UP

Чернівецький окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Управління Держпраці

Днями Чернівецький окружний адміністративний суд  ухвалив рішення, яким підтримав правову позицію Управління Держпраці у Чернівецькій області   щодо притягнення до відповідальності  одного із суб’єктів господарювання, який здійснює виробничу діяльність у Хотинському районі.

Заявник  - фермерське господарство - звернулося до даної судової інстанції з позовом щодо відміни постанови про накладення на нього штрафної санкції Управлінням Держпраці за порушення чинного трудового законодавства у сумі 1 126 710 грн. (один мільйон сто двадцять шість тисяч сімсот десять  гривень).

Саме таку штрафну санкцію було накладено на суб’єкта господарювання у 2019 році за використання праці дев’ятьох  неоформлених працівників: роботодавець допустив найманий персонал до роботи без укладання трудових договорів, оформлених наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та без повідомлення територіального органу Державної податкової служби про прийняття працівників на роботу, підмінивши трудові договори цивільно-правовими.

У ході засідання суд дійшов висновку: наявні у справі докази свідчать про доведеність факту виконання трудових обов`язків працівниками. А це, у свою чергу, вказує на порушення позивачем вимог законодавства про працю, зокрема статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору», за що Законом передбачено відповідальність.

Суд підтвердив, що накладення Управлінням Держпраці у Чернівецькій області  штрафної санкції  на роботодавця (позивача) є правомірним. 

Суд ухвалив рішення, яким визнав позовні вимоги позивача необґрунтованими, а адміністративний позов  фермерського господарства  таким, що не підлягає задоволенню. 


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка