UP

В області проходить масштабна інформаційно - роз’яснювальна кампанія, спрямована на подолання не задекларованої зайнятості

Інформаційно - розяснювальну роботу, спрямовану на подолання не задекларованої зайнятості проводять фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Превентивна робота проводиться територіальним органом Державної служби України з питань праці на виконання доручення Прем’єр - міністра України від 22.01.2020 року щодо вжиття заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості населення.

Інформаційними заходами охоплено суб’єктів  господарювання, зокрема, сфери торгівлі, громадського харчування, надання послуг.

У ході безпосереднього спілкування з роботодавцями фахівці Держпраці наголошують на неприпустимості допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин.

Адже у таких випадках  для роботодавців настає адміністративна та фінансова відповідальність, зокрема накладення штрафної санкції у розмірі 30-кратного розміру  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення  за кожного працівника  щодо якого скоєно правопорушення.

На сьогодні - 141 690 гривень.

Водночас під час спілкування у трудових колективах фахівці Держпраці наголошують на тому, що  офіційно задекларованою вважається  зайнятість, при якій роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування територіальний орган Державної податкової служби, сплачує єдиний соціальний внесок,  в повному обсязі  виплачує йому заробітну плату. 

Довідково: за даними минулого, 2019, року головними державними інспекторами Управління виявлено 279 працівників,  допущених до роботи без оформлення трудових договорів, а саме :

208 працівників, які працювали без оформлення трудових відносин;

49 працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин (на підставі цивільно-правових угод, що мали ознаки трудових);

22 працівників, з якими роботодавці  уклали трудові договори, але допустили  до роботи без повідомлення про факти працевлаштування територіальний орган ДПС.

За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області у 2019 році, між роботодавцями та найманими працівниками було укладено 3266 трудових угод.


 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка