UP

У виданні Міністерства юстиції «Офіційний вісник України» опубліковано наказ Національного агентства від 12 грудня 2019 року, яким з 1 січня 2020 року вводиться нова форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Документ також  затверджує нову  форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.
Зміни форми декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» №140-IX від 2 жовтня 2019 року. Детальніше...


Нові роз’яснення НАЗК щодо застосування антикорупційного законодавства


Роз'яснення щодо заповнення декларацій


Практичні поради декларантам при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій


Електронні сервіси, які допоможуть при заповненні е-декларації


НАЗК: ВІДОМОСТІ ПРО ОБ’ЄКТИ НЕРУХОМОСТІ, ЯКІ Є ЗАРЕЄСТРОВАНИМ МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ СУБ’ЄКТА ДЕКЛАРУВАННЯ АБО ЧЛЕНІВ ЙОГО СІМ’Ї – ДЕКЛАРУЮТЬСЯ

Після реєстрації місця проживання у суб’єкта декларування та членів його сім’ї виникає право користування відповідним об’єктом нерухомості. Про це йдеться в Роз’ясненнях НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.
Таким чином, відомості про об’єкти нерухомості, які є зареєстрованим місцем проживання суб’єкта декларування або членів його сім’ї, необхідно зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації, навіть якщо особа фактично там не проживає.
Як відомо, у декларації зазначаються відомості про зареєстроване місце проживання суб’єкта декларування та членів його сім’ї, об’єкти нерухомості, що належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.


Посадові особи зобов’язані повідомляти про суттєві зміни у майновому стані

Суб’єктам декларування!
Про зміни у майновому стані необхідно повідомляти у разі отримання доходу або придбання майна у сумі, що перевищує 96 тисяч гривень  
Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на перше січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання ним доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.
Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування затверджена рішенням НАЗК за №3 від 10.06.2016 року.
Слід звернути увагу! До кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення.
Згідно зі статтею 7 Закону України  «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 року за №2629-VIII, який набрав чинності 01.01.2019 року , прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений у розмірі:
з першого січня  - 1921 гривня (відповідно 50 прожиткових мінімумів – 96 050 гривень);
з першого липня  -  2007 гривень ( 100 350 гривень)
з першого грудня  - 2102 гривні (105 100 гривень).
Національним агентством з питань запобігання корупції розроблено відповіді на поширені запитання при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також оновлено рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні.
Зазначені матеріали розміщено на веб - сайті НАЗК – https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування».
Відповідальність суб’єкта декларування за несвоєчасне подання декларації або ж неповідомлення чи несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, про відкриття валютного рахунку передбачено статтею 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


У Національному агентстві з питань запобігання корупції працює телефонна лінія з питань заповнення електронних декларацій.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції працює телефонна лінія з питань заповнення електронних декларацій.
Телефонну лінію створено з метою допомоги суб’єктам декларування правильно у відведений законодавством термін заповнити та подати е-декларацію.
З моменту створення телефонної лінії громадяни найчастіше звертались з питаннями строків подання щорічних декларацій, порядку виправлення вже поданої декларації, повідомлення НАЗК про суттєву зміну у майновому стані тощо. Телефонна лінія з питань заповнення електронних декларацій працює щодня з 9.00 до 18.00 за номером: (044) 200-08-29, 200-06-88.


НАЗК: Можна написати заяву для повторного подання виправленої декларації

Національне агентство з питань запобігання корупції констатує можливість написання заяви для того, щоб повторно подати виправлену електронну декларацію.

За словами співробітника НАЗК, затверджений порядок подання декларацій передбачає можливість повторного подання виправленої декларації з дозволу агентства.

"Пишіть в електронному кабінеті "Прошу надати мені можливість подати виправлену декларацію, виправити повторно". І ще можна написати на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. для прискорення цієї процедури", - сказали в агентстві.
 
 044-200-08-30 - загальні питання
 044-200-08-29 - технічна підтримка


Виправлення декларації

Згідно Закону України Про запобігання корупції в ч.4 статті 45 Закону, суб’єкт декларування має право подати, за власною ініціативою, виправлену версію своєї декларації упродовж 7-(семи) календарних днів після дня подання відповідної декларації. Для цього не має необхідності звертатися до Національного агентства. 

Наприклад, якщо декларація була подана 1 березня (у будь-який час доби), то в суб’єкта декларування є можливість подати виправлену декларацію до кінця дня 7 квітня (тобто до 00 годин 00 хвилин 8 квітня). Для цього слід натиснути на кнопку «Подати виправлену декларацію», яка є видимою упродовж зазначеного строку у персональному електронному ка бінеті суб’єкта декларування біля відповідної декларації. При цьому суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію упродовж цього терміну лише один раз.

Якщо після спливання 7-денного строку або якщо виправлена декларація вже була подана, упродовж зазначеного строку суб’єкт декларування виявить неповні чи неправильні відомості в поданій ним декларації (або у виправленій декларації), він повідомляє про це Національне агентство через персональний електронний кабінет та подає виправлену декларацію згідно з рішенням уповноваженої особи Національного агентства. При цьому уповноважена особа визначає строк, який надається для подання такої виправленої декларації.

Крім того, у разі притягнення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення уній недостовірних відомостей суб’єкт декларування зобов’язаний подати відповідну декларацію або виправлену декларацію з достовірними відомостями у строк, визначений уповноваженою особою Національного агентства. При цьому суб’єкт декларування повинен подати виправлену декларацію у разі виявлення уній недостовірних відомостей, навіть якщо його не було притягнено до відповідальності за подання таких відомостей.

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка