UP

Воєнний стан: що потрібно знати кожному

З 28 листопада в десяти областях України запроваджено режим воєнного стану – терміном на 30 днів.
У переліку – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Президент України Петро Порошенко включив до Указу лише кілька заходів із 24, передбачених у Законі. Більшість із них – щодо Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ.

Зокрема, посилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного  та контрдиверсійного режимів.

До режиму готовності приведено протиповітряну оборону.
Проводитимуться  навчальні збори резервістів оперативного резерву.

Прикордонна служба України посилили охорону державного кордону та адміністративної межі з Кримом.

Під час дії воєнного стану не планується конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців.

Розширення списку обмежень може бути виключно за умов наступу Росії.

Президент України підкреслив: принципова позиція зробити воєнний стан мінімально помітним для цивільного населення.

Петро Порошенко також заявив, що підстави для  його запровадження більш, ніж серйозні – загроза захоплення Маріуполя та Бердянська, повномасштабний наступ країни - агресора.

Зазначено також, що введення особливого режиму у 2014 – 2015 роках було неможливим – стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції й угоду з МВФ, під загрозою зриву тоді б опинилася й угода про асоціацію з ЄС, безвізовий режим, зона вільної торгівлі з країнами Європейського Союзу.


 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка