UP

Затверджено новий перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на експлуатацію яких роботодавцям необхідний дозвіл

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання Буковини про наступне: згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці», на роботодавців покладено обов’язок  отримання відповідних дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Кабінет Міністрів України  постановою від 03.02.2021 року за № 77 затвердив новий перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Документ набирає чинності через місяць з дня її опублікування.

Також затверджено переліки видів робіт підвищеної небезпеки та робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці викладено в новій редакції. 

Водночас декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, видані до набрання чинності цією Постановою, є чинними до внесення змін до таких декларацій.

Роботодавцеві видаватимуть дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатка 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою.

У свою чергу виробникові або постачальникові машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки видадуть дозвіл на застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою, якщо інша форма оцінки його відповідності, яка є обов’язковою  вимогою до нього, не встановлена технічними регламентами.

Виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі Б додатка 2, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б переліку, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою, здійснюватиметься на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

За необхідними роз'ясненнями та методичною допомогою підприємцям слід звертатися до відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області: (0372) 55 29 71.


 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка