UP

Чисельність працівників, котрим роботодавці нараховують зарплату на рівні мінімальної, суттєво зменшилася

Завдяки проведеній контролюючими органами роботі, чисельність працівників, котрим роботодавці нараховують зарплату менше, або ж на рівні мінімального розміру в області суттєво  зменшилася. У порівнянні з початком року, на вісім тисяч осіб, або  майже на 23 %.

Водночас зросла кількість найманих працівників, котрим роботодавці нараховують зарплату у сумі  від мінімальної до трьох мінімальних заробітних плат, а також кількість працівників, котрим виплачують понад три мінімальні зарплати. Про це повідомляють у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.

Слід зазначити, що відомство щомісячно здійснює  аналіз та моніторинг даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо виявлення роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зайнятості та зарплати працівників та порушення законодавства про нарахування єдиного соціального внеску.

Переліки роботодавців надсилаються до територіальних органів державних відомств для здійснення заходів державного нагляду (контролю). 

Так, з початку 2019 року до Управління Держпраці від Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області надійшли інформаційні матеріали щодо 3090 роботодавців, котрі мінімізують заробітну плату найманих працівників та у звітності котрих наявні ознаки порушення законодавства про працю.

Загалом питання дотримання трудового законодавства в частині оплати праці, зокрема, дотримання роботодавцями мінімальних державних гарантій в оплаті праці  є одними із пріоритетних напрямів діяльності територіального органу Державної служби України з питань праці.

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області також посилено інформаційно-роз’яснювальну роботу  з питань дотримання законодавства про оплату праці, дотримання державних мінімальних гарантій  в оплаті праці, недопущення  використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, ухиляння роботодавців від сплати податків, зборів та єдиного внеску при виплаті заробітної плати працівникам.


 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка