UP

Що необхідно знати про коронавірус

На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що й інші гострі вірусні захворювання. Визначити хвора людина, чи ні можуть тільки спеціальні медичні тести.

Найпоширенішими симптомами перебігу захворювання є головний біль, кашель, лихоманка, ускладнення дихання.

Основна небезпека: новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії.

Тому надважливо вчасно діагностувати захворювання.

Своєчасне звернення до лікаря допоможе подолати недугу.

Якщо людина упродовж останніх  14 днів повернулась із країни, в якій зафіксовані випадки корона вірусу, або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн, де вже  зафіксовані захворювання, слід відразу повідомити про це свого сімейного лікаря.

Хто входить до групи ризику?

Перебіг хвороби залежить від імунітету людини.

Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом.

Вразливою групою є медичні працівники.

Контактна особа при випадку СОVI^-19 - особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на СОVI^-19.

Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на СОVI^-19 (наприклад, через рукостискання).

Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад, через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками, тощо)

Особи, які контактували особисто з хворими на СОVI^-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.

Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на СОVI^-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин.

Пасажири літака, де встановлено випадок захворювання.

Як передається вірус?

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

Вірус не циркулює у повітрі, не здатний переміщатись на далекі відстані. Вірус  є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню.

Відстань - це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим.

На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і таке інше.

Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей, через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані, тому тісним контактом вважають відстань менше одного метра.


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка