UP

Роботодавці визначили потенційні ініціативи, які найкраще допоможуть долати негативні наслідки COVID-19

Ініціатива, яка отримала найбільше позитивних оцінок за результатами опитування роботодавців, проведеного Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у грудні 2020 року, - це розширення можливостей застосування режиму гнучкого робочого часу. 76% респондентів оцінили її як потрібну або дуже потрібну.

Для врегулювання цього та інших нагальних питань, пов’язаних з віддаленою роботою, Мінекономіки спільно з народними депутатами розробило відповідний законопроєкт. Четвертого лютого Верховна Рада України ухвалила закон, який уточнює поняття “гнучкого режиму роботи” та створює умови для більш ефективного використовування робочого часу.

Серед інших ініціатив, які роботодавці потребують найбільше, - відтермінування податкових перевірок (майже 70% опитаних відзначили ініціативу як потрібну або дуже потрібну) та просування програм навчання працівників (потребують 67% опитаних). 

Крім того, більшість роботодавців підтримують створення державного фонду гарантування оплати праці працівникам у разі банкрутства роботодавця (ініціативу відзначили як потрібну або дуже потрібну 64% опитаних роботодавців).

Для вирішення цього питання Мінекономіки розробило законопроєкт, що передбачає виплату заробітної плати працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця. Наразі ведуться робочі консультації із соціальними партнерами з метою підготовки документа для направлення на погодження усім зацікавленими органами влади.

Опитування роботодавців проводилося з 4 по 24 грудня 2020 року за допомогою сервісу “Google Forms”. В опитуванні взяли участь представники 235 роботодавців, повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.  


 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка