UP

Кількість працюючих, котрі отримують мінімальну заробітну плату, зменшується

Про це свідчать дані Державної служби статистики України.  

На початку осені їх нараховувалося  7,4%. При цьому частка працівників з зарплатою понад шість  тисяч гривень була у півтора рази  вищою за мінімальну й  становила понад 53%.

Заробітні плати у десять тисяч і вище у цьому періоді отримували майже  27 % штатних працівників.  В аналогічному періоді минулого року таких працівників було лише 17%.

Важливо, що середня номінальна заробітна плата в Україні на початку осені склала 9042 гривень, що у 2,4 рази перевищує мінімальний показник.  

Зарплати вищі за середню отримували на підприємствах промисловості, зокрема у фармацевтичній  галузі (більше 16 тисяч гривень), нафтопереробці  та металургії (понад 11 тисяч гривень).

За прогнозами Кабінету Міністрів України, показник середньої зарплати,  як один з орієнтирів економічного розвитку України,  у наступному році має сягнути позначки у десять тисяч гривень. Як уже повідомлялося, у проекті Державного бюджету на 2019 рік Урядом України закладено  показник мінімальної заробітної плати на рівні 4170 гривень.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка