UP

Кампанія декларування -2020: роз’яснення НАЗК

Суб’єкти декларування не зобов’язані проводити експертну грошову оцінку земельної ділянки для цілей декларування.

Таку позицію Національне агентство з питань запобігання корупції зазначило у Роз’ясненнях щодо застосування окремих положень Закону «Про запобігання корупції» щодо заходів фінансового контролю.

У разі відсутності у договорі відомостей про експертну грошову оцінку земельної ділянки, проте наявності її нормативної грошової оцінки, у полі «Вартість на дату набуття права або за останньою грошовою оцінкою» слід зазначати відомості про нормативну грошову оцінку об’єкта.

В іншому випадку, коли експертна грошова оцінка з метою встановлення вартості земельної ділянки не проводилася, а відомості про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відсутні, то у полі «Вартість на дату набуття права або за останньою грошовою оцінкою» слід обрати позначку «Не застосовується».

Також Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз’яснення для декларантів щодо об’єктів нерухомості, зареєстрованих за місцем їх проживання, або членів їхніх сімей.

Таку інформацію слід зазначати у розділах 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» та 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування».

У зв’язку із реєстрацією місця проживання у суб’єкта декларування та членів його сім’ї виникає право користування об’єктом нерухомості.

Тому інформацію про об’єкти нерухомості з розділів 2.1 та 2.2 необхідно також зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації. Таку інформацію необхідно вносити в розділ 3, навіть якщо особа фактично там не проживає.

Про це Національне агентство повідомило в Роз’ясненнях щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.


 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка