Молоді працівники піддають себе значним ризикам на робочому місці
Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:
кожен громадянин, згідно зі статтею 43 Конституції України, має право на належні, безпечні та здорові умови праці.
Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язки працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.
Водночас кожен із роботодавців зобов’язаний створити на підприємстві, в установі, організації , на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».
Згідно з аналітичними даними, у світі понад 15 відсотків робочої сили, а це понад 540 мільйонів осіб, становлять молоді працівники віком від 15 до 24 років.
Саме молоді працівники зазнають на виробництві несмертельного травмування на 40% частіше, аніж досвідчені й зрілі у віці їхні колеги.
За приблизними підрахунками, понад 150 мільйонів осіб дітей у віці від п’яти до сімнадцяти років у всьому світі залучені до дитячої праці, а понад 72 мільйони - виконують роботу, що є небезпечною через її характер або обставини у яких вони виконуються.
Такими є дані Міжнародної організації праці.
Молоді працівники є особливо вразливими до виробничих небезпек, адже набагато менше за дорослих здатні оцінювати усі ризики.
Виконання ними трудових обов’язків у дозволених небезпечних професіях повинно бути можливим лише за умови неухильного управління ризиками на робочому місці; нагляду відповідальних за стан промислової безпеки та охорони праці посадових осіб; проходженню працівником відповідного навчання.
Перш, ніж бути призначеними для виконання виробничих завдань, молоді працівники повинні пройти базову підготовку з питань безпеки та гігієни праці;
вони повинні мати належну підготовку у сфері, до якої належать їхні виробничі завдання і забезпечуватися належним наглядом (контролем) на робочому місці;
повинно забезпечуватися право молодих працівників відмовитися від виконання роботи, яка становить безпосередню загрозу їхній безпеці та здоров’ю.