UP
Фільтр
 • До уваги суб’єктів господарювання! Діють шахраї!

  До уваги суб’єктів господарювання!  Діють шахраї!

  У зв’язку з надходженням інформації від роботодавців про телефонні дзвінки невстановлених осіб від імені керівництва Управління Держпраці у Чернівецькій області  з метою заволодіння грошовими коштами під приводом проведення заходів нагляду, тобто, позапланових перевірок, наголошуємо:

  такі дзвінки здійснюються шахраями, котрі не мають жодного стосунку до керівництва та фахівців Управління територіального органу Державної служби України з питань праці.

  Наполегливо закликаємо бути  пильними та не дозволяти аферистам вводити себе в оману.

  Шановні суб’єкти господарської діяльності Буковини!

  Якщо ви стали учасниками чи свідками випадків звернення від осіб, котрі від імені Управління Держпраці пропонують вирішити проблемні питання за певну винагороду, негайно повідомляйте про це правоохоронні органи краю.

  Телефонуйте за номером 102.

  Також просимо невідкладно повідомляти про такі факти Управління Держпраці у Чернівецькій області за телефонами:

  (0372) 55-37-24; 55 29 71.


   

   

 • Створено комісію з розслідування випадку смерті провізора аптеки Чернівецького госпіталю

  Створено комісію з розслідування випадку смерті провізора аптеки Чернівецького госпіталю

  Остаточні обставини та причини випадку смерті провізора аптеки Чернівецького військового госпіталю встановлює комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці у Чернівецькій області. 

  Відповідне повідомлення про смерть фахівця надійшло днями до територіального органу Державної служби України з питань праці.

  У повідомленні, зокрема, йшлося, що через погіршення стану здоров’я, фахівця було госпіталізовано до спеціалізованого відділення Чернівецької міської лікарні №3. Через кілька днів пацієнта було переведено до реанімаційного відділення даного  лікувального закладу, де він помер.

  Комісія зі спеціального розслідування випадку смерті  розпочала роботу.

  Розслідування здійснюється відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337.


   

 • Середня зарплата в Україні за рік зросла на 15,7%

  Середня зарплата в Україні за рік зросла на 15,7%

  Середня номінальна заробітна плата в Україні в лютому 2021 року зросла до 12 549 грн, згідно з даними Державної служби статистики. 

  Порівняно з січнем поточного року розмір середньої номінальної зарплати зріс на 1,7%, а за рік (відносно лютого 2020 р.) – на 15,7%. Порівняно з лютим 2020 року середня зарплата в лютому 2021 року зросла на понад 2000 грн. 

  Нагадаємо, мінімальна зарплата в Україні складає 6000 грн. Таким чином середня заробітна плата в лютому поточного року перевищує рівень мінімальної в понад 2 рази.

  Індекс реальної заробітної плати у лютому 2021 року, порівняно із січнем 2021 року становив 100,7%, а відносно лютого 2020 року – 107,6%. 

  Найбільше зростання середньої зарплати штатних працівників у лютому 2021 року порівняно з лютим 2020-го було: у Рівненській (на 22,3%), Чернівецькій (на 21,1%) та Хмельницькій (на 21,1%) областях.

  Найвищий рівень зарплат у лютому зафіксовано в Києві (18 504 грн), найнижчий – у Кіровоградській області (9 903 грн). 

  Найвищу зарплату отримували працівники сфери інформації та телекомунікаціій – 23 001 грн, а також фінансової та страхової діяльності – 22 319 грн, найнижчу – працівники, задіяні в організації харчування та тимчасового розміщення – 7892 грн.

  Сума заборгованості підприємств по заробітній платі по всій Україні з грудня минулого року зменшилась на 271 млн грн – з 3 485 млн грн (станом на 1 грудня 2020 року) до 3 214 млн грн (на 1 березня 2021 року).

  За інформаційним повідомленням Мінекономрозвитку


   

   

 • 31 березня - останній день подачі суб’єктами господарювання декларації про доходи

  31 березня - останній день подачі суб’єктами господарювання декларації про доходи

  Сьогодні - останній день подачі декларації  суб’єктами господарювання за доходами 2020 року.

  Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє: станом на 30 березня 2021 року до Реєстру декларацій подано понад 720 тис. щорічних декларацій та 71 тис. декларацій після звільнення за 2020 рік.

  Загалом подано більше 791 тис. декларацій, які відображають дані щодо статків посадовців за минулий рік. 

  НАЗК нагадує: Закон передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання декларації без поважних причин. У разі вчинення такого порушення суд може накласти штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП).

  Реєстр декларацій розміщується за посиланням

  Якщо суб’єкти декларування  ще не встигли подати декларацію, для них буде корисною добірка матеріалів, які допоможуть знайти відповіді на найпоширеніші запитання:

  Де знайти інформацію, потрібну для заповнення декларації онлайн?(https://bit.ly/3f44gwD);

  Які оновлення з’явилися в роз’ясненнях від НАЗК у 2021 році? (https://bit.ly/315OPM9);

  Технічні поради для роботи з Реєстром декларацій (https://bit.ly/3tIxPrx);

  Що робити, якщо ви помилилися заповнюючи декларацію, а термін на подання виправленої декларації вже минув? (https://bit.ly/390I7LO);

  Куди можна звернутися, щоб отримати роз’яснення щодо правильного заповнення декларації? (https://bit.ly/3scDiXg);

  Як правильно надіслати лист до технічної підтримки НАЗК, щоб отримати відповідь якнайшвидше? (https://bit.ly/3cOp3kU);

  Як правильно зазначити інформацію про зареєстроване та фактичне місце проживання декларанта? (https://bit.ly/393E0Pb);

  Як правильно декларувати банківські рахунки? (https://bit.ly/2QuUbi4);

  Об’єкти нерухомості та як їх декларувати? (https://bit.ly/3cV3dfF);

  Родинні зв’язки: як правильно задекларувати членів сім’ї? (https://bit.ly/3lG6y6u).


   

   

   

 • Держпраці розпочала розслідування двох випадків смерті працівників

  Держпраці розпочала розслідування двох випадків смерті працівників

  Наказом Управління Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування випадку смерті працівника ТОВ «Продтранс».

  Померлий 1960 року народження працював на підприємстві водієм.

  За попередніми даними, під час перевезення вантажів в одну із областей України, у нього різко погіршився стан здоровя. Після виклику бригади швидкої медичної допомоги, лікарі констатували  смерть  водія.

  Управлінням також розпочато спеціальне розслідування випадку смерті кочегара котельні  одного із відділень прикордонної служби  Чернівецького прикордонного  загону. Тіло померлого було виявлено на території військового містечка.

  Встановлюються  остаточні обставини та причини  випадків смерті померлих.

  Роботу комісій очолили фахівці сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Довідково:  упродовж двох місяців 2021 року в області зареєстровано п’ять випадків виробничого травматизму та 70 випадків професійних захворювань.

  Випадки професійних захворювань діагностовано у працівників медичних установ Буковини, це  - гостра респіраторна хвороба СOVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2.

  Щодо випадків виробничого травматизму, то два з них мали місце у лісовій галузі (один - зі смертельним наслідком);

  три випадки загального виробничого травмування зафіксовано у соціально-культурній сфері області.


   

   

 • Роботодавцям Новодністровська - про необхідність впорядкування офіційних трудових відносин

  Роботодавцям Новодністровська - про необхідність впорядкування офіційних трудових відносин

  На необхідності запобігання не задекларованій праці на розширеному семінарі для керівників підприємств, установ, організацій міста Новодністровська акцентувала головний державний інспектор праці  відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість на інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Попович.

  Захід організовувався з метою інформування суб’єктів господарювання щодо найбільш ефективних практик дотримання чинного трудового законодавства та з метою детінізації ринку праці у регіоні.

  Представниця територіального органу Державної служби України з питань праці зазначила, що упродовж року Управління Держпраці здійснюватиме низку інформаційних кампаній, найперше, серед суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність в тих галузях економіки, де фіксується значна кількість не задекларованих працівників.

  Зокрема, у торговельній галузі, будівництві, сільському господарстві,  на підприємствах з автотранспортних перевезень, у сфері  надання послуг та громадського харчування.

  Наразі ж, підкреслила Алла Попович, інспекторський склад Управління  продовжує здійснювати в області планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про працю.

  А з початку року (станом за два місяці), конкретизувала фахівець Управління,  інспекторами праці виявлено 10 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових  відносин, серед них  7 працівників були допущені до роботи без оформлення трудових відносин; один працівник - без належного оформлення трудових відносин, але на підставі цивільно-правової угоди, що мала ознаку трудової; двоє фізичних осіб-підприємців виконували роботу на умовах договорів, що мали ознаки трудових.

  Учасників семінару детально попереджено про відповідальності за порушення законодавства про працю, у тому числі,  у частині оформлення трудових відносин з найманим персоналом.

  Представниця Держпраці також відповіла на запитання учасників заходу.

  Участь у даному семінарі взяли фахівці органів місцевого самоврядування, Новодністровського міського центру зайнятості, Новодністровської державної податкової інспекції Головного управління ДПС в області, Новодністровського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, інші посадові особи. 


   

 • При проведенні позапланових заходів нагляду, інспектори Держпраці виявили на місцевих автозаправних станціях понад 90 порушень

  При проведенні позапланових заходів нагляду, інспектори Держпраці виявили на місцевих автозаправних станціях понад 90 порушень

  Головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці  у  Чернівецькій області продовжують здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням  суб’єктами господарювання  промислової безпеки та стану охорони праці на автозаправних станціях, авто газозаправних пунктах, автозаправних комплексах регіону.

  Відповідна робота фахівців територіального органу Державної служби України з питань праці здійснюється на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 11.03.2021 року за №10033/1/1-21 та окремого доручення Держпраці.

  Державним інспекторським складом профільного  напряму проведено 11  позапланових перевірок  місцевих  суб’єктів господарювання,  до складу яких входять  25 автозаправних станцій, авто газозаправних пунктів та автозаправних комплексів.

  За результатами позапланових заходів державного нагляду, виявлено 91 порушення вимог законодавства з питань охорони праці, у тому числі й такі, що становлять загрозу життю і здоров’ю працівників.

  До адміністративної відповідальності притягнуто шістьох керівників підприємств.

  Управлінням Держпраці  підготовлено судові позови щодо заборони експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки на двох автозаправних станціях та одному автозаправному комплексі.

  Позови подаються  до судової інстанції відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

  Роботу територіального органу Держпраці у цьому напрямі буде продовжено.


   

   

   

   

 • Оприлюднено Проект Закону, яким осучаснюється трудове законодавство

  Оприлюднено Проект Закону, яким осучаснюється трудове законодавство

  На сайті Міністерство розвитку економіка, торгівлі та сільського господарства України оприлюднено  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю».

  Документ оприлюднено для обговорення.  До Проекту Закону додаються  фінансово-економічні розрахунки, матеріали з аналізом регуляторного впливу, пояснювальна записка та порівняльні таблиці.

  Матеріали розміщено у рубриці «Обговорення проектів документів» на сайті Мінекономрозвитку.

  Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю»

  Документом, зокрема, визначено повноваження інспекторів праці.

  Державні інспектори праці за умови пред’явлення службового посвідчення матимуть право:

  у ході проведення інспекційного відвідування безперешкодно, без попереднього повідомлення о будь-якій годині доби відвідувати будь-які робочі місця (зони), а також проходити до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень, в яких використовується наймана праця;

  проходити у денний час до нежитлових будинків, приміщень, споруд та інших об’єктів, місць, у яких (на яких) перебувають фізичні особи, стосовно яких є достатньо підстав вважати, що вони виконують трудові обов’язки, або до них застосовується примусова праця;

  ознайомлюватися з оригіналами та робити копії (в тому числі – електронні) актів об’єктів відвідування, які стосуються прав працівників, колективних або трудових договорів, а також документів, ведення яких передбачено законодавством про працю;

  наодинці або у присутності свідків ставити об’єкту відвідування та/або працівникам, представникам профспілок, їх організацій та об’єднань, члени яких працюють на об’єкті відвідування, запитання, отримувати від них необхідні пояснення, звіти, матеріали, іншу інформацію стосовно стану додержання вимог законодавства про працю, їх порушення та вжиті заходи щодо усунення таких порушень;

  вимагати від об’єктів відвідування забезпечення вільного доступу працівників до інформації у відповідності до вимог законодавства;

  вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю);

  відбирати зразки матеріалів і речовин, які використовуються або обробляються;

  за результатами інспекційного відвідування визнавати роботу такою, що виконується в межах трудових відносин, незалежно від назви та виду договірних відносин між сторонами;

  вносити об’єктам відвідування обов’язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю;

  надавати уповноваженим органам рекомендації щодо відсторонення від виконання обов’язків винних у порушенні законодавства про працю працівників об’єкта відвідування або притягнення їх до відповідальності згідно з законом;

  залучати у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, правоохоронні органи для припинення незаконних дій об’єкта відвідування та осіб, які перешкоджають їм виконувати службові обов’язки;

  складати у випадках, передбачених законом, протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи про такі правопорушення і накладати адміністративні стягнення;

  отримувати безоплатно від об’єктів відвідування, органів, уповноважених управляти майном, органів державної влади статистичні та інші звітні дані, інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання своїх повноважень;

  витребувати для огляду у фізичних осіб, які перебувають на робочих місцях або поза ними у виробничих, службових, адміністративних приміщеннях, будинках, спорудах та інших об’єктах, місцях, що використовуються для здійснення господарської діяльності, щодо яких є підстави вважати, що вони виконують трудові обов’язки, документи, що посвідчують особу;

  здійснювати фіксацію процесу інспекційних відвідувань з використанням засобів аудіо-, фото- та відеотехніки.

  Законопроектом також визначається перелік підстав для проведення інспекційних відвідувань. Такими можуть бути:

  за зверненням фізичної особи про порушення стосовно неї законодавства про працю;

  за рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) про проведення інспекційного відвідування виключно з питань виявлення порушень, передбачених пунктом 1 частини другої статті 268 цього Кодексу, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої від органів державної влади та з інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством;

  за рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) про проведення інспекційного відвідування, прийнятим за результатами аналізу обґрунтованої інформації, отриманої від профспілки про порушення прав її члена;

  у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов’язано з діяльністю об’єкта відвідування;

  за рішенням суду;

  за зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

  за запитом народного депутата України;

  за дорученням Прем’єр-міністра України;

  у разі невиконання вимог припису (не пізніше двадцяти робочих днів від останнього дня строку усунення порушень, визначеного у приписі);

  за зверненням об’єкта відвідування.

  Проектом Закону також змінюються розміри штрафних санкцій за порушення норм законодавства про працю.

  Наприклад, штраф за неоформленого працівника зросте з 10 до 15 мінімальних зарплат; за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці - з 2 до 5 мінімальних заробітних плат.  


   

 • На ZOOM-нараді у Держпраці окреслено стратегічні напрями діяльності відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адмінпослуг

  На ZOOM-нараді у Держпраці окреслено стратегічні  напрями діяльності відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адмінпослуг

  У світлі законодавчих та організаційних змін, які безпосередньо стосуються відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Держпраці  та її  територіальних управлінь, проведено ZOOM-нараду щодо планування та стратегічної роботи на 2021 рік.

  Заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк узагальнила результати діяльності за минулий рік, зокрема, у частині звітності про виконання секторального плану, вказала на потенційні проблемні питання у роботі відділу.

  Начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Держпраці Володимир Павлунь деталізував напрями оптимізації подальшої роботи.

  Також особливу увагу було зосереджено на здійсненні державного ринкового нагляду, змінах у дозвільній системі та питаннях реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, повідомляє сайт Держпраці.  


   

   

   

 • Терміново! До уваги суб’єктів господарювання - діють шахраї!

  Терміново! До уваги суб’єктів господарювання - діють шахраї!

  У  зв’язку з надходженням інформації від суб’єктів господарювання про телефонні дзвінки невстановлених осіб від імені керівництва Управління Держпраці у Чернівецькій області  з метою заволодіння грошовими коштами під приводом проведення заходів нагляду, тобто, позапланових перевірок, наголошуємо:

  такі дзвінки здійснюються шахраями, котрі не мають жодного стосунку до керівництва та фахівців Управління територіального органу Державної служби України з питань праці.

  Наполегливо закликаємо суб’єктів господарювання Буковини бути  пильними та не дозволяти аферистам вводити себе в оману.

  Шановні суб’єкти господарської діяльності Буковини!

  Якщо ви стали учасниками чи свідками випадків звернення від осіб, котрі від імені Управління Держпраці пропонують вирішити проблемні питання за певну винагороду, негайно повідомляйте про це правоохоронні органи краю.

  Телефонуйте за номером 102.

  Також просимо невідкладно повідомляти про такі факти Управління Держпраці у Чернівецькій області за телефонами:

  (0372) 55-37-24; 55 29 71.


   

   

 • Прийнято наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог щодо забезпечення заходів охорони об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт»

  Прийнято наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог щодо забезпечення заходів охорони об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт»

  Прийнято наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Вимог щодо забезпечення заходів охорони об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт» від 11.12.2020 № 2602 (зареєстрований у Міністерстві юстиції 02.02.2021 № 138/35760).

  Ці Вимоги визначають процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання суб’єктами правовідносин у сфері користування надрами вимог гірничого законодавства та законодавства про надра в частині забезпечення безпеки людей, майна, споруд та навколишнього природного середовища під час користування надрами, зокрема, узгодження та затвердження заходів охорони об’єктів поверхні та гірничих виробок від шкідливого впливу гірничих робіт, обумовленого зрушенням і деформацією гірських порід і земної поверхні (підробки), отримання погодження на проведення підготовчих виробок в запобіжних ціликах.

  Вимоги поширюються на користувачів надр, а саме - суб’єктів господарювання, які здійснюють розробку родовищ твердих корисних копалин (далі - гірниче підприємство), а також інших суб’єктів господарювання, які здійснюють проектування, будівництво (реконструкцію) та експлуатацію будівель, споруд та інших об’єктів на площах залягання корисних копалин загальнодержавного значення, та/або власників таких об’єктів.

  Наказ опубліковано на сайті Верховної Ради України за посиланням


   

   

 • Актуально: щодо погодження проєктів технічних умов, інших документів на засоби праці та виробництва, технологічні процеси

  Актуально: щодо погодження проєктів технічних умов, інших документів на засоби праці та виробництва, технологічні процеси

  Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 № 617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», що набула чинності 23.07.2020, повноваження погодження проєктів технічних умов, інших документів на засоби праці та виробництва, технологічні процеси вилучено з Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96.

  Держпраці не має підстав щодо розгляду та погодження технічних умов.


   

   

 • Про перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

  Про перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

  Урядом України  прийнято рішення про перерахунок у 2021 році розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого.

  Перерахування щомісячних страхових виплат таким особам буде проводитися з 1 березня 2021 року із застосуванням коефіцієнта 1,11, це дозволить збільшити розміри щомісячних страхових виплат для понад 200 тисяч осіб.

  Виплати буде збільшено в середньому на 437,5 грн (із 3 976,8 грн до 4 414,3 грн).

  Довідково: постанова Уряду розроблена на виконання статті 37 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та спрямована на посилення соціального захисту потерпілих на виробництві та членів їхніх сімей.

  Для реалізації постанови у бюджеті Фонду соціального страхування України на 2021 рік передбачено кошти у сумі 789 млн грн.

  За інформаційними повідомленнями Урядового порталу


   

 • День охорони праці - 2021 пройде під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»

  День охорони праці - 2021 пройде під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»

  Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

  У 2021 році Міжнародна організація праці у цей день акцентує увагу на важливості зміцнення системи безпеки та здоров’я (далі БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров’я як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Саме тому Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

  За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

  З метою належного відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році Держпраці підготувала та надіслала центральним органам виконавчої влади, Міжнародній організації праці в Україні, Фонду соціального страхування України, обласним державним адміністраціям, Київській міській державній адміністрації, СПО профспілок і роботодавців на національному рівні для використання в роботі та розміщення на офіційних сайтах, сторінках соціальних мереж, поширення в інший доступний спосіб План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році.

  План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році

  Постер до Дня охорони праці


   

 • Очільники Управління Держпраці та Головного управління Держпродспоживслужби підписали меморандум про взаємодію

  Очільники Управління Держпраці та Головного управління Держпродспоживслужби підписали меморандум про взаємодію

  Сьогодні, 24 березня, представники Управління Держпраці у Чернівецькій області та Головного управління Держпродспоживслужби підписали Меморандум  про співпрацю та взаєморозуміння у сфері державного ринкового нагляду.

  Від імені територіального органу Державної служби України з питань праці  підпис під документом поставив начальник Іван Луцак, від регіонального управління Держпродспоживслужби - начальник Анжела Косован та начальник  управління захисту споживачів Наталія Гончар.

  Меморандум передбачає спільну роботу між управліннями у рамках здійснення повноважень  у сфері державного ринкового нагляду, зокрема: проведення моніторингу  звернень споживачів нехарчової продукції, проведення заходів нагляду (контролю) її характеристик, активну участь щодо своєчасного попередження  про виявлену органами державного ринкового нагляду потенційну небезпеку, яку може становити та чи інша нехарчова продукція, а також низку інших спільних дій.

  «Сподіваюся, підписання цього важливого документа дозволить якісно поліпшити співпрацю між нашими відомствами. Насамперед, у плані проведення спільних превентивних заходів, націлених на дотримання суб’єктами господарювання, котрі виробляють, імпортують, або розповсюджують  нехарчову продукцію, чинного законодавства  про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», - підкреслив при підписанні Меморандуму начальник Управління Держпраці Іван Луцак.

  У ході ділового спілкування домовлено, що вже найближчим часом між фахівцями відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду, надання адміністративних послуг Управління Держпраці та фахівцями управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби відбудеться розширена робоча нарада. Одним із ключових питань заходу розглядатиметься план спільних дій щодо  напрямів співпраці, узгоджених рамками Меморандуму.   


   

   

 • Законопроект щодо посилення захисту прав працівників підтримано Урядом України

  Законопроект щодо посилення захисту прав працівників підтримано Урядом України

  Днями на черговому засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників». Мета законопроекту - посилення захисту працівників та налагодження конструктивного діалогу для збереження трудового потенціалу країни.

  Ухвалення документу дозволить реалізувати домовленості, передбаченні статтею 420 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також імплементувати окремі положення актів законодавства ЄС та Міжнародної організації праці.

  Серед основних нововведень, які пропонується передбачити законопроектом:

  обов’язкове повідомлення роботодавцями профспілок про заплановане масове вивільнення та подання необхідної інформації для розроблення заходів щодо зменшення масштабів звільнення на підприємстві;

  уточнення критерію масового вивільнення працівників;

  право всіх працівників на укладення колективних договорів, у тому числі тих, що працюють у роботодавців – фізичних осіб;

  можливість поширення норм галузевої угоди на всіх роботодавців відповідної галузі;

  коригування строку дії умов колективного договору у разі зміни власника юридичної особи, її відокремленого структурного підрозділу;

  інформування працівників про умови колективного договору не лише до початку їхньої роботи, а також, якщо договір укладено пізніше та коли до нього вносяться зміни.


   

   

 • До завершення кампанії декларування - 2021 залишився тиждень

  До завершення кампанії декларування -2021 залишився тиждень

  Національне агентство з питань запобігання корупції інформує: до кінця кампанії декларування залишився тиждень.

  Якщо суб’єкти декларування  ще не встигли подати декларацію, для них буде корисною підбірка матеріалів, які допоможуть знайти відповіді на найпоширеніші запитання:

  Де знайти інформацію, потрібну для заповнення декларації онлайн?(https://bit.ly/3f44gwD);

  Які оновлення з’явилися в роз’ясненнях від НАЗК у 2021 році? (https://bit.ly/315OPM9);

  Технічні поради для роботи з Реєстром декларацій (https://bit.ly/3tIxPrx);

  Що робити, якщо ви помилилися заповнюючи декларацію, а термін на подання виправленої декларації вже минув? (https://bit.ly/390I7LO);

  Куди можна звернутися, щоб отримати роз’яснення щодо правильного заповнення декларації? (https://bit.ly/3scDiXg);

  Як правильно надіслати лист до технічної підтримки НАЗК, щоб отримати відповідь якнайшвидше? (https://bit.ly/3cOp3kU);

  Як правильно зазначити інформацію про зареєстроване та фактичне місце проживання декларанта? (https://bit.ly/393E0Pb);

  Як правильно декларувати банківські рахунки? (https://bit.ly/2QuUbi4);

  Об’єкти нерухомості та як їх декларувати? (https://bit.ly/3cV3dfF);

  Родинні зв’язки: як правильно задекларувати членів сім’ї? (https://bit.ly/3lG6y6u).

  Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує: кампанія декларування триватиме до 31 березня 2021 року.

  За матеріалами НАЗК


   

   

 • 63% опитаних роботодавців оцінили діяльність Держпраці, як ефективну

  63% опитаних роботодавців оцінили діяльність Держпраці, як ефективну

  У ході опитування, проведеного Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, роботодавцям запропонували оцінити досвід взаємодії з державними органами у сфері праці та зайнятості - Державною службою України з питань праці та Державною службою зайнятості.

  Переважна більшість респондентів - 66% відзначили, що їх компанія упродовж минулого, 2020, року  взаємодіяла з Державною службою України з питань праці. З Державною службою зайнятості за цей період взаємодіяли 51% опитаних.

  Про це повідомляється на офіційній сторінці  Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у мережі фейсбук.

  Більшість респондентів оцінили роботу обох служб як ефективну або скоріше ефективну. Роботу Державної служби України з питань праці вважають такою 63% опитаних, Державної служби зайнятості - 51%.

  Варто відзначити, що відсоток тих, хто вважає роботу служб ефективною, є суттєво вищим серед роботодавців, які взаємодіяли з відповідною службою протягом останнього року.

  Опитування роботодавців проводилося з 4 по 24 грудня 2020 року. Метод - онлайн опитування за допомогою сервісу “Google Forms”. В опитуванні взяли участь представники 235 роботодавців.

  Довідково: Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 року за  № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» в Управлінні Держпраці  на період  дії карантинних заходів  встановлено такий графік роботи:

  понеділок -  четвер:  08.00 - 17.00;

  п’ятниця: 08.00 - 15.45;

  обідня перерва: 12.00 - 12.45.

  Водночас для зручності заявників  з метою забезпечення безперебійної роботи Управління Держпраці у Чернівецькій області організовано проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань, що належать до компетенції відомства  на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби СОVID-19.

  Для отримання фахових консультацій заявники можуть звертатися: на 24cv@dsp.gov.ua; за телефонами, вказаними на офіційному сайті  Управління - http://cv.dsp.gov.ua/.


   

   

 • До Управління надійшло 897 повідомлень про захворювання медиків на СOVID-19

  До Управління надійшло 897 повідомлень про захворювання медиків на СOVID-19

  Станом на 12.03.2021 року  (з початку ускладненої епідеміологічної ситуації, а саме від березня 2020 року) до Управління Держпраці у Чернівецькій області вже  надійшло 897 повідомлень про захворювання медичних працівників регіону гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Про це повідомляють у відділі з питань гігієни праці територіального органу Державної служби України з питань праці.

  Наразі завершено роботу 548 комісій розслідувань: у 282 випадках захворювання пов’язані з умовами праці. У 266 - захворювання трапилися з інших причин.

  Робота комісій відбувається відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, в окремих випадках - відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 05.01.2021 року за №1 - «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників».


   

   

 • До уваги суб’єктів господарювання! Набули чинності зміни до Порядку видачі дозволів

  До уваги суб’єктів господарювання! Набули чинності зміни до Порядку видачі дозволів

  Днями набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 03.02.2021 № 77.

  Зазначеною постановою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 25.08.2010 № 725 «Про затвердження переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства» (Постанова № 725) та від 26.10.2011 № 1107 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» (Постанова № 1107).

  Даним документом також затверджено Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Повний текст документа:

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/77-2021-%D0%BF#Text


   

   

   

 • Про стан виробничого травматизму та профзахворювань з початку року

  Про стан виробничого травматизму та профзахворювань з початку року

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: упродовж двох місяців (січня - лютого) 2021 року в області зареєстровано п’ять випадків виробничого травматизму та 70 випадків професійних захворювань.

  Випадки професійних захворювань діагностовано у працівників медичних установ Буковини, це  - гостра респіраторна хвороба СOVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2.

  Щодо випадків виробничого травматизму, то два з них мали місце у лісовій галузі (один - зі смертельним наслідком);

  три випадки загального виробничого травмування зафіксовано у соціально-культурній сфері області.

  Довідково: у 2020 році на підприємствах, в установах та організаціях регіону мали місце 213 випадків професійних захворювань та виробничого травматизму, 16 із них - зі смертельним наслідком.

  Випадки виробничого травматизму та професійних захворювань зі смертельним наслідком мали місце у соціально-культурній сфері (загалом 10 випадків);

  у сфері енергетики (двоє загиблих);

  у машинобудуванні, лісовому господарстві, на залізничному транспорті, на підприємствах котлонагляду -  по одному випадку смертельного виробничого травматизму.


   

   

   

   

 • Факт смерті медика розслідує комісія Держпраці

  Факт смерті медика розслідує комісія Держпраці 

  Розпочала роботу комісія зі  спеціального розслідування Управління Держпраці у Чернівецькій області, яка має на меті ретельно вивчити остаточні  обставини та причини смерті лікаря-гастроентеролога поліклінічного відділення КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування».

  За попередніми даними, медика 1946 року народження було госпіталізовано до терапевтичного відділення лікувального закладу у зв’язку із хворобою.  Згодом його було переведено до реанімаційного відділення установи. Факт смерті потерпілого зафіксовано 09.03.2021 року.     

  Найімовірніша причина - інфікування  гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Відповідне повідомлення про факт смерті лікаря надійшло до територіального органу Державної служби України з питань праці.

  Довідково: станом на 12.03.2021 року  до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло 897 повідомлень про захворювання медичних працівників регіону гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Наразі завершено роботу 548 комісій: у 282 випадках захворювання пов’язані з умовами праці. У 266 - захворювання трапилися з інших причин.

  Робота комісій відбувається відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, в окремих випадках - відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 05.01.2021 року за №1 - «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників».


   

   

   

   

 • За результатами заходів Управління Держпраці між роботодавцями та найманими працівниками укладено 470 трудових договорів

  За результатами заходів Управління між роботодавцями та найманими працівниками укладено 470 трудових договорів

  З початку нинішнього, 2021, року інспекторами праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  виявлено десятьох працівників,  допущених до роботи без належного оформлення трудових  відносин.

  У відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Держпраці уточнюють, що семеро працівників були допущені до роботи без оформлення трудових відносин;  один працівник -  без належного оформлення трудових відносин, але  на підставі цивільно-правової угоди, що мала ознаку трудової; також двоє фізичних осіб - підприємців виконували роботу на умовах договорів, що мали ознаки трудових.

  За порушення чинного трудового законодавства посадовими особами Управління винесено дві постанови щодо накладення штрафних санкцій на роботодавця.  Штраф на суб’єкта господарювання  на суму у п’ятдесят тисяч гривень  накладено саме  за допуск працівника до роботи без укладення трудового договору.

  Іншим роботодавцям  направлено відповідні попередження щодо їхньої відповідальності за порушення законодавства про працю у частині оформлення трудових відносин з найманим персоналом.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно - роз’яснювальної роботи, проведеної фахівцями територіального органу Держпраці, між роботодавцями та найманими працівниками за два місяці 2021 року укладено 470 трудових угод.   


   

   

 • Удосконалено механізми надання послуг у сфері зайнятості населення

  Удосконалено механізми надання послуг у сфері зайнятості населення

  На засіданні Уряду прийнято постанову щодо удосконалення механізмів надання послуг населенню Державною службою зайнятості України. 

  “Мінекономіки постійно працює над розширенням  програм по безробіттю та спрощенням доступу до них, щоб люди могли швидко і просто отримувати кошти, а також знаходити нову гідно оплачувану роботу”,- зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  На сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, повідомляється, що документом передбачено, зокрема, такі зміни:

  підтвердження безробітним наміру перебувати в статусі безробітного в період карантину в дистанційному режимі без необхідності безпосереднього відвідування центру зайнятості;

  збільшення з 10 до 30 днів строку подання до центрів зайнятості документів, на підставі яких їм було надано статус в період карантину в режимі онлайн;

  впровадження дистанційного складання плану працевлаштування;

  отримання права на проходження професійної підготовки особами, звільненими з військової служби після участі у проведенні АТО до досягнення ними пенсійного віку;

  поширення права на отримання роботодавцями компенсації за сплату ЄСВ за працевлаштування непрацюючих працездатних осіб, котрі отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.


   

 • Уряд схвалив проєкт Стратегії економічної безпеки України на період до 2025 року

  Уряд схвалив проєкт Стратегії економічної безпеки України на період до 2025 року

  10 березня, на черговому засіданні Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Стратегії економічної безпеки України на період до 2025 року.

  Це фундаментальний документ, що є основою для формування державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки. Вперше на законодавчому рівні визначені взаємоузгоджені поняття "економічна безпека", "національні економічні інтереси", "економічна стійкість" та "економічний суверенітет",  а також основні виклики й загрози для економічної безпеки України та  шляхи їх подолання.

  В Стратегії проведено детальну оцінку стану економічної безпеки та ідентифіковано загрози за основними складовими економічної безпеки – фінансовою, виробничою, інвестиційно-інноваційною, зовнішньоекономічною, макроекономічною. Важливе місце в безпековому напрямі займають виклики, пов’язані зі збройною агресією Російської Федерації та тимчасовою окупацією частини території України. 

  “Для досягнення основних національних економічних інтересів та економічного суверенітету Україна має реалізувати  проактивну  політику, спрямовану  як на стале нарощення конкурентоспроможності економіки, так і на поступове зміцнення показників економічної стійкості та  невразливості національної економіки до потенційних загроз”,- зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Проактивний підхід має не лише знизити ймовірність реалізації внутрішніх викликів, а й надати відповідь на зовнішні  загрози, що наразі формуються, зокрема загальносвітовий тренд загострення боротьби за ринки, технології, кваліфікованих працівників та фінансові ресурси. Саме тому державна політика у сфері забезпечення економічної безпеки має два взаємопов’язаних напрями – напрям розвитку та безпековий напрям. За кожним з напрямів Стратегією визначаються завдання і механізми їх виконання. У складі Стратегії затверджуються індикатори економічної безпеки з критичними межами та цільовими орієнтирами.

  Реалізація Стратегії дозволить запровадити прозору систему постійного моніторингу економічної стійкості та щорічну оцінку стану економічної безпеки, а також сприятиме  підвищенню ефективності реалізації державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки і політичної відповідальності за її результати.

  Довідково:  проєкт Стратегії економічної безпеки розроблений на виконання пункту 66 Стратегії національної безпеки України "Безпека людини - безпека країни", затвердженої Указом Президента України від 14 вересня 2020 року № 392, та пункту 3 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 вересня 2020 року "Про Стратегію національної безпеки України", введеного в дію зазначеним Указом. 

  Розроблення Стратегії відбувалося в інклюзивний спосіб - для максимального врахування позицій всіх зацікавлених сторін була утворена робоча група, до складу якої увійшли народні депутати, представники органів державної влади, науковці та експерти. 

  Джерело: сайт Мінекономрозвитку


   

   

 • Інспектори праці здійснили майже три десятки заходів з питань дотримання трудового законодавства

  Інспектори праці здійснили майже три десятки заходів з питань дотримання трудового законодавства

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області у лютому 2021 року здійснено  17  контрольних заходів з питань дотримання законодавства про працю, з них – 5 планових та 12 позапланових.

  З початку року здійснено  29  контрольних заходів з питань дотримання законодавства про працю, з них - 9  планових та 20 позапланових перевірок.

  За результатами здійснених контрольних заходів з початку 2021 року керівникам видано  23  приписи на усунення порушень трудового законодавства, складено та передано до суду 5 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності.

  До правоохоронних органів направлено матеріали щодо двох підприємств - порушників трудового законодавства, повідомляють у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Держпраці.


   

 • Розпочато роботу двох комісій зі спеціальних розслідувань

  Розпочато роботу двох комісій зі спеціальних розслідувань

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області  розпочато роботу двох комісій зі спеціальних розслідувань випадків смерті працівників медичних закладів, причинами яких, найімовірніше, стало   інфікування  гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Комісії створено відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337.

  Зокрема, встановлюється остаточна причина смерті водія виїзної бригади ОКНП «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» 1953 року народження.

  За попередніми даними, працівник був задіяний при транспортуванні хворих з підозрою на COVID - 19. Інфікувався коронавірусною інфекцією. Проходив стаціонарне лікування, однак у результаті недуги помер.

  Розслідуються причини та обставини випадку смерті медичної сестри КНП «Міська лікарня №1» міста Чернівці. Померла - 1949 року народження.

  Наразі до Управління Держпраці у Чернівецькій області також  надійшло повідомлення про настання випадку смерті сімейного лікаря КНП «Великокучурівська АЗПСМ» 1960 року народження.

  Відповідне розслідування випадку смерті лікарки проводить комісія медичного закладу.

  Розслідування здійснюється відповідно до Постанови Кабміну від 05.01.2021 року за №1 - «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників».


   

 • Ключові досягнення Мінекономіки: підтримка бізнесу, його адаптація в умовах карантину, збереження робочих місць

  Ключові досягнення Мінекономіки: підтримка бізнесу, його адаптація в умовах карантину, збереження робочих місць

  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України презентувало основні досягнення, яких вдалося досягти за рік діяльності Уряду.

  «Перший рік роботи нового Уряду проходив в умовах поширення пандемії COVID-19 та безпрецедентних викликів. Одним із ключових завдань Мінекономіки були підтримка бізнесу та його адаптація в умовах карантину, збереження робочих місць і купівельної спроможності населення, забезпечення безперебійного експорту на зовнішні ринки. В тісній міжурядовій співпраці Мінекономіки доклало максимум зусиль, щоб подолати кризу та створити умови для відновлення національної економіки», - прокоментував Міністр Ігор Петрашко.

  Зокрема, ключовими досягненнями Мінекономіки за рік роботи Уряду є:

  Підтримка бізнесу: профінансовано 22,7 млрд за програмою «5-7-9» та 4,7 млрд за карантинними програмами.

  Мінекономіки постійно розширює і вдосконалює програму з кредитування малого та середнього бізнесу «5-7-9», щоб державну підтримку отримало широке коло підприємців. Зокрема, одне з останніх вдосконалень - це збільшення  максимально допустимої державної допомоги  для підприємців з 200 тис. до 400 тис. євро. Також було запроваджено новий інструмент – портфельні кредитні гарантії, що спростив доступ до фінансів для малого та середнього бізнесу.

  Також було реалізовано  3 нові програми підтримки бізнесу під час посиленого карантину (допомога ФОПам і працівникам 8 тис, допомога роботодавцям, компенсація ЄСВ).

  Робочі місця: збережено 500 тисяч та працевлаштовано близько 600 тисяч осіб

  Мінекономіки вдалося зберегти стабільну ситуацію на ринку праці через надання допомоги по частковому безробіттю під час карантину та працевлаштуванню людей через центри зайнятості. Також підприємці змогли зберегти робочі місця для своїх працівників завдяки спрощеним і пришвидшеним процедурам отримання фінансової допомоги.

  «Промисловий безвіз»: проведено масштабну підготовчу роботу до укладання угоди

  Вже проведено 16 онлайн засідань попередньої оціночної місії експертів ЄС щодо готовності української інфраструктури якості до укладання Угоди АСАА. Комплексний процес укладання «Промислового безвізу» відбувається за трьома секторами промислової продукції: низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини. Одразу після успішного визнання від ЄС щодо перших трьох секторів, успішна практика буде розповсюджена на всі інші види промисловості. 

  Перезавантаження підтримки АПК: аграріям нараховано 4 млрд грн, впроваджено нові напрямки – агрострахування та зрошення

  Перезавантаження державної підтримки АПК базується на трьох принципах – прозорості, прогнозованості та справедливості. На законодавчому рівні зафіксовано ключові напрями підтримки АПК, серед яких акцент на підтримці фермерів та сімейних фермерських господарств. Також на 2021 рік додатково до основних програм розроблено низку нових економічно-ефективних програм, які матимуть попит серед аграріїв у зв’язку з близьким відкриттям ринку землі.

  Приватизація: розблоковано велику приватизацію, а дохід від малої склав понад 2,5 млрд грн при річному плані у 400 млн грн

  Не зважаючи на карантинні обмеження мала приватизація принесла у 6 разів більше доходу, ніж було заплановано. Розблокування великої приватизації у 2021 році дозволить не тільки збільшити бюджетні надходження у 12 млрд грн, а і залучити фахове, ефективне та прозоре управління на державні підприємства.

  Інвестклімат: розширено й вдосконалено стимули для притоку інвестицій («інвестняні», ДПП, індустріальні парки)

  Для збільшення обсягу інвестицій в Україну важливими є наявність інвестиційних стимулів і інструментів державної підтримки. Наприкінці 2020 року був ухвалений  закон, який стимулюватиме реалізацію великих інвестиційних проєктів, зокрема, інвестори отримають державну підтримку проектів з обсягом інвестицій понад 20 млн євро. Також 2020 році була напрацьована потужна законодавча база для розвитку державно-приватного партнерства та підписані перші великі концесійні договори щодо морських портів на загальну суму у 3,7 млрд грн. Ще одним важливий інструмент залучення інвесторів – індустріальні парки. Наразі до Реєстру індустріальних парків включено 46 об’єктів, проте деякі з них існують лише на папері. Міністерство розробило законопроєкт, який дозволить створити потужну сучасну мережу промислових парків в кожному регіоні України.

  За інформаційними матеріалами Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України


 • На засіданні обласного штабу ліквідації наслідків надзвичайної ситуації - про результати розслідувань захворювань корона вірусом працівників медустанов

  На засіданні обласного штабу ліквідації наслідків надзвичайної ситуації  - про результати розслідувань захворювань корона вірусом працівників медустанов

  Результати спільної роботи Управління Держпраці у Чернівецькій області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області, відповідальних осіб закладів охорони здоров’я  щодо діяльності комісій розслідувань захворювань коронавірусом працівників місцевих медичних установ обговорено на засіданні обласного штабу ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, з упередження та нерозповсюдження COVID-19 у регіоні.

  Оперативне засідання відбулося у Чернівецькій ОДА за участю керівництва області, департаменту охорони здоров’я, Чернівецького обласного лабораторного центру, представників територіальних органів державних відомств,які здійснюють контроль за дотриманням  у регіоні карантинних заходів.

  Від Управління Держпраці участь у засіданні взяла начальниця  відділу з питань гігієни праці Надія Бурла.

  Представниця Держпраці відзвітувала про результати роботи комісій розслідувань випадків інфікування СOVID-19 працівників медичних установ.

  Надія Бурла зазначила, що станом на 04.03.2021 року  до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло 870 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  На звітну дату завершено роботу 528 комісій: у 266 випадках захворювання пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків. У 262 - захворювання трапилися з інших причин.

  Під час засідання обговорено низку організаційних заходів, які сприятимуть  якісному та оперативному розслідуванні  випадків інфікування СOVID-19 працівників медичних установ.

  Довідково: в області діють 20 госпітальних баз, які надають медичну допомогу хворим та пацієнтам з підозрою на захворювання  гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.


   

 • Увага! Керівникам та відповідальним особам закладів охорони здоров’я щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів

  До уваги керівників та відповідальних осіб закладів охорони здоров’я  щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів

  Інформаційно-методичні матеріали щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання розроблено відповідно до Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 №2072, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за №97/31549 та Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 №333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за №433/31885, інших нормативно-правових актів з охорони праці.

  Роз’яснення:

  1. Кожен суб’єкт господарювання, підприємство, установа, організація, заклад охорони здоров’я (далі - підприємство), що експлуатує, зберігає, транспортує тощо) кисневі балони (блоки балонів) чи кисневі трубопроводи, повинно розробити відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах підприємства.

  2. Власник (користувач) кисневих балонів зобов’язаний забезпечити умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційно-технічної документації заводів-виробників та актів підприємства з охорони праці.

  3. Перевезення кисневих балонів здійснюється відповідно до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.08.2018 № 656, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.09.2018 за № 1041/32493.

  4. Керівник підприємства наказом призначає відповідальних працівників:

  - за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів;

  - за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів (експедитор).

  5. До обслуговування кисневих балонів допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення.

  Періодична перевірка теоретичних знань і практичних навичок обслуговуючого персоналу повинна проводитися не рідше одного разу на 12 місяців. Працівники, які не пройшли перевірку знань з охорони праці та не мають посвідчення, не можуть бути допущені до самостійної роботи та експлуатації обладнання.

  Навчання, інструктажі та перевірка знань з питань охорони праці персоналу проводиться у відповідності до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/1051 1.

  6. Вимоги до кисневих балонів.

  Балони з киснем можуть зберігатись як у спеціальних приміщеннях, так і на відкритому повітрі. В останньому випадку вони повинні бути захищені від атмосферних опадів і прямих сонячних променів.

  Складське зберігання в одному приміщенні балонів з киснем і горючими газами забороняється.

  Балони з киснем, які встановлюються у приміщеннях, повинні знаходитися на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів та не менше ніж на 5 м від джерел тепла з відкритим вогнем.

  Заповнені балони, з насадженими на них башмаками, мають зберігатися у вертикальному положенні. Для запобігання падінню балони слід встановлювати у спеціально обладнані гнізда, клітки або огороджувати бар’єром.

  Балони, які не мають башмаків, можуть зберігатись у горизонтальному положенні на дерев’яних рамах або стелажах. Під час зберігання на відкритих площадках дозволяється укладати балони з башмаками в штабелі з прокладками з мотузки, дерев’яного брусся або гуми між горизонтальними рядами.

  У разі укладання балонів у штабелі висота штабелів не повинна перевищувати 1,5 м. Вентилі балонів мають бути повернуті в один бік.

  На кожному балоні з киснем повинно бути вибите тавро, дата проведеного і наступного технічних оглядів.

  Переміщення балонів у пунктах заповнення і споживання кисню має здійснюватися на спеціально пристосованих для цього візках або за допомогою інших пристроїв.

  Транспортування і зберігання балонів повинно здійснюватися з накрученими ковпаками.

  Дозволяється перевезення балонів у спеціальних контейнерах, а також без контейнерів у вертикальному положенні обов’язково з прокладками між ними і загорожею від можливого падіння.

  Для запобігання спалаху під час експлуатації балонів і систем подачі кисню, необхідно під час ремонту і виконання робіт з використанням кисню не застосовувати устаткування, прилади, арматури, матеріали і деталі (ущільнювачі, прокладки тощо - з фібри, капрону, полікарбонату, гуми на основі натуральних каучуків, інших горючих у кисні матеріалів).

  Споживачі, що мають балони, які потребують ремонту або повторного огляду, зобов′язані відправляти їх на підприємство-наповнювач або випробувальний пункт, які мають відповідний дозвіл (ліцензію) на виконання даних робіт.

  Отримувати кисень в балонах на підприємстві-наповнювачі мають право тільки особи, які пройшли спеціальне навчання та мають відповідне посвідчення.

  Забороняється:

  - використовувати кисневі балони під інші гази і не за призначенням, а також наповнення киснем балонів з під інших газів;

  - направляти для наповнення киснем балони, укомплектовані вентилями, не дозволеними до застосування (дозволені ВК-86 і ВК-74);

  - отримувати і наповнювати балони без помітного спеціального блакитного забарвлення і напису чорною фарбою "КИСЕНЬ" або "КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ”, а також експлуатувати трубопроводи кисню без блакитного забарвлення по всій його довжині;

  - визначати місця витоків за допомогою вогню або тліючих предметів;

  - наповнювати киснем балони із залишковим тиском нижче 0,05 МПа (0,5 кг/см2);

  - проводити будь-які роботи у приміщенні з підвищеним у повітрі складової частки кисню більше 23%.

  7. Вимоги до трубопроводів з киснем:

  Оперативний контроль стану трубопроводів кисню проводиться не рідше одного разу на місяць. Виявлені під час проведення оперативного контролю несправності і дефекти, а також терміни і методи їх усунення, повинні заноситись до журналу експлуатації трубопроводів кисню за підписом працівників, які виявили і усунули їх, та відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію цього трубопроводу.

  Під час експлуатації систем подачі кисню не допускається:

  - проведення ремонтних робіт, зокрема зварювальних робіт, підтягування елементів ущільнень, заміни арматури тощо у разі знаходженні системи під тиском і наявності в системі кисню;

  - використання забрудненого (замасленого) ганчір’я та застосування інструменту, що викликає іскріння під час удару;

  - появи слідів масла в радіусі 25 метрів від кисневих балонів чи кисневої установки (у випадку появ маслянистих плям необхідно негайно їх засипати піском).

  Під час експлуатації систем подачі кисню необхідно:

  - постійно стежити за тим, щоб не було витоків кисню в процесі експлуатації систем, особливо в місцях з’єднань, установки арматури;

  - контроль витоків проводити тільки методом намащування мильним розчином;

  - перед початком роботи переконатися в достатній кількості кисню на проведення запланованих заходів;

  - кисень подавити в систему тільки після включення відповідного устаткування, вентиляції і освітлення;

  - підтримувати тиск у системі не вище визначеної норми; - припинити подачу кисню після закінчення роботи системи.

  Забороняється:

  - здійснювати подачу кисню за допомогою гумових трубок та по трубопроводах, що мають нещільні з′єднання;

  - прокладка трубопроводів кисню у тунелях і підвальних приміщеннях, всередині несучих конструкцій і перегородок приміщень і будівель, через вентиляційні канали, технічні, побутові і господарські приміщення; розміщувати балони у місцях зберігання паливно-мастильних або матеріалів на основі жирів будь-якого іншого походження, у місцях, освітлених прямими сонячними променями;

  - паління і використання відкритого вогню в приміщеннях для зберігання і експлуатації балонів.

  8. Подача кисню повинна проводитися після перевірки на знежирення деталей і вузлів, а також випробування систем подачі кисню із складанням відповідних актів. Знежирення трубопроводів проводиться у випадках забруднення їх внутрішньої поверхні, але не рідше одного разу на рік, періодичність проведення аналізів - не рідше 1 разу на б місяців.

  9. У кожній установі має бути розроблена і затверджена керівником інструкція із безпечного проведення робіт із знежирення кисневих трубопроводів, в якій мають бути вказані роботи, що виконуються за нарядом-допуском.

  10. Заправку кисневих подушок слід здійснювати у відокремленому приміщенні. Заправлені подушки повинні зберігатися на стелажах, встановлених не ближче 1 м від опалювальних приладів.

  11. Основні небезпеки під час роботи з киснем

  Повітря з підвищеним вмістом кисню (більше 23%) і чистий кисень не токсичні і не здатні горіти і вибухати. Та, оскільки кисень є активним окислювачем, більшість речовин і матеріалів у його середовищі або в середовищі з високим вмістом кисню утворюють ситуацію з підвищеною вибухово -пожежною небезпекою.

  Ініціаторами загоряння багатьох матеріалів у середовищі кисню можуть бути куріння, розряд електрики, нагрів механічних частинок під час тертя тощо.

  Багато матеріалів, які не здатні до горіння на повітрі - як листова сталь, сталеві труби, горять у кисні. Здатність матеріалів до загоряння зростає у разі підвищення тиску і температури кисню.

  12. Робота з киснем пов′язана із небезпеками:

  - спалах устаткування, що задіяні в роботі з киснем або повітрям з підвищеним вмістом кисню;

  - спалах одягу і волосся обслуговуючого персоналу, що знаходиться в середовищі газоподібного кисню або повітря з підвищеним вмістом кисню;

  - вибух вуглеводнів і інших вибухонебезпечних домішок у разі перевищенні їх вмісту в рідкому кисні;

  - вибух у разі просякнення рідким киснем пористих органічних матеріалів (асфальт, пінопласт, дерево тощо);

  - конструкційні і ущільнюючі неметалеві матеріали (фібра, капрон, полікарбонат, гума на основі натуральних каучуків тощо) можуть легко запалати в кисні високого тиску у разі виникненні джерела запалення;

  - встановлені в приміщенні балони мають бути закріплені до стіни або стійкі за допомогою хомутів або ланцюжків.


   

   

 • Дотримання законодавства з охорони праці при проведенні весняно-польових робіт дозволить мінімізувати ризики виробничого травматизму

  Дотримання законодавства з охорони праці при проведенні весняно-польових робіт дозволить мінімізувати ризики виробничого травматизму

  Незабаром в області розпочнеться весняно-польова кампанія.

  Оскільки, в  агропромисловому секторі трудиться значна кількість працівників, галузь залишається однією із найбільш травмонебезпечних.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області націлює роботодавців галузі на створення здорових і безпечних умов праці працівників.

  Згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці та обов’язки роботодавця», роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Оскільки, якість виконання роботи залежить від навиків та вмінь самих працівників, то роботодавець  має забезпечити для них проходження навчань, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці.

  Посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, внесених до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, мають пройти спеціальне навчання і перевірку знань  відповідно до вимог нормативно-правових  актів з охорони праці.

  Роботодавець зобов’язаний пам’ятати: працівники, котрі не пройшли навчання й перевірку знань з охорони  праці,  до роботи не допускаються.

  Необхідно забезпечити та організувати на підприємствах проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці.

  При безпосередньому проходженні кампанії на підприємствах сфери АПК має належним чином експлуатуватися техніка.

  Так, експлуатація сільськогосподарських машин має здійснюватися з урахуванням вимог експлуатаційної документації.

  Вузли  та елементи сільськогосподарських машин, що рухаються, обертаються та можуть становити небезпеку, мають бути огороджені  захисними кожухами, які забезпечують безпеку працівників.

  Не дозволяється експлуатація несправних машин та обладнання, експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна за ввімкнутої передачі.

  Перед виконанням робіт працівники мають переконатися, що дроти повітряних ліній електропередач техніка, яка проїжджає під ними, зачіпати не буде.

  Під час проїзду техніки потрібно дотримуватися безпечної дистанції.    

  Особливої уваги суб’єкти господарювання мають надати роботам, пов’язаним з підготовкою мінеральних добрив до їх внесення у грунт.

  Роботи мають здійснюватися  за допомогою механізмів, оснащених пристроями для зниження пилоутворення.

  Працівники мають бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобам індивідуального захисту органів дихання та зору.

  Не дозволяється готувати розчини пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

  Працівникам не дозволяється перебувати у зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів.

  Під час руху агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох і більше сівалок.

  Завантаження сівалок і  садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами має бути механізованим.

  Ручне завантаження дозволяється лише за умови зупинення посівного та садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора.

  Заміну,  очищення і регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті, потрібно проводити тільки спеціальними чистками в рукавицях із зупиненим, загальмованим агрегатом та вимкнутим двигуном і вжиттям заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

  Працівникам заборонено підніматися або спускатися з машин під час їх руху.

  Не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  підкреслює:

  повне забезпечення вимог законодавства з промислової безпеки, охорони  та гігієни праці дозволить мінімізувати на підприємствах ризики виробничого травматизму.


   

   

   

 • Понад 200 роботодавців регіону поінформовано про необхідність дотримання чинного трудового законодавства

  Понад 200 роботодавців регіону поінформовано про  необхідність дотримання чинного трудового законодавства

  Проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців і працівників щодо належного оформлення трудових відносин та беззаперечного дотримання чинного трудового законодавства в цілому залишається одним із основних завдань інспекторів праці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Загалом з початку 2021 року превентивними заходами  у напрямі, зокрема, легалізації праці фахівцями територіального органу Державної служби України з питань праці було охоплено 235 місцевих суб’єктів господарювання.

  Роботодавцям роз’яснено усі ризики неоформлених трудових відносин.

  Діяльність Управління у цьому напрямі буде продовжено.


   

 • Інформація щодо захворювання працівників медзакладів коронавірусом SARS-CoV-2

  Інформація щодо захворювання працівників медзакладів коронавірусом SARS-CoV-2

  866 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 надійшло  до Управління Держпраці у Чернівецькій області станом на 02.03.2021 року.

  Робота комісій розслідувань триває відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337.

  Завершено роботу 528 комісій.    

  У відділі з питань гігієни праці територіального органу Державної служби України з питань праці зазначають, що у 266 випадках захворювання пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків. У 262 випадках  захворювання трапилися з інших причин.


   

 • Триває кампанія декларування - 2021

  Триває кампанія декларування - 2021

  Відповідно до вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за відповідною формою.

  Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

  Останній день подання декларації - 31 березня.

  Докладніше: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/


   

 • До уваги роботодавців! Про належне оформлення трудових відносин та нюанси укладення трудових договорів

  До уваги роботодавців! Про належне оформлення трудових відносин та нюанси  укладення трудових договорів 

  Як правильно оформити працівника
  Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв тощо. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства. Розповідаємо про всі тонкощі оформлення працівників.

  Коли треба укладати трудовий договір?

  Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові. Проте тут ви не можете самі обирати варіанти. У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.

  Як правило, особа є працівником, якщо:

  ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час;

  ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу;

  ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;

  ви платите за процес праці, а не за її результат;

  ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи;
  ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.

  Чи відрізняються правила оформлення працівників для юридичних осіб, фізичних осіб чи приватних підприємців (ФОП)?

  Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки: укладення трудового договору; оформлення наказу про прийняття на роботу; повідомлення Державної податкової служби.

  Які документи повинен надати працівник?

  Для укладання трудового договору працівник має надати:

  паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

  індивідуальний податковий номер;

  трудову книжку (за наявності).

  Якщо це необхідно для роботи, ви можете попросити надати документи про освіту, довідку про стан здоров’я тощо.

  Пам’ятайте! Заборонено вимагати від працівників відомості про їхню партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування.

  Чи обов’язково укладати письмовий трудовий договір?

  Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі.

  Письмова форма обов’язкова:

  коли на цьому наполягає працівник;

  при організованому наборі працівників;

  при роботі в районах з особливими природними умовами та високим ризиком для здоров’я (наприклад, радіоактивно забруднена територія);

  при укладенні контракту;

  при укладенні договору з неповнолітнім;

  якщо роботодавцем є приватний підприємець або фізична особа;

  для працівників релігійних організацій;

  для працівників, які проходять альтернативну службу;

  для працівників, які беруть участь у громадських роботах;

  для працівників фермерських господарств;

  при укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу;

  в інших випадках, передбачених законодавством.

  В інших випадках ви можете укласти усний договір. Для цього працівнику потрібно написати заяву про прийняття на роботу на ім’я керівника. В свою чергу, керівник ставить на заяві своє рішення.

  За якою формою укладається трудовий договір?

  Якщо ви фізична особа або приватний підприємець, ви повинні використовувати затверджену форму.

  Якщо ви юридична особа, можете використовувати довільну форму договору, зазначивши:

  трудові обов’язки працівника;

  режим роботи і відпочинку;

  пільги, гарантії, компенсації;

  умови оплати праці та умови преміювання;

  доплати, надбавки та інше.

  Трудовий договір може бути: безстроковим; на визначений строк;

  на час виконання певної роботи.

  Після укладення трудового договору ви маєте видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу. 

  Що робити після укладення договору?

  Вам необхідно повідомити Державну податкову службу України про прийняття працівника на роботу.

  Пам’ятайте:

  повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою;

  це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску (ЄСВ);

  повідомлення можна подати у електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі;

  надану інформацію вносять до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.

  Важливо! З 2015 року фізичні особи та приватні підприємці не реєструють трудові договори у Державній службі зайнятості. Вони самостійно нумерують договори і роблять записи в трудовій книжці.

  За інформаційними  матеріалами Держпраці України


   

   

 • Обговорено проекти реформування ринку праці та модернізації трудових відносин

  Обговорено проекти реформування ринку праці та модернізації трудових відносин

  У Міністерстві розвитку  економіки, торгівлі та сільського господарства України відбулася зустріч заступника Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігоря Дядюра зі старшим технічним радником Проєкту Міжнародної організації праці “Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні” Джемалом Ходжічем та менеджером Проєкту ЄС-МОП “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні” Антоніо Сантушем.

  Також у заході взяли участь представники Мінекономіки та національний координатор Міжнародної організації праці (МОП).

  Учасники обговорили роботу існуючих проєктів в сферах посилення соціального діалогу, реформування ринку праці й політики зайнятості, модернізації трудових відносин та детінізації сфери праці, а також оновлення законодавства з охорони праці. 

  Крім того, під час зустрічі були визначенні актуальні завдання державної політики в сфері оплати праці та врегулювання питань заборгованості з її виплати.

  “Очевидно, що чинне українське трудове законодавство потребує докорінних змін. В тісній співпраці з міжнародними партнерами, роботодавцями та профспілками ми маємо розробити сучасне прогресивне трудове законодавство, в основі якого – рівні можливості, легальна зарплата та захист прав працівників”, - зазначив заступник Міністра Ігор Дядюра

  Сторони домовились про подальше розширення сфер співпраці Мінекономіки та Міжнародної організації праці, а також обговорили перспективні кроки з реалізації діючих проєктів.

  Нагадаємо, що Міжнародна організація праці в межах Програми гідної праці для України реалізує проєкти технічної підтримки, спрямовані на наближення України до міжнародних стандартів у сфері трудових відносин та налагодження процесів реформування трудового законодавства.

  За матеріалами сайту Мінекономрозвитку


   

 • З 1 березня в області розпочав діяти червоний рівень епідемічної небезпеки

  З 1 березня в області  розпочав діяти червоний рівень епідемічної небезпеки

  З 1 березня 2021 року на території Чернівецької області діє червоний рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 27 лютого, повідомив Урядовий портал.

  Як зазначив заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, в Чернівецькій області реєструється стійке погіршення епідеміологічної ситуації. Кількість нових випадків захворювання порівняно з початком року вже збільшилась у три рази.

  «За останній тиждень ріст захворюваності становить 31%.  Аналогічними темпами зростає і кількість нових госпіталізацій підтверджених і підозрілих випадків на COVID-19. Щотижнева кількість госпіталізованих до ковідних лікарень з початку року зросла у три рази. За останній тиждень рівень госпіталізації становить 40% зростання», - підкреслив він.

  Крім того,  в регіоні коефіцієнт виявлення нових випадків є одним із найвищих по країні. Також Чернівецька область залишається у трійці регіонів з найбільшою зайнятістю ліжок з киснем. Реанімаційні ліжка наразі зайняті на 55 %, а реанімаційні ліжка кожної 4 виділеної під COVID-19 лікарні регіону вже зайняті на 100%.

  Віктор Ляшко підкреслив, що тижневі темпи зростання пацієнтів в ковідних лікарнях пришвидшуються і щодня на 50-60% госпіталізують більше, ніж виписують.

  Посадовець  наголосив, що в Чернівецькій області упродовж останніх днів перевищені два встановлених постановою Кабінету Міністрів № 104 показники: рівень госпіталізації, коефіцієнт виявлення випадків інфікування.

  Комісією ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 години 00 хвилин 01 березня 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Чернівецької області.

  Відповідно до постанови № 104 від 17 лютого 2021 року будуть застосовані  обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для зазначеного рівня епідемічної небезпеки.


   

   

 • Про порядок введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, визначених Постановою КМУ №224 (20.03.2020)

  Про порядок введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, визначених Постановою КМУ №224 (20.03.2020)

  Урядом активізовано роботу щодо введення превентивних, попереджувальних і профілактичних заходів, з метою уникнення можливості проникнення і розповсюдження коронавірусу інфекції СОVID-19 в країні. 

  Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2016 №1069, Держпраці визначено органом державного ринкового нагляду щодо засобів індивідуального захисту.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 226 затверджено Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, у зв’язку з чим Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761 (далі – Технічний регламент), доповнено пунктом 11 , який регламентує, що на час дії пунктів 4 і 5 розділу І Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» дія Технічного регламенту не поширюється на засоби індивідуального захисту, включені до переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224. 

  Для введення в обіг засобів індивідуального захисту, включених до зазначеного переліку, заявник подає до Держпраці заяву із зазначенням:

  мети ввезення, 

  інформації щодо виробника, 

  назви виробів, код згідно з УКТЗЕД 

  номера партії або серійного номера, 

  обсягу партії,

  дані щодо призначення виробу та способу дії. 

  Заява подається дистанційно на електронну адресу (або у інший спосіб) до територіального органу Держпраці за місцем державної реєстрації заявника.

  За результатами опрацювання поданих документів, Держпраці видає заявнику повідомлення про введення в обіг окремих засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я.

  Розгляд документів та видача повідомлення здійснюються на безоплатній основі.

  З метою оперативного надання повідомлення рекомендуємо використовувати шаблон заяви (завантажити).

  Звернення заявників:  електронна пошта 24cv@dsp.gov.ua та за тел. 0(372)553724

 • На час карантину Держпраці не проводить в регіоні заходи контролю за додержанням законодавства про працю, охорону та гігієну праці

  На час карантину Держпраці не проводить в регіоні заходи контролю за додержанням законодавства про працю, охорону та гігієну праці   

  Фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області припинили на час карантинного періоду здійснення заходів контролю за додержанням законодавства про працю, охорону праці та промислову безпеку, якими охоплювалися  місцеві суб’єкти господарювання.

  Це зроблено з метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року за №211 «Про запобіганню та поширенню на території України корона вірусу COVID - 19» щодо своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів.

  Посадовці Управління Держпраці припинили на час карантинного періоду проведення інформаційних заходів, що передбачають безпосереднє відвідування роботодавців, планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю), у тому числі й щодо не задекларованої зайнятості відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержання законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року за №823.

  Водночас Управління Держпраці звертається до суб’єктів господарювання Буковини із вимогою не порушувати чинне законодавства та створювати на своїх підприємствах в установах, організаціях гідні, здорові та безпечні умови праці.   

   


   

 • Особистий прийом громадян в Управлінні наразі призупинено

  Особистий прийом громадян в Управлінні наразі призупинено

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року за №211 «Про запобіганню та поширенню на території України корона вірусу COVID– 19» щодо своєчасного і повного проведення профілактичних і протиепідемічних заходів, особистий прийом громадян в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області наразі призупинено.

  Водночас громадяни мають можливість звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області за допомогою наявних у них засобів комунікації, а саме:

  за телефоном - (0372) 55-37-24;

  звернення заявники також можуть надсилати на електронну пошту територіального органу Державної служби України з питань праці:

  24cv@dsp.gov.ua

  скеровувати поштою на адресу Управління Держпраці у Чернівецькій області: 58003, м. Чернівці, вул. Зелена, 3.


   

 • В Управлінні Держпраці діють карантинні заходи

  В Управлінні Держпраці діють карантинні заходи

  З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03 2020 року, Кабінетом Міністрів України у межах держави введено карантинні заходи.

  Водночас згідно  протоколу №10 чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чернівецької обласної державної адміністраціївід 13.10.2020 року, епідемічну ситуацію на території Чернівецької області спричиненою корона вірусом 2019 – nCoV, попередньо класифіковано, як надзвичайна ситуація  регіонального рівня природного характеру.   

  З огляду на це, Управління Держпраці у Чернівецькій області  інформує: прийом громадян у територіальному органі Державної служби України з питань праці на період карантинних заходів  здійснюється лише за допомогою наявних у заявників засобів комунікації.

  Телефон приймальні -  (0372) 55-37-24.

  Звернення заявники також можуть надсилати на електронну пошту, або скеровувати на адресу Управління Держпраці у Чернівецькій області:

  58003, вул. Зелена, 3, м. Чернівці.


   

 • Актуальна інформація! Держпраці роз’яснює щодо надання відпустки працівникам, котрі мають неповнолітніх дітей, на період оголошення карантинних заходів

  Актуальна інформація! Держпраці роз’яснює щодо надання відпустки працівникам, котрі мають неповнолітніх дітей, на період оголошення  карантинних заходів

  Пунктом 3-1 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 року за №504/96-ВР передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері, або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

  Законодавством визначено коло осіб, котрим може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на період оголошення карантину: матір, батько, баба, дід, інші родичі, котрі фактично доглядають за дитиною; особа, котра усиновила дитину; особа, котра взяла під опіку дитину, один із прийомних батьків, один із батьків - вихователів.

  Підставами для таких відпусток є карантинні заходи. Період, на який оголошено карантин, має бути підтверджено документально.

  Загальноосвітні навчальні заклади у зв’язку з цим видають накази про призупинення навчального процесу.

  Отже, на практиці документами, що підтверджують оголошення карантину, для працівників, котрі хочуть оформити відпустку без збереження заробітної плати, можуть бути довідки з навчальних закладів, або копії наказів про призупинення навчального процесу.

  Якщо працівник бажає отримати відпустку у період карантину, він має подати заяву про надання такої відпустки та долучити до неї копію свідоцтва про народження дитини.  

  Ознайомившись із заявою про відпустку та документами, долученими до неї, роботодавець зобов’язаний видати наказ (розпорядження) про надання відпустки (наказ про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення карантину).

  Пунктом 3-1 частини першої статті 25 Закону №504 передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати надається на період оголошення карантину на відповідній території.

  Оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися, то такого роду відпустка може бути надана роботодавцем стільки разів, скільки упродовж року буде запроваджено карантинних заходів.

  Міністерство соціальної політики України у листі від 29 квітня 2016 року за №242/13/116-16 роз’яснює, що роботодавці за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників, зокрема, інші види оплачуваних відпусток, або відпусток більшої тривалості, ніж встановлено законодавством на умовах, визначених у колективному договорі.   


   

 • На будівельних майданчиках Чернівців фахівці Держпраці інформують працівників про ризики нелегального працевлаштування

  На будівельних майданчиках Чернівців фахівці Держпраці інформують працівників про ризики нелегального працевлаштування

  Заходи відбуваються у рамках інформаційно - роз’яснювальної кампанії з питань незадекларованої зайнятості, яка триває в області.

  Фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснюють суб’єктам господарювання будівельної галузі та працівникам у трудових колективах про необхідність оформлення трудових відносин.

  Учора такий захід було проведено у товаристві з обмеженою відповідальністю «Чернівці - Моноліт», який розбудовує житловий масив «Кришталеве озеро» в обласному центрі Буковини.

  Робоча зустріч відбулася за участю фахівців Держпраці та Чернівецької міської філії обласного центру зайнятості.

  Під час спілкування у трудовому колективі начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Юрій Пуріч, зокрема зазначив  про переваги задекларованої зайнятості, оскільки професія будівельника є однією із найбільш травмонебезпечних. Адже роботи, як правило, проводяться на висоті. На будівельних майданчиках завжди задіяно значну кількіст