UP
Фільтр
 • У Кіцманському ЦПМД обговорено проблемні питання, пов’язані з роботою комісій розслідувань випадків інфікування медпрацівників COVID - 19

  У Кіцманському ЦПМД обговорено  проблемні питання, пов’язані з роботою комісій розслідувань випадків інфікування медпрацівників COVID - 19

  Робочу нараду у КНП «Кіцманський центр первинної медичної допомоги»  проведено за ініціативи посадовців Управління Держпраці у Чернівецькій області. 

  Учасники зібрання - начальник відділу з питань гігієни праці Управління Надія Бурла, головний державний інспектор Роман Димнич, страховий експерт управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області Григорій Сопівник.  

  Від медичного закладу участь  взяли генеральний директор Мирослав Заліщук, його заступник Сергій Мельничук, інженер з охорони праці Сергій Чепіль.

  У ході наради обговорено низку проблемних питань, пов’язаних з роботою комісій  розслідувань випадків захворювань працівників закладу охорони здоров’я  гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  Загалом з початку ускладнення епідеміологічної ситуації в області  через поширення корона вірусної інфекції, у центрі первинної медичної допомоги  захворів 21 працівник. Наразі роботу комісій розслідувань не завершено.

  Як наслідок, представники Управління Держпраці рекомендували адміністрації закладу, дотримуючись вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, пришвидшити хід розслідувань випадків захворювань.

  «Пришвидшити якісне та об’єктивне  розслідування випадків професійних захворювань медичних працівників корона вірусною інфекцією -  необхідна умова. Адже від результату нашої спільної  роботи залежить відповідний соціальний  захист медиків, котрі і сьогодні  продовжують працювати у дуже складних умовах», - наголосила у ході зібрання начальниця відділу з питань гігієни праці Надія Бурла.

  У свою чергу головний державний інспектор Роман Димнич зазначив: на особливому контролі  у територіальному органі Держпраці  перебуває питання  своєчасності подання повідомлень лікувальними закладами про факти захворювання медичних працівників на COVID – 19.

  «Управління Держпраці наголошує:  вчасність та оперативність подання повідомлень - беззаперечна відповідальність посадових осіб медичних закладів», - підкреслив посадовець.

  Фахівцям Кіцманського ЦПМД також роз’яснено нюанси Постанови  Кабінету Міністрів України від 05.01.2021 року за №1 - «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників», якою, власне, спрощується розслідування випадків захворювань, що мають летальний наслідок та отримання у подальшому  відповідних страхових виплат .

  Окремим питанням порядку денного наради розглянуто виконання  наказу МОЗ від 21.05.2007 року за №246 - «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

  Підкреслено, що вчасне проходження працівниками медичних оглядів  є одним із тих чинників, що сприяє запобіганню виникнення професійних захворювань у працівників та мінімізує ризики виробничого травматизму.


   

   

   

   

 • Місцеві суб’єкти господарювання пропонують півтисячі вакансій

  Місцеві суб’єкти господарювання пропонують півтисячі вакансій  

  У базі даних Чернівецької обласної служби зайнятості є майже 500 вакансій. З них 58 мають зарплату 10 тисяч гривень і вище. 

  Загалом за час карантину на Буковині суттєво зменшилася кількість пропозицій роботи, не зріс і рівень заробітної плати у вакансіях, яку пропонують роботодавці. Лише 11,6% вільних посад мають оплату понад 10 тисяч гривень, майже 30% – від 8 до 10 тисяч гривень, решта – від мінімальної до 8 тисяч. Більшість вакансій - у Чернівцях.

  20 тисяч гривень пропонують торговельному агенту, 15 тисяч – бухгалтерам, 13,5 тисячі – судовому експерту. Електромеханікам з ліфтів пропонують  12,8 тисячі гривень, майстру з ремонту – 12,2 тисячі. По 12 тисяч гривень можуть отримати електрик цеху, верстатник деревообробних верстатів.

  Менеджеру (управителю) із збуту обіцяють 11,9 тисячі гривень, 11,7 тисячі – поліцейським (інспекторам) патрульної служби,  модельєру-конструктору – 11,5 тисячі гривень. Водночас 11 тисяч гривень пропонують шліфувальнику по дереву, слюсарю-ремонтнику, машиністу автомобільного крана.

  Є 13 пропозицій роботи електромонтажникам - схемникам із оплатою 10,8 тисяч гривень. Понад 10 тисяч гривень пропонують комірнику, майстрам виробничого навчання водінню.

  На 10 тисяч гривень шукають виконавця робіт, кредитного інспектора, інженера проектно-кошторисної роботи, оператора телекомунікаційних послуг, закрійника, авторемонтника та майстра, повідомляють у Чернівецькій обласній службі зайнятості.


   

   

   

 • Роботодавці визначили потенційні ініціативи, які найкраще допоможуть долати негативні наслідки COVID-19

  Роботодавці визначили потенційні ініціативи, які найкраще допоможуть долати негативні наслідки COVID-19

  Ініціатива, яка отримала найбільше позитивних оцінок за результатами опитування роботодавців, проведеного Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у грудні 2020 року, - це розширення можливостей застосування режиму гнучкого робочого часу. 76% респондентів оцінили її як потрібну або дуже потрібну.

  Для врегулювання цього та інших нагальних питань, пов’язаних з віддаленою роботою, Мінекономіки спільно з народними депутатами розробило відповідний законопроєкт. Четвертого лютого Верховна Рада України ухвалила закон, який уточнює поняття “гнучкого режиму роботи” та створює умови для більш ефективного використовування робочого часу.

  Серед інших ініціатив, які роботодавці потребують найбільше, - відтермінування податкових перевірок (майже 70% опитаних відзначили ініціативу як потрібну або дуже потрібну) та просування програм навчання працівників (потребують 67% опитаних). 

  Крім того, більшість роботодавців підтримують створення державного фонду гарантування оплати праці працівникам у разі банкрутства роботодавця (ініціативу відзначили як потрібну або дуже потрібну 64% опитаних роботодавців).

  Для вирішення цього питання Мінекономіки розробило законопроєкт, що передбачає виплату заробітної плати працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця. Наразі ведуться робочі консультації із соціальними партнерами з метою підготовки документа для направлення на погодження усім зацікавленими органами влади.

  Опитування роботодавців проводилося з 4 по 24 грудня 2020 року за допомогою сервісу “Google Forms”. В опитуванні взяли участь представники 235 роботодавців, повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.  


   

   

 • За результатами планової перевірки з працівниками автотранспортного підприємства проведено робочу нараду

  За результатами планової перевірки з працівниками автотранспортного підприємства проведено робочу нараду

  Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС  Управління Держпраці у Чернівецькій області Ігор Пантело провів робочу нараду з працівниками ТОВ «Велес Буковина».

  Підприємство спеціалізується  на перевезенні вантажів автотранспортними засобами.

  Нарада відбулася за результатами плановою перевірки, проведеної фахівцем Держпраці.

  У ході спілкування з трудовим колективом головний державний інспектор проаналізував загальний стан промислової безпеки та охорони праці  на підприємстві, виявлені під час проведення заходу державного нагляду (контролю) недоліки.

  Ігор Пантело наголосив суб’єкту господарювання на необхідності дотримання вимог безпеки під час експлуатації, технічного обслуговування, ремонту  транспортних засобів та  за дотриманням вимог безпеки  під час навантаження, розвантаження та перевезення вантажів.

  Керівникам підприємства наголошено на  постійному контролі виробничого процесу , зокрема, у частині  дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час експлуатації транспортних засобів;  на умовах роботи колективу у час карантинних обмежень, пов’язаних з розповсюдженням на території регіону корона вірусної інфекції.

  «Питання забезпечення у необхідній кількості засобів індивідуального та колективного захисту, а також їх правильним використанням має перебувати повсякчас на контролі у відповідальних осіб підприємства», -  підсумував посадовець територіального органу Держпраці України. 

  Учасникам наради також детально роз’яснено вимоги чинного трудового законодавства, зокрема,  у частині обов’язків працівників щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці.


   

   

 • Уряд схвалив законопроект про регулювання нестандартних форм трудових відносин

  Уряд схвалив законопроект про регулювання нестандартних форм трудових відносин

  Уряд схвалив законопроект про регулювання нестандартних форм трудових відносин. Відповідний проект Закону був схвалений 24 лютого на черговому засіданні Уряду. Документом передбачається законодавче врегулювання взаємовідносин працівників та роботодавців у випадку, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання тієї чи іншої роботи, зокрема роботи фрілансерів.

  “Наразі оформлення роботи в подібних випадках відбувається здебільшого за цивільно-правовими договорами, а особи, які виконують такі роботи, позбавлені права та гарантій, встановлених законодавством про працю. Зокрема, запропонований законопроект створює зручний механізм легалізації праці фрілансерів, що сприятиме посиленню їх соціально-трудового захисту та збереже мобільність працівників. Текст законопроекту розроблявся Мінекономіки у тісній взаємодії з роботодавцями та профспілками, що забезпечило баланс інтересів всіх зацікавлених сторін.”, - зазначив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

  Так, документом пропонується введення нової особливої форми трудового договору – трудового договору з нефіксованим робочим часом.

  Відповідно до умов такого договору його сторони, за домовленістю, можуть визначати необхідність та час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання. При цьому оплата праці відбувається виключно за той час, коли робота фактично виконується.

  Водночас працівник, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, зможе більш вільно планувати свою роботу, не прив'язуючись до одного роботодавця та робочого графіку підприємства, планувати свою діяльність залежно від поставлених йому завдань.

  Важливо, що працівник отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати. Крім того, законопроектом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин на місяць.

  За матеріалами Урядового порталу


   

 • Запрошуємо експертів та громадськість долучитися до процесу ідентифікації корупційних ризиків у діяльності Управління

  Запрошуємо експертів та громадськість долучитися до процесу ідентифікації корупційних ризиків у діяльності Управління

  На виконання статті 19 Закону України «Про запобігання корупції», наказу Управління від 16.01.2018 року № 31 «Про проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Управління Держпраці у Чернівецькій області», відбулося засідання Комісії з оцінки корупційних ризиків.

  До роботи Комісії залучалися посадовці Управління, які надали інформацію з оцінки корупційних ризиків. 

  Процес оцінки корупційних ризиків у діяльності Управління проведено відповідно до затвердженої Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади.

  Запрошуємо експертів, громадськість, які володіють як теоретичними так і практичними знаннями про внутрішнє та зовнішнє середовища Управління, долучитися до процесу ідентифікації корупційних ризиків у діяльності Управління, зокрема шляхом надання обґрунтованих письмових пропозицій з посиланням на проведене дослідження (вивчення) питань, пов’язаних із здійсненням діяльності Управління у термін до 03.03.2021 року.


   

 • На Вижниччині обговорено заходи щодо запобігання інфікуванню медиків а COVID -19 та мінімізації ризиків виробничого травматизму

  На Вижниччині обговорено заходи щодо запобігання інфікуванню медиків а COVID-19 та мінімізації ризиків виробничого травматизму  

  Розширена робоча нарада з керівниками структурних підрозділів Центру первинної медичної допомоги Вижницького району відбулася під головуванням державного інспектора відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області Дмитра Паламарчука.

  Участь у заході взяли відповідальні особи Вижницької центральної районної лікарні, завідувачі медичних амбулаторій  та фельдшерсько-акушерських пунктів - загалом 13 осіб.

  Превентивний захід проведено посадовцем Держпраці з метою запобігання настанню нещасних випадків у медичних установах , а також з метою попередження інфікування  медичного персоналу  гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

  За останніми даними, на Буковині різко зросла захворюваність населення  на корона вірусну інфекцію, серед районів з наймасовішою кількістю хворих і Вижницький.

  У виступі перед учасниками наради головний державний інспектор Дмитро Паламарчук наголосив, найперше,  на дотриманні вимог персоналом медичних закладів безпеки виробничого процесу  при використанні  кисневого обладнання  та медичного  устаткування загалом.

  «Утримування медичного обладнання та устаткування має відбуватися відповідно  до встановлених норм, моніторинг за їх технічним станом необхідно здійснювати  відповідно до вимог, зазначених у нормативно-правових актах з охорони праці», - підкреслив Дмитро Паламарчук.

  Посадовець територіального органу Державної служби України з питань праці підкреслив на персональній відповідальності керівників первинної медичної ланки за:

  забезпеченням медиків необхідною кількістю засобів  індивідуального захисту та дотриманням  порядку їх використання;

  повним виконанням заходів безпеки  з метою запобігання настанню нещасних випадків у закладах охорони здоров’я,  попередження інфікування медичного персоналу під час контакту з хворими з підтвердженими випадками  та з підозрою на інфікування   СOVID-19;

  належне  забезпечення контролю за безпечною експлуатацією транспортних засобів у  закладах.

  За результатами наради адміністрації Центру первинної медичної допомоги рекомендовано дотримуватися основних вимог Закону України «Про охорону праці» та вимог інших нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема, у частині ведення первинної документації.

  Під час робочої поїздки до Вижницького району фахівці Держпраці  також провели комплексну перевірку знань з питань охорони праці керівників лікувальних установ первинної медичної ланки.

  Роботу комісії з перевірки знань очолив перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей.


   

   

   

   

 • Почав діяти режим адаптивного карантину: Буковина - у «жовтій зоні»

  Почав діяти  режим адаптивного карантину: Буковина - у «жовтій зоні»  

  Відучора, 24 лютого, Україна увійшла у режим дії адаптивного карантину.

  Рішення про посилення карантинних обмежень та контроль за їх дотриманням, а також підвищенням спроможності медичної системи приймати більшу кількість хворих було  прийнято днями на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Зокрема, на засіданні розглядалося питання про епідемічну ситуацію щодо поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2, в західних регіонах держави - Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Житомирській та Чернівецькій областях, де зафіксовано різке зростання захворюваності.

  Наразі Чернівецька область, відповідно до постанови Уряду, - у «жовтій зоні» карантинних обмежень.

  «Жовта зона» є базовою для всієї країни. Діють загальні правила адаптивного карантину.  

  Натомість «червоний рівень» передбачає введення жорстких карантинних обмежень.

  «Помаранчевий рівень» не передбачає встановлення додаткових карантинних обмежень у регіонах, а сигналізує про можливе наближення регіону до червоного рівня епідемічної небезпеки. Водночас пропонується, що на цьому рівні органи місцевої влади можуть вводити додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширенню інфекції.

  Аби  почати говорити про перегляд або скасування певних карантинних обмежень, регіони мають досягнути так званого зеленого рівня.


   

 • У рамках інформаційної кампанії роботодавців торговельної галузі поінформовано про переваги задекларованої зайнятості

  У рамках інформаційної кампанії роботодавців торговельної галузі поінформовано про переваги задекларованої зайнятості

  Понад 40 суб’єктів господарської діяльності торговельної галузі було запрошено до участі в онлайн - семінарі, на якому фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області  детально інформували про переваги задекларованої зайнятості.

  Захід організовувався Чернівецьким обласним центром зайнятості у рамках проведення масштабної інформаційної кампанії, направленої на подолання неофіційної праці, зокрема, у сфері торгівлі в регіоні.

  На цьому під час ділового спілкування з учасниками форуму наголосила заступниця начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

  Посадовець  підкреслила, що галузь торгівлі наразі включено до переліку, де фіксується найбільша кількість неофіційно зайнятих працівників.

  «Фахівцями територіального органу Державної служби України  з питань праці розроблено неформальний паспорт зайнятості Чернівецької області. На підставі проаналізованих інформаційних та інспекційних заходів, проведених  у попередніх періодах, торгівля увійшла до переліку економічних видів діяльності з значною кількістю не задекларованих працівників, - підкреслила Галина Кушнір. - У цьому ж переліку - будівництво, сільське господарство, транспортна сфера, заклади з надання послуг та громадського харчування».

  У виступі перед роботодавцями, заступниця керівника Управління наголосила на тому, що інспекторський склад продовжує здійснювати в області планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про працю.

  «Водночас метою роботи Держпраці є не стільки притягнення до відповідальності роботодавців за ймовірні порушення чинного трудового законодавства, а  встановлення соціальної справедливості щодо працівників, чиї трудові та соціальні права порушуються через їх неофіційну працю, - зазначила Галина Кушнір. – Зараз коли впродовж двох місяців фахівці Держпраці спільно з колегами територіальних органів Державної податкової служби, Головного управління Пенсійного фонду України, Чернівецького обласного центру зайнятості, Держпродспоживслужби,  соціальних партнерів - профспілок та об’єднань роботодавців проводять інформаційну роботу, роботодавці мають шанс остаточно впорядкувати трудові відносини зі своїми працівниками».

  Підкреслено, що по завершенню інформаційно-роз’яснювальної кампанії, Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочне проведення інспекційних заходів.

  Про відповідальність за порушення законодавства учасникам онлайн-семінару ґрунтовно роз’яснила заступниця начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці Валентина Панчишина. Вона також закликала до активнішої комунікації роботодавців з фахівцями Управління у разі виникнення у них питань, пов’язаних із застосуванням норм чинного трудового законодавства.

  Валентина Панчишина також акцентувала на майбутніх змінах у законодавстві про працю, зокрема, про те, що активно розробляється та готується до ухвалення новий трудовий кодекс.

  Посадовець Держпраці  поінформувала учасників онлайн -семінару про те, що 08.02.2021 року Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України про позначення трудових відносин і ознак їх наявності», яким визначено сім ознак наявності трудових відносин, а саме:

  особисте виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи;

  здійснення регулювання процесу праці, що носить постійний характер та, як правило, не передбачає встановлення особі конкретно визначеного результату (обсягу) робіт за певний період часу;

  виконання роботи на визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконується робота, робочому місці з дотриманням установлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку;

  організація умов праці, зокрема, надання засобів виробництва (обладнання, інструментів, матеріалів, сировини, робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота;

  систематична виплата особі, яка виконує роботу, винагороди у грошовій та / або натуральній формі;

  встановлення особою, в інтересах якої виконується робота, тривалості робочого часу та часу відпочинку;

  відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов’язаних з виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконується робота.

  У разі ухвалення закону парламентарями, робота може бути визнана такою, що виконується в рамках трудових відносин, за наявності хоч би трьох із вище перелічених.


   

     

   

 • Інформація щодо захворювання працівників медзакладів на СOVID-19

  Інформація щодо захворювання працівників медзакладів на  СOVID-19

  Станом на 16.02.2021 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло 836 повідомлень про захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Із них 19 - зі смертельним наслідком.

  Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, утворено 836  комісій розслідувань.

  Вже завершено роботу 497 комісій. За результатами їх роботи, пов’язано з виконанням професійних обов’язків  247 випадків захворювань.

  Встановлено, що у 250 випадках захворювання не пов’язані з виконанням безпосередніх професійних обов’язків, зазначаються у відділі з питань гігієни праці територіального органу Державної служби України з питань праці.


   

 • Порядок надання консультацій та роз’яснень з питань здійснення державного ринкового нагляду

  Порядок надання консультацій та роз’яснень з питань здійснення державного ринкового нагляду

  Управління Держпраці у Чернівецькій області, як орган державного ринкового нагляду,  надає суб’єктам господарювання  консультаційну та методичну допомогу  відповідно до своєї компетенції.

  Розяснюємо порядок надання органом державного ринкового нагляду безоплатної консультаційної підтримки суб’єктам господарювання  з питань здійснення державного ринкового нагляду.

  Консультаційна та методична допомога надається заявникам  безоплатно після отримання письмового запиту.

  Письмове  звернення може бути отримане поштою, або від керівника суб’єкта господарювання, фізичної особи -  підприємця особисто, чи від уповноваженої ними особи.

  Також звернення може бути отримане  з використанням засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

  У зверненні зазначається  найменування юридичної особи, поштова адреса; прізвище, ім’я. по батькові  фізичної особи - підприємця, поштова адреса, номер телефону.

  Письмове звернення повинно містити  підпис керівника суб’єкта господарювання, чи фізичної особи - підприємця та дату підпису.

  В електронному зверненні  зазначається  адреса електронної пошти, на яку суб’єкту господарюванню може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби  зв’язку з ним.

  Застосування  електронного цифрового підпису  під час надсилання  електронного звернення не вимагається.

  Звернення, оформлене без дотримання  зазначених вимог, повертається органом  державного ринкового нагляду не пізніше, ніж через 10 днів з дня його надходження.

  Консультації Управлінням можуть надаватися  у письмовій формі.

  Форма отримання консультацій вказується суб’єктом господарювання  у зверненні.

  Письмові консультації надаються  не пізніше, ніж упродовж  30 календарних днів з дня реєстрації  звернення  суб’єкта господарювання  через надсилання відповіді поштою, або з використанням  засобів електронного зв’язку.

   За необхідними роз'ясненнями та методичною допомогою суб’єктам господарювання, або підприємцям слід звертатися до відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області:

  58003,  м. Чернівці, вул. Зелена, 3

  тел./факс (0372) 55-37-24, 55-29-71

  e-mail: 24cv@dsp.gov.ua


   

   

   

   

 • Декларантам: подарунок, вартістю у п’ять прожиткових мінімумів підлягає декларуванню

  Декларантам: подарунок, вартістю у пять прожиткових мінімумів підлягає декларуванню

  Подарунок, вартість якого перевищує пять прожиткових мінімумів (11 350 гривень (у 2021 році) та 10 510 гривень (у 2020 році)), підлягає відображенню у щорічній декларації.

  Суб’єктам декларування важливо пам’ятати: якщо подарунок коштує більше 100 прожиткових мінімумів (227 000 гривень (у 2021 році) та 210 200 гривень (у 2020 році)), то цілком можливо, що його потрібно буде внести не у один розділ декларації.

  Наприклад, якщо 31 грудня 2020 року близька особа подарувала ювелірну прикрасу, вона вказується як у розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)», так і в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації.

  Якщо декларанту подаровано грошові кошти і їх розмір від однієї особи (групи осіб) сукупно упродовж звітного року перевищив п’ять прожиткових мінімумів, то вони теж підлягають декларуванню.

  За інформацією НАЗК


   

 • Як працівнику самостійно перевірити, чи сплачує роботодавець страхові внески за нього - роз’яснення Мінекономрозвитку

  Як працівнику самостійно перевірити, чи сплачує роботодавець страхові внески за нього - роз’яснення Мінекономрозвитку

  Одним з поширених порушень законодавства про працю є прийняття працівника на роботу без офіційного оформлення трудових відносин. При цьому, запис в трудовій книжці не є  підставою для автоматичного зарахування даного періоду трудової діяльності до страхового стажу, який враховуватиметься при нарахуванні пенсії, а також при наданні допомоги по тимчасовій втраті працездатності, безробіттю тощо.

  Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003, який вступив в дію з 01.01.2004, страховий стаж - період (строк), упродовж якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

  Таким чином, до пенсії зараховується лише той період, за який були сплачені страхові внески.

  Як же працівнику перевірити, чи сплачує роботодавець страхові внески і чи буде цей період трудової діяльності зарахований до страхового стажу?

  У контексті прийняття Верховною Радою України 5 лютого 2021 року Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі (реєстр. № 3623 від 10.06.2020) Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України інформує про таке.

  На сьогодні успішно функціонує портал (далі – Портал) Пенсійного фонду України (далі – ПФУ), в якому можна отримати інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми внесків сплачених до ПФУ та розмір заробітної плати, а також подати заявку на отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу), та одержати витяг з Реєстру застрахованих осіб.

  Портал доступний цілодобово, і знаходиться за посиланням  https://portal.pfu.gov.ua/.

  Крім того, ПФУ було розроблено відповідний додаток який можна встановити на смартфон чи планшет, що працюють на системі Android та IOS, що теж дає доступ до Порталу.

  На сьогодні існують наступні способи авторизації/реєстрації на порталі:

  За електронним цифровим підписом (ЕЦП), який можна отримати в державній податковій службі або будь якому іншому акредитованому центрі сертифікації ключів, а також в сервісі Приват 24 від Приватбанку та деяких інших банках;

  За логіном та паролем, які можна отримати у відділенні ПФУ, взявши з собою паспорт, ідентифікаційний код та заповнивши відповідну заяву. Після заповнення заяви, громадянин отримує Реєстраційний код (код заяви). Цей код необхідний для реєстрації на Порталі. Тобто, його потрібно зберігати в таємниці до моменту закінчення реєстрації. Завершити реєстрацію можна в будь-який момент, зайшовши на Портал в мережі Інтернет;

  Шляхом ідентифікації в сервісі ID GOV UA, який включає в себе ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або шляхом банківської ідентифікації в одному з 27 банків України (Bank ID).

  Портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально та працює з дотриманням вимог до захисту інформації.

  Один з сервісів який працює на порталі, є сервіс «Електронна трудова книжка», який дає змогу переглянути відомості про трудову діяльність за даними звітних відомостей роботодавця. Також міститься інформація про сплачені страхові внески з 2000  року (в окремих випадках з 1998).

  Крім того, на Порталі можна налаштувати безкоштовний сервіс СМС-інформування, який дозволить щомісячно безкоштовно отримувати короткі повідомлення для застрахованих осіб про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж. Дані будуть надсилатись у вигляді СМС на мобільний телефон та/або у вигляді електронного листа на e-mail. Підключити даний сервіс, також, можна у відділенні ПФУ.

  У випадку відсутності доступу до інтернету, працівник також може звернутись за отриманням витягу з Реєстру застрахованих осіб до відділення ПФУ, взявши з собою паспорт та ідентифікаційний код.

  За інформаційними матеріалами Мінекономрозвитку


   

 • Рівень середньої заробітної плати в області сягає 12 тисяч гривень

  Рівень середньої заробітної плати в області сягає 12 тисяч гривень

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій Чернівецької області у грудні 2020 року становила 11 853 гривень, що  у понад  два рази більше, ніж мінімальна заробітна плата (станом на 01.12.2020 року становила 5 000 гривень).

  Якщо порівнювати з сумою середньої номінальної заробітної плати у листопаді, то у грудні вона збільшилася майже на 18 %. Про це повідомили у Головному управлінні статистики у Чернівецькій області.

  Індекс реальної заробітної плати у грудні порівняно з листопадом становив 116,8%.

  На 1 січня 2021 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати підприємств, установ та організацій становила 1,3 мільйона гривень. Майже вся сума заборгованості (90,4%) припадала на економічно активні підприємства, повідомили у відомстві.


   

 • Актуальна інформація! Ускладнення погодних умов суттєво підвищує ризики виробничого травматизму

  Актуальна інформація! Ускладнення погодних умов суттєво підвищує ризики виробничого травматизму

  За інформацією Чернівецького гідрометцентру, 12 лютого на території Чернівецької області та у Чернівцях очікується сніг, сильна хуртовина.

  12-13 лютого посилення північно-західного вітру 17-22 м/с, вдень 12 лютого  та вночі 13 лютого до 25 м/с. На дорогах снігові замети. Температура повітря 12 лютого упродовж  доби 11-16° морозу, вночі 13 лютого 12-17° морозу, в горах до -20-25°.

  У таких погодних умовах суттєво  підвищується ризик виникнення нещасних випадків, зокрема, у дорожньо-транспортних пригодах, травмування працівників під час пересування.

  Основними причинами травмування може стати падіння потерпілих.

  З метою запобігання виробничого травматизму, Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання щодо необхідності вжиття відповідних заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Керівникам підприємств, установ, організацій рекомендується, при виробничій можливості, обмежити відрядження працівників на період погіршення погодних умов.

  Відповідальні посадові особи зобов’язані організувати та провести заходи щодо утримання в належному стані територій, будівель та споруд, інженерних мереж відповідно до діючих стандартів, норм і правил з охорони праці;

  організації роботи з прибирання снігу та льоду з дахів будівель та споруд виробничих приміщень;

  забезпеченню необхідним для прибирання ручним інвентарем у справному стані та достатнім запасом матеріалів для посипання.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на необхідності організувати проведення з працівниками підприємств позапланових інструктажів з охорони праці та виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

   


   

   

   

   

   

   

 • Упродовж 2020-го Управлінням видано 95 дозволів

  Упродовж 2020-го Управлінням  видано 95 дозволів

  Відділ інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує про результати роботи у 2020 році.

  Упродовж минулого року на виконання робіт підвищеної небезпеки, на експлуатацію (застосування) машин, механізмів  підвищеної небезпеки територіальним органом Державної служби України з питань праці видано 95 дозволів;

  За бажанням суб’єктів господарювання упродовж року анульовано два дозволи на виконання  робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

  Не надано жодної відмови у видачі дозвільних документів.

  Зареєстровано 139 декларацій матеріально-технічної бази  вимогам законодавства з питань охорони праці.   


   

 • Затверджено новий перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на експлуатацію яких роботодавцям необхідний дозвіл

  Затверджено новий перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на експлуатацію яких роботодавцям необхідний дозвіл

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання Буковини про наступне: згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці», на роботодавців покладено обов’язок  отримання відповідних дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Кабінет Міністрів України  постановою від 03.02.2021 року за № 77 затвердив новий перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Документ набирає чинності через місяць з дня її опублікування.

  Також затверджено переліки видів робіт підвищеної небезпеки та робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

  Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці викладено в новій редакції. 

  Водночас декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, видані до набрання чинності цією Постановою, є чинними до внесення змін до таких декларацій.

  Роботодавцеві видаватимуть дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатка 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою.

  У свою чергу виробникові або постачальникові машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки видадуть дозвіл на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою, якщо інша форма оцінки його відповідності, яка є обов’язковою  вимогою до нього, не встановлена технічними регламентами.

  Виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі Б додатка 2, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б переліку, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою, здійснюватиметься на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

  За необхідними роз'ясненнями та методичною допомогою підприємцям слід звертатися до відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області: (0372) 55 29 71.


   

   

   

 • Увага! Телефонні шахраї знову вводять в оману підприємців, представляючись керівництвом Держпраці

  Увага! Телефонні шахраї знову вводять в оману підприємців, представляючись керівництвом Держпраці

  У зв’язку з надходженням інформації від суб’єктів господарювання про телефонні дзвінки невстановлених осіб від імені керівництва Державної служби України з питань праці з метою заволодіння грошовими коштами під будь-яким приводом, наголошуємо, що такі дзвінки здійснюються шахраями, які не мають жодного стосунку до керівництва та працівників Служби.

  Просимо бути пильними та не дозволяти аферистам вводити себе в оману.

  Про можливі шахрайські чи провокаційні дії будь ласка повідомляйте за номером телефону:

  (044) -248-74-35 - головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції  Олександр Гарбар, (Harbar@dsp.gov.ua) та в правоохоронні органи.

  Шановні суб’єкти господарської діяльності Буковини!

  Якщо ви стали учасниками чи свідками випадків звернень від осіб, котрі від імені Управління Держпраці пропонують вирішити проблемні питання за певну винагороду, негайно повідомляйте про це правоохоронні органи краю.

  Телефонуйте за номером 102.

  Також слід повідомити про такі факти Управління Держпраці у Чернівецькій області за телефонами: (0372) 55 37 24, 55 29 71.


   

   

 • Роботодавцям пропонується альтернативний варіант документообігу в системі управління охороною праці

  Роботодавцям пропонується альтернативний варіант документообігу в системі управління охороною праці

  Державною службою України з питань праці розроблено проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України „Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці”.

  Проект наказу передбачає можливість організації роботи в системі управління охороною праці, зокрема створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання та знищення різних видів документів, які сьогодні регламентовано чисельними нормативно-правовими актами з охорони праці, шляхом запровадження електронного документообігу, що сприятиме зниженню навантаження на суб’єктів господарювання.

  Впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці має виключно альтернативний, чинному законодавству з охорони праці, варіант, а саме роботодавець має право вибору у який спосіб здійснювати на підприємстві документообіг в системі управління охороною праці – в паперовому чи електронному.

  Також в умовах пандемії COVID-19 роботодавці змушені переходити на технології, які вони не планували впроваджувати до певного часу, і переглядати свої стратегічні пріоритети та вирішувати нагальні проблеми, зокрема шляхом цифрової трансформації.

  Реалізація проєкту акта сприятиме: економії часу, підвищенню продуктивності та інших внутрішніх процесів суб’єктів господарювання; оптимізації та покращенню комунікацій, як внутрішніх, так і зовнішніх; поліпшенню оптимізації робочого процесу; безперервному проведенню онлайн навчання та інструктажів на виробництві в умовах пандемії; можливості виходу на новий рівень взаємовідносин між замовником та підрядними організаціями в системі управління охороною праці.

  Ознайомитися з проектом можливо на офіційному веб-сайті Держпраці www.dsp.gov.ua (розділ „Діяльність” → підрозділ „Регуляторна діяльність”, розділ „Громадянам” → підрозділ „Консультації з громадськістю”), повідомляється на офіційному сайті відомства.


   

   

 • Уряд схвалив законопроект щодо посилення захисту працівників

  Уряд схвалив законопроект щодо посилення захисту працівників

  Уряд схвалив проект Закону “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності”.

  Прийняття закону сприятиме зменшенню незадекларованої праці в Україні, легалізації заробітної плати та посиленню захисту працівників.

  “Уряд продовжує трудову реформу та активно працює над удосконаленням законодавства про працю. Збільшення кількості офіційно оформлених працівників шляхом легалізації трудових відносин сприятиме забезпеченню їх соціальних потреб та економічному зростанню України”, - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Документом передбачається визначення на законодавчому рівні поняття трудових відносин та запровадження принципу презумпції наявності трудових відносин, повідомляє Урядовий портал.

  Так, законопроектом визначається 7 ознак їх наявності:

  виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи;

  здійснення регулювання процесу праці, що носить постійний характер та не передбачає встановлення особі конкретного визначеного результату за певний період;

  виконання роботи на визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконуються роботи, робочому місці з дотриманням встановлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку;

  організація умов праці, зокрема, надання обладнання, інструментів, матеріалів, робочого місця, особою, в інтересах якої виконуються роботи;

  систематична виплата особі, яка виконує роботу, винагороди;

  встановлення особою, в інтересах якої виконуються роботи, тривалості робочого часу та часу відпочинку;

  відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов’язаних з виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконується робота.

  При цьому робота може бути визнана такою, що виконується в межах трудових відносин, якщо наявні принаймні три з перерахованих ознак. У такому разі сторони зобов’язані укласти трудовий договір, а працівник має бути забезпечений необхідним соціальним пакетом, зокрема, відпустками, лікарняними, наявністю гарантій та компенсацій щодо збереження місця роботи.

  Також документом врегульовано питання правонаступництва у трудових відносинах та процедура попередження працівників про відповідні зміни. Це зробить процес передачі бізнесу або організації новому власнику більш прозорим та зрозумілим для колективу та посилить правовий захист працівників від незаконного звільнення.


   

   

 • Держпраці суттєво змінила підходи до організації, планування наглядової діяльності та визначення ефективності превентивної та наглядової роботи територіальних органів у 2021 році

  Держпраці суттєво змінила підходи до організації, планування наглядової діяльності та визначення ефективності превентивної та наглядової роботи територіальних органів у 2021 році

  Зокрема, удосконалено процедуру формування, погодження та затвердження Планів заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці і Планів превентивної роботи Головних управлінь (Управлінь) Держпраці, шляхом погодження їх із центральним апаратом на підставі аналітичної інформації, яка надається в онлайн режимі.

  Разом з цим, з метою підвищення рівня безпеки праці та ефективності роботи Головних управлінь (Управлінь) Держпраці щодо запобігання росту виробничого травматизму та поступового зниження його рівня, а також визначення пріоритетних напрямів роботи, територіальними органами Держпраці проведено аналіз стану безпеки праці на підприємствах областей з метою визначення найбільш ризиконебезпечних галузей виробництва та розроблено Профілі безпеки праці кожної області.

  Профілі безпеки праці обговорювалися на засіданнях постійно діючих робочих груп, що створені при кожному територіальному органі Держпраці, до складу яких включені представники заінтересованих органів та соціальних партнерів.

  Крім того, у робочих групах опрацьовано проєкти Планів превентивної роботи територіальних органів Держпраці на 2021 рік, які у зв’язку із продовженням на території України карантинних заходів через розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2проходять процедуру погодження з Держпраці у дистанційному режимі.

  На підставі інформації Головних управлінь (Управлінь) Держпраці проведено аналіз стану охорони праці в Україні та складено Інформаційно-аналітичну довідку «Про стан охорони праці в Україні у 2020 році та пріоритетні напрями роботи у 2021 році».


   

   

   

   

 • Обговорено консолідацію зусиль щодо прискорення розслідувань випадків захворювання медпрацівників на COVID-19

  Обговорено консолідацію зусиль щодо прискорення розслідувань випадків захворювання медпрацівників на COVID-19

  Перший заступник Голови Держпраці України Ігор Гоцул  за дорученням т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка провів робочу зустріч з директором  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Тетяною Михайленко.  

  Під час зустрічі посадові особи обговорили напрями співпраці щодо розслідування нещасних випадків захворювання медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID – 19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

  Узгодили спільні дії, які сприятимуть прискоренню та об’єктивності розслідувань випадків захворювання медпрацівників на COVID-19.

  Окрім того, обговорено майбутню співпрацю з ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці», зокрема з питань профілактики професійних захворювань.


   

   

   

   

 • Про стан виробничого травматизму та професійних захворювань у регіоні у січні

  Про стан професійних захворювань у регіоні у січні

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: упродовж січня 2021 року випадків виробничого травматизму зареєстровано не було, водночас зафіксовано 34 випадки професійних захворювань, 1 із них - зі смертельним наслідком.

  Випадки професійних захворювань діагностовано у працівників медичних установ, це  - гостра респіраторна хвороба СOVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2.

  Державна служба України з питань праці повідомляє, яким  чином загалом встановлюється зв’язок захворювання працівника з умовами його праці.

  Порядок виявлення у працівника підозри на професійне захворювання, встановлення та підтвердження професійного захворювання, а також форми відповідних документів, визначені та затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

  У разі підозри наявності в працівника хронічного професійного захворювання (отруєння) з метою встановлення діагнозу складається санітарно-гігієнічна характеристика умов праці.

  Санітарно-гігієнічна характеристика складається лікарем з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місце знаходженням підприємства (установи, організації), де працює хворий, на запит керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, за поданням лікаря-профпатолога.

  Віднесення захворювання до хронічного професійного здійснюється відповідно до процедури встановлення зв’язку захворювання з умовами праці, згідно з зазначеним вище Порядком та Переліком професійних захворювань, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000 року за № 1662 «Про затвердження переліку професійних захворювань».


   

   

   

 • Верховна Рада прийняла закон про перехід на електронні трудові книжки

  Верховна Рада прийняла закон про перехід на електронні трудові книжки

  Верховна Рада прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”.

  Законом запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

  Електронна трудова книжка дасть можливість уповноваженим органам призначати людині пенсію автоматично (без звернення) та збирання документів за всю її трудову діяльність.

  Тобто, як в усіх цивілізованих країнах, коли настає право на соціальну виплату / пенсію, держава інформує про можливість її отримання та розрахунковий її розмір.

  За людиною буде зберігатися право вибору для покращення запропонованого розрахункового розміру, а саме:

  або людина надає відомості про отримувану заробітну плату за період до 2000 року (до запровадження персоніфікованого обліку),

  або відтермінує свій вихід на пенсію для одержання підвищення до пенсії на 0,5–0,75 % за кожний повний місяць роботи після досягнення пенсійного віку, або використовує право на призначення пенсії.

  Враховуючи, що в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування є відомості про 13 млн працівників, його наповнення даними, які містяться в паперових трудових книжках, буде проведено у перехідний період упродовж 5 років.

  Наповнення відомостей відбуватиметься:

  - як роботодавцем, так і безпосередньо застрахованою особою;

  - через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) з обов’язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою кваліфікованого електронного підпису.

  Слід зазначити, що оригінал паперової трудової передається на зберігання працівнику як офіційний документ. Якщо працівник виявить бажання продовжити її ведення, то роботодавець на його вимогу буде зобов’язаний паралельно із електронним обліком трудової діяльності також внести до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

  За інформаційними матеріалами Урядового порталу


   

   

 • Сектор гірничого нагляду Управління повідомляє

  Сектор гірничого нагляду повідомляє

  Завідувач сектору гірничого нагляду Управління Держпраці у Чернівецькій області Віталій Смоляк повідомив, що за результатами роботи у минулому, 2020, році сектором  опрацьовано 39 заявок суб’єктів господарювання щодо погодження проектної документації в гірничодобувній промисловості, а саме:

  21 план розвитку гірничих робіт та планів попередження і ліквідації аварій;

  5 проектів на  промислову розробку родовищ нерудних корисних копалин;

  1 проект на  промислову розробку газового родовища;

  1 проект на  дослідно-промислову розробку газового родовища;

  1 проект на  розробку родовища підземних вод;

  1 проект на  геологічне вивчення  родовища нерудних корисних копалин;

  3 проекти на надання гірничого відводу;

  3 акти на продовження консервації свердловин;

  1 проект на виконання буровибухових робіт;      

  1 свідоцтво на зберігання вибухових речовин промислового призначення;

  1 акт гірничого відводу для розробки родовища корисної копалини місцевого значення.

  Усі заявки отримали погодження, підсумували у секторі гірничого нагляду територіального органу Державної служби України з питань праці.


   

 • Ухвалено Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи"

  Ухвалено Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи"

  Законом передбачено вдосконалення правових відносин у сфері регулювання дистанційної та надомної роботи.

  https://www.rada.gov.ua/news/Povidomlennya/202877.html

  Законом запроваджується два самостійних види (форми) роботи - дистанційна та надомна.

  Законом надано право роботодавцю при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце за її вибором, де буде виконуватись трудова функція (з метою належного оформлення працівника на дистанційну роботу).

  Законом забезпечено можливість ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документами.

  Згідно із Законом працівник може дистанційно ознайомитися з вимогами щодо охорони праці шляхом використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв’язку.

  Законом забезпечено можливість працівника поєднувати дистанційну роботу з виконанням роботи в звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця.

  Законом покладено на власника або уповноважений ним орган зобов’язання щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на робочих місцях на території і у приміщеннях власника.

  Законом внесено відповідні зміни до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про охорону праці».

  Проект Закону зареєстровано за №4051.

  Джерело: сайт Верховної Ради України  


   

   

   

 • Оприлюднено проект Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі»

   

  Оприлюднено проект Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі»

  Проект Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

  Проект документу розроблено з метою формування нової національної системи запобігання професійним ризикам шляхом впровадження на законодавчому рівні ризикоорієнтованого підходу у сфері організації безпеки та здоров’я працівників та імплементації положень Директиви Ради 89/391/ЄЕС про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи.

  Досягнення мети передбачається шляхом прийняття проекту Закону України „Про безпеку та здоров’я працівників на роботі”, який замінить собою Закон України „Про охорону праці”, повідомляються на сайті відомства.


   

 • Фахівець Управління увійшов до складу групи, яка перевірить в області надавачів соціальних послуг

  Фахівець Управління увійшов до складу  групи, яка перевірить в області надавачів соціальних послуг

  Головний державний інспектор сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Володимир Морозевич увійшов до складу робочої групи  з питань перевірки надавачів соціальних послуг недержавного сектору.

  Групу створено відповідно до розпорядження Чернівецької ОДА від 01.02.2021 року за №112-р. Голова органу - заступник губернатора Наталія Гусак.

  До складу групи увійшли фахівці департаменту праці та соціального захисту ОДА, територіальних органів державних відомств, зокрема,  управлінь Держпраці, Держпродспоживслужби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції, представник Уповноваженого з прав осіб з інвалідністю у Чернівецькій ОДА.

  Робоча група має на меті  перевірити статутні документи надавачів соціальних послуг недержавного сектору з тимчасовим або постійним місцем проживання громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, бездомних, звільнених з місць позбавлення волі, із залежністю від наркотичних засобів  і таке інше.

  Орган інспектуватиме відповідність діяльності  таких соціальних об’єктів класифікації  видів економічної діяльності, дотримання санітарних та пожежних вимог, дотриманням умов праці.

  За результатами перевірок надавачів послуг, у разі підтвердження їх відповідності вищезазначеним вимогам, має бути проведена робота  щодо їх включення  до Реєстру надавачів та отримувачів  соціальних послуг. У разі невідповідності  таких соціальних об’єктів робоча група надасть висновки та рекомендації для відповідного реагування з боку компетентних органів.


   

 • Керівник Держпраці України взяв участь у засіданні Урядової комісії з розслідування причин пожежі у будинку для людей літнього віку

  Т.в.о. Голови Держпраці  взяв участь у засіданні Урядової комісії з розслідування причин пожежі у будинку для людей літнього віку

  Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко взяв участь у черговому засідання Урядової комісії з розслідування причин виникнення надзвичайної ситуації, що сталася 21 січня у Харкові, внаслідок якої загинуло 16 людей літнього віку, повідомляє сайт Держпраці України.

  Під час засідання, що відбувалося під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, члени Комісії заслухали та обговорили доповіді представників Національної поліції, Міністерства соціальної політики України, Харківської обласної державної адміністрації щодо ходу розслідування причин виникнення надзвичайної ситуації, надання допомоги сім’ям загиблих і постраждалим внаслідок трагедії та ходу перевірок соціальних установ по всій Україні.

  Станом на 2 лютого вже перевірено 1205 соціальних об’єктів: будинків для осіб похилого віку, будинків-інтернатів для осіб з інвалідністю, центрів для алко- та наркозалежних. У десятках з них виявлено порушення у реєстраційних документах та дотриманні протипожежних норм. При цьому 335 з 538 перевірених будинків для літніх людей не включені до Реєстру надавачів соціальних послуг. Члени Комісії доручили відповідальним органам продовжити перевірки та доповісти про їх остаточні результати 9 лютого.

  Міністерство соціальної політики разом з Міністерством юстиції України продовжать роботу над спрощенням порядку отримання соціальних послуг та правовим механізмом перевірки суб’єктів господарювання, які їх надають.

  Робота Урядової комісії і остаточні результати перевірок соціальних об’єктів та висновки роботи тимчасового органу будуть оприлюднені 19 лютого.


   

 • Під час робіт на лісосіці смертельно травмувався лісоруб

  Під час робіт на лісосіці смертельно травмувався лісоруб

  Сьогодні, другого лютого 2021 року,  виробничої травми з летальним наслідком зазнав лісоруб  Берегометського лісомисливського господарства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

  Оперативне повідомлення надійшло до Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Випадок виробничого травматизму зі смертельним наслідком стався на території Лопушнянського лісництва під час виконання лісосічних  робіт.

  За попередніми даними, під час лісозаготівлі самовільно впало дерево породи бук, висотою у понад 20 метрів.  У результаті падіння  верхівкова частина стовбура  вдарила працівника, який перебував на ділянці у захисній касці. Власне, удар верхівки дерева і спричинив смерть потерпілого 1975  року народження.

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області вживаються  вичерпні заходи щодо утворення  комісії зі спеціального розслідування  нещасного випадку зі смертельним наслідком.

  Комісія зі спеціального розслідування утворюється відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

  Довідково: у 2020 році на підприємствах лісової галузі Буковини сталося два нещасні випадки, один із них - зі смертельним наслідком.

  Загалом у минулому році зафіксовано 33 випадки виробничого травматизму, 7 із них - зі смертельним наслідком.


   

   

   

 • У Мінекономрозвитку відбулася міжвідомча нарада щодо активізації та успішності укладання “промислового безвізу”

  У Мінекономрозвитку відбулася міжвідомча нарада щодо активізації та успішності укладання “промислового безвізу”

  Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко взяв участь у міжвідомчій нараді щодо стану підготовки до укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА), яка відбулася у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України під головуванням Міністра Ігоря Петрашка.

  На зустрічі були також присутні представники Мінекономіки, Міндовкілля, Міненерго, Держпродспоживслужби, Держенергоефективності, Нацагентства з акредитації, ДП «Укрметртестстандарт», ДП «УкрНДНЦ».

  Під час заходу Ігор Петрашко наголосив: «Укладання «промислового безвізу» є одним з ключових пріоритетів Президента та Уряду. Угода відкриє для українських виробників і експортерів нові величезні можливості. Тому підготовча робота до укладання цієї Угоди є вкрай важливою та потребує максимальної координації зусиль усіх задіяних сторін».

  За результатами наради сформовано Робочу групу для участі у переговорному процесі з європейськими експертами щодо укладення Угоди АСАА, яка буде затверджена відповідним наказом Мінекономіки, повідомляє сайт Держпраці України.

  У жовтні 2020 року вже розпочата попередня оціночна місія експертами ЄС щодо готовності української інфраструктури якості до укладання Угоди АСАА. Наразі проведено 15 онлайн засідань.

  Після проведення наступних засідань попередньої оціночної місії упродовж лютого-березня Україна отримає звіт, яким розпочнеться новий важливий етап для підписання «промислового безвізу».


   

 • У 2020-у до Управління Держпраці надійшло 320 звернень громадян

  У 2020-у  до Управління Держпраці надійшло 320 звернень громадян

  У 2020 році до Управління Держпраці  у  Чернівецькій області надійшло 320 звернень громадян, у тому числі:

  310 письмових звернень з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів та 10 звернень з питань охорони праці.

  З них направлено: з Урядової гарячої лінії - 84 звернення, особисто громадянами - 82, отримано від громадян поштою - 50, від інших підприємств, установ, організацій - 104 звернення.

  Про це повідомила головний спеціаліст зі звернень громадян та доступу до публічної інформації Управління Держпраці у Чернівецькій області Валентина Сіманюк.

  У зверненнях порушувалися питання недотримання трудового законодавства та законодавства про оплату праці, зокрема невиплати заборгованої заробітної плати;

  неоформлених трудових відносин між роботодавцями та працівниками;

  невиплати розрахункових коштів при звільненні;

  щодо питань охорони праці на виробництві;

  правомірності укладання трудових угод;

  незаконного звільнення з роботи;

  невидачі та несвоєчасної видачі  при звільненні трудових книжок;

  щодо трудових та соціальних гарантій мобілізованих.

  У зверненнях громадян також  порушувалися питання дотримання законодавства про оплату праці медичних працівників, котрі безпосередньо надавали допомогу пацієнтам, хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 та інші питання порушення трудового законодавства в умовах карантинних заходів.


   

   

 • Відбулося друге засідання робочої групи, діяльність якої направлена на зменшення неофіційної праці в регіоні

  Відбулося друге засідання робочої групи, діяльність якої направлена на зменшення неофіційної праці в регіоні  

  З метою запровадження спільної роботи державних органів та соціальних партнерів щодо зниження рівня незадекларованої праці, у тому числі, у неформальному секторі економіки, та на виконання Окремого доручення Голови Держпраці, в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено постійно діючу робочу групу з питань узгодження спільних дій щодо зменшення рівня неофіційної зайнятості.

  До складу робочої групи увійшли фахівці управлінь Пенсійного фонду України, Державної податкової служби,  Держпродспоживслужби, Національної поліції в області, Чернівецького обласного центру зайнятості, Придністровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Чернівецької обласної ради профспілок та Ради Федерації роботодавців Чернівецької області.

  Днями відбулося друге засідання робочої групи. Цього разу зібрання відбулося в режимі онлайн. Голова робочої групи, заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір окреслила завдання, які стоять перед її учасниками.  

  Активну позицію щодо організації  заходів висловили  начальник відділу перевірок податкових агентів управління податкового аудиту Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області Оксана Шинкар, заступник начальника фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області Майя Філіпець, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Чернівецького обласного центру зайнятості  Світлана Глібіцька.

  У ході зібрання заплановано та детально обговорено заходи, котрі передбачено втілити у лютому 2021 року.

  Передбачається, що до виконання запланованого активно залучатимуться й інспектор праці 52 об’єднаних територіальних громад Буковини.  

  Констатовано на необхідності  посилити інформаційно - роз’яснювальну роботу через місцеві та регіональні ЗМІ, організувавши на місцевих теле- та радіоканалах спільні програми за участі представників робочої групи.

  Підготовлено та направлено листи до органів місцевого самоврядування, зокрема, Чернівецької міської ради щодо сприяння у виготовленні та розміщенні соціальної реклами у межах обласного центру.

  Вирішено також розмістити соціальну рекламу на одному із найбільших у західному регіоні торговельному комплексі «Калинівський ринок» та в найбільших торговельних центрах Чернівців.  


   

 • Заборгованість по зарплаті в Україні за півтора місяці скоротилась майже на 800 млн грн завдяки підприємствам держсектору

  Заборгованість по зарплаті в Україні за півтора місяці скоротилась майже на 800 млн грн завдяки підприємствам держсектору

  За даними Державної служби України з питань праці, сума заборгованості підприємств по заробітній платі по всій Україні продовжує зменшуватись. Так, станом на 25.01.2020 у порівнянні з  07.12.2020, заборгованість зменшилась на 797 млн грн, або на 21%, з 3,8 млрд грн до  3,0 млрд грн.  З них, частка заборгованості по активних підприємствах становить 60%, або 1,8 млрд грн, по підприємствах-банкрутах – 36%, або 1,1 млрд грн та по неактивних підприємствах – 4%, або 110 млн грн.

  У той же час, станом на 25.01.2021, частка державних підприємств в загальній заборгованості по заробітній платі складає 34%, або 1 млрд грн, частка приватних підприємств – 64%, або 1,9 млрд грн, та частка комунальних підприємств – 2%, або 61 млн грн., повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіка, торгівлі та сільського господарства України.

  Найбільший внесок у покриття заборгованості зробили Донецька (335 млн грн), Львівська (171 млн грн) та Харківська (120 млн грн) області. Найбільшим боржником все ще залишається Донецька область з показником 683 млн грн. З негативних тенденцій по регіонах: по Полтавській області, показник заборгованості по заробітній платі зріс за досліджуваний період на 10,8  млн грн, що потребує додаткової уваги.

  Драйвером погашення заборгованості по заробітній платі виступають  підприємства державної форми власності, частка яких у погашенні загальної заборгованості складає 85% або 675 млн грн від загальної суми погашення заборгованості з заробітної плати. З них, підприємства Міненерго скоротили заборгованість на 572 млн грн, підприємства Укравтодору - на 56 млн грн та  підприємства Укроборонпрому – на 35 млн грн.  

  Нагадаємо, що 17 грудня 2020 року у Мінекономіки було проведено засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, протягом якого було прийнято рішення щодо запровадження негайних заходів для скорочення цієї заборгованості на підприємствах державного сектору економіки, зазначено на сайті державного відомства.


   

 • У медичних закладах області проінспектовано стан охорони праці та промислової безпеки

  У медичних закладах області проінспектовано стан охорони праці та промислової безпеки

  За результатами проведених  фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області планових перевірок, у медичних установах краю відбулися робочі зустрічі.

  Зокрема, робочі зустрічі організовано у Чернівецькому обласному медичному діагностичному центрі та  у КНП «Заставнівський РЦ ПМСД».

  Участь у заходах взяли керівники структурних підрозділів та головні державні інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці: начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла, головний  державний  інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Дмитро Паламарчук, головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць та Микола Бербенюк, головні державні інспектори  сектору з питань експертизи умов праці Володимир Морозевич та Василь Сагалюк, інспектор відділу  нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олег Матвєєв.     

  На робочих нарадах розглянуто низку ключових питань, зокрема, проаналізовано стан організації та дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та надано практичні рекомендації щодо поліпшення системи управління охороною праці в установах.  

  Так, адміністраціям медичних закладів рекомендовано дотримуватися  нормативно-правових актів  у частині налагодження лікувального процесу, забезпечити проходження працівниками відповідних навчань з питань охорони праці та інструктажів, забезпечити їх  засобами індивідуального захисту.       

  Відповідальним особам наголошено на належному утриманні медичного обладнання, на здійсненні постійного контролю за технічним станом ліфтового господарства, посудин, що працюють під тиском.

  Особливо детально наголошено на необхідності  проходженні  працівниками вчасних медичних оглядів.


   

 • Громаду Чернівців поінформовано про протиепідемічні заходи

  Громаду Чернівців поінформовано про протиепідемічні заходи   

  Начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Чернівецькій області Надія Бурла взяла активну участь у засіданні ради з питань безпечної життєдіяльності Чернівецької міської ради.

  Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександра Паскаря.

  Одним із ключових питань порядку денного ради обговорено проведення профілактичних заходів, метою яких є  інформування мешканців щодо небезпеки поширення корона вірусної інфекції.

  Представник територіального органу Державної служби України детально поінформувала про роботу відомства у цьому напрямі. Надія Бурла зазначила, що фахівці Держпраці охоплюють інформаційними заходами роботодавців та працівників закладів торгівлі, організації харчування, надання послуг.

  Так, інформаційна робота вже проведена на кількох найбільших ринках Чернівців, зокрема, МТК «Газкомплектприлад» та МТК «Рейтинг».

  Такими ж інформаційними заходами буде охоплена автотранспортна галузь міста.

  У ході роботи ради наголошено на ризиках захворювання, надано практичні рекомендації, розповсюджено інформаційні матеріали.     

  Довідково: Управління Держпраці проводить дану роботу на виконання окремого доручення т.в.о. Голови Державної служби  України з питань праці  від 26.02.2020 №Д-102/1/3,5-20  та з метою  посилення виконання Національного плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом  2019- n CoV, на 2020 рік.

  Профілактичні заходи триватимуть до 13 березня.


   

 • Що необхідно знати про коронавірус

  Що необхідно знати про коронавірус

  На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що й інші гострі вірусні захворювання. Визначити хвора людина, чи ні можуть тільки спеціальні медичні тести.

  Найпоширенішими симптомами перебігу захворювання є головний біль, кашель, лихоманка, ускладнення дихання.

  Основна небезпека: новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії.

  Тому надважливо вчасно діагностувати захворювання.

  Своєчасне звернення до лікаря допоможе подолати недугу.

  Якщо людина упродовж останніх  14 днів повернулась із країни, в якій зафіксовані випадки корона вірусу, або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн, де вже  зафіксовані захворювання, слід відразу повідомити про це свого сімейного лікаря.

  Хто входить до групи ризику?

  Перебіг хвороби залежить від імунітету людини.

  Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом.

  Вразливою групою є медичні працівники.

  Контактна особа при випадку СОVI^-19 - особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на СОVI^-19.

  Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на СОVI^-19 (наприклад, через рукостискання).

  Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад, через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками, тощо)

  Особи, які контактували особисто з хворими на СОVI^-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.

  Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на СОVI^-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.

  Пасажири літака, де встановлено випадок захворювання.

  Як передається вірус?

  Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

  Вірус не циркулює у повітрі, не здатний переміщатись на далекі відстані. Вірус  є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню.

  Відстань - це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим.

  На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і таке інше.

  Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей, через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

  Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані, тому тісним контактом вважають відстань менше одного метра.


   

 • У рамках інспекційної кампанії виявлено дев’ятьох неналежно оформлених працівників

  У рамках інспекційної кампанії виявлено девятьох неналежно оформлених працівників

  Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області упродовж інспекційної кампанії, націленої на подолання не задекларованої зайнятості у галузях торгівлі, громадського харчування, надання послуг, провели 97 інспекційних відвідувань.

  У результаті заходів державного контролю за додержання законодавства про працю інспектори виявили девятьох неналежно оформлених працівників.

  Про це повідомила заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів територіального органу Державної служби України з питань праці Валентина Панчишина.

  Довідково: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення, а саме 47 230 гривень.

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

  Передбачена додаткова відповідальність у разі вчинення порушення  повторно упродовж двох років з дня виявлення порушення - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо  якого скоєно порушення.


   

   

   

      

 • Кампанія декларування -2020: роз’яснення НАЗК

  Кампанія декларування -2020: роз’яснення НАЗК

  Суб’єкти декларування не зобов’язані проводити експертну грошову оцінку земельної ділянки для цілей декларування.

  Таку позицію Національне агентство з питань запобігання корупції зазначило у Роз’ясненнях щодо застосування окремих положень Закону «Про запобігання корупції» щодо заходів фінансового контролю.

  У разі відсутності у договорі відомостей про експертну грошову оцінку земельної ділянки, проте наявності її нормативної грошової оцінки, у полі «Вартість на дату набуття права або за останньою грошовою оцінкою» слід зазначати відомості про нормативну грошову оцінку об’єкта.

  В іншому випадку, коли експертна грошова оцінка з метою встановлення вартості земельної ділянки не проводилася, а відомості про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відсутні, то у полі «Вартість на дату набуття права або за останньою грошовою оцінкою» слід обрати позначку «Не застосовується».

  Також Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз’яснення для декларантів щодо об’єктів нерухомості, зареєстрованих за місцем їх проживання, або членів їхніх сімей.

  Таку інформацію слід зазначати у розділах 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» та 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування».

  У зв’язку із реєстрацією місця проживання у суб’єкта декларування та членів його сім’ї виникає право користування об’єктом нерухомості.

  Тому інформацію про об’єкти нерухомості з розділів 2.1 та 2.2 необхідно також зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації. Таку інформацію необхідно вносити в розділ 3, навіть якщо особа фактично там не проживає.

  Про це Національне агентство повідомило в Роз’ясненнях щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.


   

   

 • Керівник Держпраці України в ефірі телеканалу Прямий - про детінізацію зайнятості та зміну підходів у роботі інспекторів праці

  Керівник Держпраці України в ефірі телеканалу Прямий - про детінізацію зайнятості та зміну підходів у роботі інспекторів праці

  Т.в.о. Голови Держпраці України Ігор Дегнера у прямому ефірі програми “Новий день” на телеканалі Прямий розповів глядачам про детінізацію зайнятості населення. Зокрема, акцентував увагу на зміні підходів у роботі інспекторів праці, основне завдання яких нині – не боротьба з неформальною зайнятістю, а сприяння працівникам та роботодавцям в офіційному оформленні трудових відносин.

  Детально у відео:  https://www.youtube.com/watch?v=ZzATd_b-7zs&list=PLuFlabNyN8mM43XjihWHDl7C-o0jJh6d8&index=2 


   

 • Управління Держпраці розпочинає відвідування суб’єктів господарювання з метою профілактики інфікування небезпечним вірусом

  Управління Держпраці розпочинає відвідування суб’єктів господарювання  з метою профілактики інфікування небезпечним вірусом

  З метою профілактики інфікування коронавірусом  2019 – пСоУ, фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочинають здійснювати серед роботодавців та працівників регіону відповідні інформаційні заходи, зокрема, у сфері роздрібної торгівлі, організації харчування та на транспорті.

  Так, фахівці відділу з питань гігієни праці територіального органу Державної служби України з питань праці  Надія Бурла та Роман Димнич, головні державні інспектори  сектору з питань експертизи умов праці Володимир Морозевич та Василь Сагалюк розпочали інформаційну роботу на найбільших ринкових комплексах Чернівців, зокрема, на МКП "Рейтинг" та МКП "Газкомплектприлад".

  Роботодавців та працівників інформують про небезпеки смертельної недуги, хто входить до так званої групи ризику, як насправді передається небезпечна хвороба  та надають практичні рекомендації, як уберегтися від вірусу.   

  Наразі Управління організовує також  виготовлення наочної друкованої продукції для розповсюдження серед роботодавців та працівників у рамках профілактичних заходів.


   

 • Коронавірус 2019 - пСоУ: дієві поради, як уберегтися від небезпечної інфекції

  Коронавірус 2019 - пСоУ:  дієві поради, як уберегтися від небезпечної інфекції

  Для того, аби уберегтися від небезпечної інфекції, громадянам слід!  

  Ретельно і часто мити руки з милом чи обробляти їх антисептиком.

  Дотримуватися правил респіраторної гігієни.

  Дотримуватися дистанції у громадських місцях та уникати скупчення людей.

  Не чіпати руками очі, ніс та рот.

  При підвищенні температури, появі кашлю та ускладненні дихання необхідно негайно звернутися до лікаря.

  Дотримуватися звичайних правил гігієни при відвідуванні продуктових ринків.

  Не вживати у їжу сирі, або ті продукти, які не пройшли термічну обробку.

  Також слід носити маску.

  Використовувати її необхідно правильно, зокрема,  маска має:

  покривати ніс і рот;

  щільно прилягати, без відступів по краях;

  замінювати маску необхідно тоді, як тільки вона стала вологою;

  не чіпати зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помити руки з милом чи обробити спиртовмісним антисептиком;

  замінювати маску кожні чотири години;

  не використовуйте маску повторно.


   

   

 • Держпраці України долучається до боротьби з коронавірусом

  Держпраці України долучається до боротьби з коронавірусом

  Держпраці долучається до скоординованої роботи Уряду України та відповідальних служб щодо профілактики інфікування населення коронавірусом Covid-19 та поширення захворювання на території України.

  З 27 лютого фахівці відділів з питань гігієни праці, експертизи умов праці Держпраці, в межах свої повноважень, проводитимуть безпосередні відвідування суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі, організації харчування та транспорту з метою інформування працівників та роботодавців про заходи профілактики інфікування коронавірусом.


   

  Фахівці Держпраці під час інформаційних відвідувань  використовуватимуть матеріали напрацьовані МОЗ та Всесвітньою організацією охорони здоров’я.