового кодексу, програму «Гідна праця», яка підписана з Україною у квітні цього року і діятиме до 2019 року.

  Підсумовуючи роботу Міжнародної конференції праці, Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер зазначив, що «Одним із найголовніших напрямків подолання бідності в цивілізованому світі має бути збільшення робочих місць, зокрема для молоді, а також, люди мають зважати на гідні для них умови праці».


   

 • Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак привітав учасників фінальних змагань професійної майстерності оперативно-виїзних бригад ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак привітав учасників фінальних змагань професійної майстерності оперативно-виїзних бригад ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

  Кращі оперативно-виїзні бригади з усіх районів області та  обласного центру  змагались за першість в  професійній майстерності днями  на навчально-тренувальному полігоні Заставнівського РЕМ за трьома етапами програми змагань.  

  Метою проведення цих заходів є не тільки визначення переможців, а вияв професійної майстерності та згуртованості членів команд, обмін досвідом, підвищення  професійної кваліфікації.

  «Думаю, що такі змагання  не лише додатковий стимул для їхніх учасників показати свої вміння на найвищому рівні, але й запорука того, що виробничого травматизму в енергетичній галузі вдасться уникнути. Управління Держпраці у Чернівецькій області вітає  проведення таких заходів  і сподівається, що ініціативу з проведення професійних змагань підтримують  і на інших підприємствах області»,   -  зазначив у своєму вітальному слові начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області  Іван Луцак.

  Серед запрошених до  участі у заході були представники органів влади, Держенергонагляду,  Фонду соціального страхування.

  У підсумку, переможцем змагань стала оперативно-виїзна бригада  Сокирянського РЕМ 

  Друге місце посіли фахівці Заставнівського РЕМ

  Третє місце в змаганнях здобув Новоселицький РЕМ


   

 • Колектив Управління Держпраці долучився до вшанування пам'яті жертв наймасовішої депортації в історії Буковинського краю

  Колектив Управління Держпраці долучився до вшанування пам'яті жертв наймасовішої депортації в історії Буковинського краю

  Поминальна панахида відбулася за участю представників влади, духовенства, громадських організацій, трудових колективів Буковини на території історико- культурного заповідника  «Кладовище по вулиці Зеленій».

  Долучився до жалобних заходів і колектив Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Як зазначають науковці, 75 років тому у  ніч з 13 на 14 червня 1941 року з Буковини було примусово вивезено у віддалені райони СРСР і переважно знищено тисячі мешканців Чернівецької області.

  Ліквідації підлягало все, що не вкладалося у схеми комуністичної диктатури: в першу чергу люди, які були носіями некомуністичної ідеології, представляли політичні та економічні структури, церкву, громадські організації та об'єднання.  

  Перед каральними органами було поставлене завдання – вивезти за межі області всіх "неблагонадійних".

  Депортації проходили у два етапи – перший відбувся 23 травня, другий – 13 червня.

  За даними науковців, основна частина депортованих у травні була з Садгірського, Чернівецького, Глибоцького та Сторожинецького районів. Всього 36 вагонів з депортованими направлялися до Комі АРСР, Красноярського краю та Кіровської області.

  Депортованим обмежили час на збирання, кількість речей, які вони могли взяти з собою, влада не зважала на вік і хвороби людей. Початок "операції" 23 травня 1941 року – 4 год. 30 хв., закінчення - 10 година ранку.

  Масштабна "операція" вивезення "ворогів народу" обговорювалася 8 червня 1941 року на об'єднаному засіданні бюро Чернівецького обкому КП(б)У та облвиконкому.

  Відтак у ніч з 13 на 14 з Буковини примусово вивезено 2279 сімей (7720 осіб).

  На жаль, це не єдина трагічна сторінка в історії Буковинського краю.

   

  Маємо пам’ятати про це завжди.


   

 • Оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад

  Оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад

  Управління Держпраці у Чернівецькій області оголошує  конкурс на заміщення вакантних посад державної служби категорії "В"  

  Оголошення конкурсу на заміщення посад державної служби категорії "В":

  - головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів – 5 посад;

  - головного державного інспектора сектору з питань експертизи умов праці;

  - головного державного інспектора відділу нагляду в АПК та СКС;

  - головного державного інспектора сектору експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.

   

  Наказ про оголошення конкурсу та Умови проведення


   

 • УВАГА! Сьогодні в телеефірі Чернівецької регіональної дирекції філії Національної телекомпанії України - програма "Погляд" за участю Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

  УВАГА! Сьогодні в телеефірі Чернівецької регіональної дирекції філії Національної телекомпанії України - програма "Погляд" за участю Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

  Автор і ведуча програми Олеся Жук поставила керівнику Держслужби низку актуальних запитань, зокрема, щодо реалізації державної політики у сфері трудового законодавства та законодавства з охорони та гігієни праці.

  В телеефір програма за участю Романа Чернеги вийде о 17.30.

  Повтор програми  "Погляд" можна буде переглянути в ефірі Чернівецької регіональної дирекції філії НТКУ  завтра, 10 червня, о 19.30.


   

 • Голова Держпраці відповів на запитання журналістів в студії інформаційно-аналітичної програми «Погляд»

  Голова Держпраці відповів на запитання журналістів в студії інформаційно-аналітичної програми «Погляд»

  Під час приїзду на Буковину Голову Держпраці Романа Чернегу  було запрошено до участі в інформаційно-аналітичній програмі «Погляд» у студію  Чернівецької регіональної дирекції філії Національної телекомпанії України.

  Автор і ведуча програми  Олеся Жук поставила Роману Чернезі низку актуальних запитань, зокрема,   щодо реалізації державної політики у сфері трудового законодавства та законодавства з охорони  та гігієни праці.

  В телеефір програма за участю Романа Чернеги вийде  наступного четверга, дев'ятого червня, о 17.30.

  Повтор програми можна буде переглянути в ефірі Чернівецької регіональної дирекції філії НТКУ 10 червня о 10.00.


   

 • У Чернівецькій області з робочим візитом перебував Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега

  У Чернівецькій області з робочим візитом перебував Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега

  Сьогодні у Чернівецькій області з робочою поїздкою перебував Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

  Під час свого візиту на Буковину Роман Чернега зустрівся з виконуючим обов’язки голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олегом Стецевичем.

  Відбулася також робоча зустріч з керівниками департаментів та управлінь Чернівецької ОДА .

  У ході розмови Голова Служби Держпраці  детально окреслив цілі та завдання, які стоять наразі перед відомством.

  «Найперше, робота Служби спрямована на зменшення у державі заборгованості із заробітної плати працівникам. Хотів би відзначити, що завдяки чітким діям Держпраці, у минулому, 2015, році працівникам українських підприємств, установ та організацій було виплачено понад 124 мільйони гривень заборгованості по зарплаті. У нинішньому році –  вже понад 200 мільйонів гривень.

  Не менш вагоме завдання, яке стоїть перед нами, це - здійснення органами Держпраці державного нагляду (контролю) щодо виявлення неоформлених трудових відносин. А також чітка й послідовна робота щодо зменшення виробничого травматизму на українських підприємствах», -підкреслив під час зустрічі в Чернівецькій ОДА Роман Чернега.

  Згодом Голова Державної служби України з питань праці провів розширену робочу нараду з колективом Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

 • У рамках робочої поїздки Голова Держпраці відвідав одне із місцевих підприємств – ТДВ «Трембіта»

  У рамках робочої поїздки Голова Держпраці відвідав одне із місцевих підприємств – ТДВ «Трембіта»

  У ході свого перебування на Буковині Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега відвідав одне із потужних підприємств легкої промисловості - ТДВ "Трембіта".

  Він поспілкувався із керівництвом та колективом підприємства, оглянув робочі цехи, ознайомився з виробничим процесом. 

  Підприємство - лідер ринку легкої промисловості не лише в Західному регіоні, але й в Україні. 

  Сучасне швейне виробництво, на якому виготовляється понад 500 тисяч виробів у рік. 

  Продукція підприємства експортується до низки європейських країн, зокрема, Нідерландів, Італії, Румунії, Австрії, Німеччини.

  На ТДВ "Трембіта" трудиться понад 700 осіб.

  За останні п’ять років на підприємстві не зафіксовано жодного випадку виробничого травматизму. 

  "І це найбільш відрадно. - підкреслив при спілкуванні з генеральним директором ТДВ "Трембіта" Стеллою Станкевич Роман Чернега. - Адже це є свідченням того, що питання стану охорони праці та промислової безпеки  - на належному рівні".

  Головний інженер з охорони праці ТДВ "Трембіта" Георгій Леонтюк повідомив, що задля досягнення встановлених норм безпеки, гігієни праці та виробничого середовища,  запобігання виробничого травматизму, професійних захворювань  у 2015 році підприємством  використано 96 тисяч гривень. Цьогоріч на ці цілі заплановано використати понад 200 тисяч гривень.


   

 • Роман Чернега: «Працювати на позитивний імідж Служби – відповідальність кожного з нас»

  Роман Чернега: «Працювати на позитивний імідж Служби – відповідальність кожного з нас»

  Голова Державної служби України з питань праці провів розширену робочу нараду з колективом Управління Держпраці у Чернівецькій області. Він детально проаналізував роботу Управління й виокремив низку пріоритетів, які необхідно зреалізувати спільно у найближчій перспективі.

  Серед них – активніше впровадження на місцевих підприємствах, в установах та організаціях превентивних заходів.

   На  особливому контролі мають перебувати також питання трудового законодавства та з питань охорони праці. Адже, відбулося збільшення смертельного виробничого травматизму, зокрема, у соціально-культурній сфері, лісовому господарстві. 

  У своєму виступі перед колективом Роман Чернега, зокрема, зазначив наступне:

  «Наголошую також на недопущенні  негативних  явищ, пов’язаних з корупцією. Ми вже маємо  такі факти  в окремих Управліннях Держслужби й реагуємо на них якнайжорсткіше. Підкреслюю: такі прецеденти  - моя відповідальність, як керівника центрального органу, відповідальність керівників на місцях й ділова репутація кожного,хто працює у колективі. Тому я закликаю вас працювати на позитивний імідж  Служби».

  Окрему увагу, за словами Романа Чернеги, необхідно спрямувати на всебічне  формування культури охорони  праці (це може відбуватися, у тому числі, й завдяки реалізації низки просвітницьких проектів).

  Не менш важливою ланкою роботи є сприяння в  впровадженні ризико-орієнтованого підходу в управлінні системою охорони праці на підприємствах.


   

Новини

 • У спеку на підприємствах слід підкоригувати режим роботи

  29.06.2022

  У спеку на підприємствах слід підкоригувати режим роботи Управління Держпраці у Чернівецькій області  застерігає роботодавців та працівників щодо організації раціонального режиму роботи на підприємствах, в установах та організаціях у період підвищеної температури повітря. При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря...

  Детальніше...

 • Низку заходів інформаційної кампанії для переселенців проведено на Заставнівщині

  29.06.2022

  Низку заходів інформаційної кампанії для переселенців  проведено на Заставнівщині Інспектори Держпраці  продовжують ознайомлювати переміщених осіб із небезпеками примусової праці. Низку інформаційних заходів для внутрішньо переміщених осіб проведено  на Заставнівщині. Інспектор праці  Степан Цуркан відвідав центри перебування переселенців в об’єднаних територіальних громадах району. Спілкуючись...

  Детальніше...

 • Уряд продовжує реалізацію програм, метою яких є працевлаштування якомога більшої кількості українців

  29.06.2022

  Уряд продовжує реалізацію програм, метою яких є працевлаштування якомога більшої кількості українців З початку року у Державному центрі зайнятості зареєстровано 350 тисяч безробітних. З них близько 75% (242 тисячі осіб) стали на облік після початку воєнних дій. Важливо, щоб українці, які втратили...

  Детальніше...

 • Працівник помер внаслідок побиття худобою

  28.06.2022

  Працівник помер внаслідок побиття худобою Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, в якому постраждав  працівник...

  Детальніше...

 • Актуально про відпустки в умовах воєнного стану - інформує Держпраці

  28.06.2022

  Актуально про відпустки в умовах воєнного стану - інформує Держпраці Якою має бути  щорічна основна  відпустка в умовах воєнного стану? У період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. У період дії воєнного стану роботодавець може...

  Детальніше...

 • З Днем Конституції!

  28.06.2022

  З Днем Конституції! Україна - вільна, неподільна та самостійна держава. Основний Закон закріплює цілісність та недоторканність її кордонів. Сьогодні українці борються не лише за нашу землю, а і за можливість вільного та демократичного існування на ній, за реалізацію основоположних засад Конституції України. Дякую...

  Детальніше...

 • 28 червня - День Конституції України

  28.06.2022

    28 червня - День Конституції України Українська спільнота відзначає державне свято щороку, починаючи з 1996-го. Однак цьогоріч,  вперше з часу утвердження Основного Закону, цей день не є вихідним.  Війна, розв’язана російським агресором, змінила наш звичний спосіб життя. Відповідно до статті 6 Закону...

  Детальніше...

 • Розпочато розслідування випадку тяжкого травмування на виробництві

  27.06.2022

  Розпочато розслідування випадку тяжкого травмування на виробництві В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, в якому постраждав працівник приватного підприємства. Підприємство займається виготовленням  килимів та килимових виробів. Травмований - оператор швацького устаткування. За попередніми...

  Детальніше...

 • Понад 300 тисяч переселенців поінформовано про ризики потрапляння у трудове рабство

  27.06.2022

  Понад 300 тисяч переселенців поінформовано про ризики потрапляння у трудове рабство В умовах активних бойових дій в Україні багато людей вимушено залишають домівки в пошуках мирного життя і виїжджають в більш безпечні регіони та за кордон. В результаті втрачають роботу і...

  Детальніше...

Інформкомпанія "Україна працює"

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку