UP

На семінарі для підприємств будівельної галузі обговорено переваги запровадження на виробництві системи управління охороною праці на основі ризикоорієнтованого підходу

Відбулася  семінар – нарада на тему: "Безпека праці у будівництві: управління ризиками - проблеми та переваги", організатором якої виступило Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Захід організовано у співпраці з одним із підприємств - лідерів будівельної галузі регіону - будівельної компанією ПМК -76 (директор - Василь Каглянчук).

На порядку денному форуму розглянуто та обговорено низку питань, зокрема, щодо стану безпеки та особливостей державного нагляду на підприємствах будівельної галузі регіону, про стан виробничого травматизму на будівельних майданчиках міста та області в цілому, а також щодо проблем та переваг запровадження системи управління охороною праці на основі ризикоорієнтованого підходу.

Участь у семінарі - нараді взяли фахівці Держпраці,зокрема, начальник Управління Іван Луцак, заступник керівника Іван Гордей, начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку відомства Юрій Кудлик.

До участі у нараді було запрошено представників  Головного управління Державної фіскальної служби, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Чернівецькій області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області,  керівників будівельних підприємств, зокрема, ТОВ "Чернівціжитлобуд", БК "Водограй", ТДВ "ПМК -76" та інших.

Розпочинаючи семінар-нараду, начальник Управління Держпраці Іван Луцак, зазначив, що наразі в області триває широка інформаційно – роз’яснювальна  кампанія,спрямована на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Оскільки, будівельна галузь (за результатами розробленого та узгодженого з Державною службою України з питань праці паспорту неформальної зайнятості області), входить до переліку, де не задекларованої зайнятості найбільше, то, підкреслено, керівникам будівельних організацій слід проконтролювати, аби оформлення трудових відносин з працівниками було стовідсотковим .

У свою чергу, керівники будівельних компаній Василь Каглянчук («ПМК - 76»)  та Володимир Мороз («Чернівціжитлобуд») зазначили, що ті підприємства, котрі оформлюють трудові відносини , й ті, що приховують найману працю, перебувають у нерівних конкурентних умовах. Як наслідок, це позначається на ціні житла для замовників і його реалізації.

«Усі забудовники повинні перебувати у рівних умовах», - підкреслили вони під час виступів.

«У свою чергу Управління Держпраці наголошує усім суб’єктам господарської діяльності, котрі працюють у цій сфері: неоформлена зайнятість - неприпустима, адже йдеться про  галузь з  серйозними виробничими ризиками, - підкреслив Іван Луцак. - Хочу наголосити: за минулий рік в Україні на будівництві сталося 220 нещасних випадків, 54 із них закінчилися трагічно. Тому людина, котра працює на будівництві, має бути стовідсотково оформлена і цим самим захищена Законом».    

Як мінімізувати ризики в галузі, підвищити рівень безпеки  та захисту життя і здоровя працівників - про це у ході роботи семінару говорили його учасники.

Власне, задля цього й була організована (за підтримки Державної служби України з питань праці) у жовтні нинішнього року  міжнародна конференція, що відбулася в Києві. Головні напрями її роботи: практичні інструменти  профілактики травматизму та нещасних випадків на будівництві; дотримання вимог стандартів ISO 45001:2018; мінімальні вимоги  з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках; організація  безпечних робіт з підрядниками.

Про роботу міжнародної конференції, її реальні напрацювання присутнім на  семінарі - нараді  розповів її безпосередній учасник, інженер з охорони праці ПП «Травіс-Буд» Іван Палагнюк.           

У ході тривалої спільної роботи форуму вироблено низку рішень.

Так, керівників будівельних компаній зобов’язано забезпечити виконання будівельних робіт, зокрема, робіт на висоті, верхолазних робіт, безпечну експлуатацію вантажопідіймальних кранів, підйомників в умовах щільної забудови, а також забезпечити моніторинг і оцінку технічного стану обладнання через проведення перевірок та регламентних робіт.

Керівникам будівельних підприємств Управління Держпраці також рекомендувало обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки  на умовах договорів цивільно-правового характеру. Це сприятиме соціальному захисту  працівників у сфері праці та охорони праці.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка