UP

Про стан професійних захворювань у регіоні у січні

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: упродовж січня 2021 року випадків виробничого травматизму зареєстровано не було, водночас зафіксовано 34 випадки професійних захворювань, 1 із них - зі смертельним наслідком.

Випадки професійних захворювань діагностовано у працівників медичних установ, це  - гостра респіраторна хвороба СOVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2.

Державна служба України з питань праці повідомляє, яким  чином загалом встановлюється зв’язок захворювання працівника з умовами його праці.

Порядок виявлення у працівника підозри на професійне захворювання, встановлення та підтвердження професійного захворювання, а також форми відповідних документів, визначені та затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

У разі підозри наявності в працівника хронічного професійного захворювання (отруєння) з метою встановлення діагнозу складається санітарно-гігієнічна характеристика умов праці.

Санітарно-гігієнічна характеристика складається лікарем з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місце знаходженням підприємства (установи, організації), де працює хворий, на запит керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, за поданням лікаря-профпатолога.

Віднесення захворювання до хронічного професійного здійснюється відповідно до процедури встановлення зв’язку захворювання з умовами праці, згідно з зазначеним вище Порядком та Переліком професійних захворювань, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000 року за № 1662 «Про затвердження переліку професійних захворювань».


 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка