UP

Напередодні Дня охорони праці на підприємстві «СЕ - Борднетце Україна» обговорили  всі переваги впровадження на виробництві ризик - орієнтованого підходу

Напередодні відзначення Дня охорони праці на базі Чернівецької філії ТОВ «СЕ - Борднетце Україна» Управлінням Держпраці у Чернівецькій області спільно з керівництвом підприємства організовано тематичну семінар - нараду.

Участь у зібранні взяли фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці, керівники структурних підрозділів відомства та численні представники підприємства.

До участі у семінарі також було запрошено соціальних партнерів, зокрема представників Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області.

Так, до роботи форуму долучилися керівник дирекції Фонду  в області Андрій Шевченко, заступник  Михайло Розман та головний страховий експерт з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму Григорій Сопівник.

Розпочинаючи роботу семінару - наради, перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей, зокрема, зазначив, що вже стало доброю традицією напередодні відзначення Всесвітнього дня охорони праці, Дня охорони праці в Україні організовувати на базі   місцевих підприємств, що є зразком впровадження передових практик управління станом промислової безпеки та охорони праці на виробництві, подібні форуми.

«У нинішньому році Управлінням Держпраці відзначено у цьому напрямі саме  Чернівецьку філію підприємства «СЕ - Борднетце Україна». Відсутність випадків виробничого травматизму на підприємстві, запровадження передового досвіду управління станом охорони праці, наполеглива робота фахівців служби охорони праці заслуговують на відзначення результатів роботи.

Діяльність підприємства у цьому напрямі є прикладом впровадження системи управління охороною праці на основі ризик - орієнтованого підходу. Концепцію реформування системи управління охороною праці на підприємствах на  основі ризик - орієнтованого підходу  схвалено Кабінетом Міністрів України у грудні 2018 року», - підкреслив у вітальному слові Іван Гордей.

Заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці акцентував на наступному:

"Певний аналіз запровадження окремими підприємствами області системи управління охороною праці на основі ризик - орієнтованого підходу засвідчує про ефективність запобігання травмування працівників на виробництві, адже основні зусилля спрямовуються не на констатацію порушень, що створюють загрозу працівникам, з'ясування причин настання нещасних випадків, а на оцінювання ризиків та на реалізацію невідкладних заходів щодо їх усунення. Запровадження цієї системи управління охороною праці, підвищення рівня культури безпеки на виробництві, а також відповідальності роботодавців дасть змогу суттєво підвищити рівень захисту життя та здоров'я працівників та недопущення виробничого травматизму", - зазначив Іван Гордей.

У свою чергу директор Чернівецької філії ТОВ «СЕ - Борднетце Україна» Олександр Бафанов  констатував, що фахівці підприємства й надалі докладатимуть максимум зусиль, аби  робота у цьому напрямі на підприємстві  проводилася належним чином.

«Створення належних і безпечних умов праці на виробництві - наші пріоритети, - підкреслив у виступі Олександр Бафанов. - Адже сьогодні на нашому підприємстві працюють понад 1 200 працівників. І вже у найближчому майбутньому чисельність  працівників збільшиться, адже підприємство розширює виробничі потужності. Відкриття нового цеху планується на четвертий квартал 2020 року. Орієнтовно на нашому виробництві тоді працюватимуть понад 2 500 осіб».

У ході роботи семінару керівник служби охорони праці Чернівецької філії ТОВ «СЕ - Борднетце Україна» Іван Томунь розповів про методи роботи служби.

Так, на підприємстві практикується постійний моніторинг стану промислової безпеки та охорони  праці, проводяться  навчання та інструктажі, перевірка знань працівників, у тому числі, й через складання відповідного письмового екзамену,  запроваджено практику відео -інструктажів з охорони праці.

Учасники семінару - наради оглянули цехи підприємства, продукцію, яка тут виготовляється, поспостерігали за виробничим процесом.

Довідково:  концерн SEBN, який почав працювати в Україні та виготовляє кабельно -провідникову продукцію Volkswagen AG , утворився в результаті злиття двох компаній — Sumitomo Electric Industries та Volkswagen Bordnetze GmbH.

В Україні працюють чотири заводи, зокрема, у Тернополі, Хмельницькому, Чорткові та Чернівцях.

Власне, Чернівці стали другим містом в Україні, де було організовано виробництво. Його діяльність розпочалася у травні 2013 року.


      

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка