UP

 

Розпочато роботу комісії зі спеціального розслідування групового нещасного випадку, в якому внаслідок ДТП постраждало 13 осіб

Сьогодні, 1 жовтня 2020 року, відбулося перше засіданні  комісії зі спеціального розслідування групового нещасного випадку, що стався з працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «Аутомотів Електрік Україна» та спричинив тяжкі наслідки.

Роботу комісії зі спеціального розслідування очолив перший заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Гоцул.

Заступник Голови комісії - начальник управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Олег Гнатюк.

Участь у роботі комісії беруть фахівці відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці України;  сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області; управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області; департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА,; Федерації профспілок України.

До роботи долучено представників підприємства - начальника відділу охорони праці, цивільного захисту та екологічної безпеки  ТОВ «Аутомотів Електрік Україна»  та уповноваженого  трудовим колективом з питань охорони праці.

Також на засіданні були присутні потерпілі та представники потерпілих.

Нагадаємо:  дорожньо-транспортна пригода сталася  о першій годині ночі 19.09.2020 року на відтинку автошляху  Житомир - Чернівці поблизу села Недобоївці Хотинського району. Внаслідок аварії постраждали 13 осіб: 12 працівників даного підприємства та перевізник, котрий здійснював їх перевезення.

Пасажирський мікроавтобус марки «VOLKSWAGENLT 35», яким, власне, й доправляли  після закінчення зміни працівників, зазнав зіткнення з іншим транспортним засобом, внаслідок чого одна людина загинула (жінка 1971 року народження працювала електромонтажником - схемником), решта отримали травмування різного ступеня тяжкості.

Відповідно до Порядку розслідування  та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 17.04.2019 року за №337, з метою розслідування обставин та причин  групового нещасного випадку, Державною службою України з питань праці й було  утворено комісію зі спеціального розслідування.

Комісія  Держпраці має встановити остаточні  обставини  та  причини настання групового нещасного випадку та сприяти, у першу чергу,  допомозі потерпілим щодо забезпечення соціального захисту, зокрема, в одержанні визначених законодавством виплат у системі соціального страхування. 

На цьому під час засідання наголосив заступник Голови комісії Олег Гнатюк.

«Діяльність комісії має бути чіткою й оперативною, аби потерпілі працівники змогли отримати відповідні соціальні виплати для проведення їхнього належного лікування та реабілітації», - підкреслив посадовець Держпраці.

Наступне засідання комісії планується на 9 жовтня. Передбачається, що воно відбудеться в режимі онлайн на платформі ZOOM.


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка