UP

Штраф  100 тисяч гривень: роботодавець працевлаштував без оформлення двох працівників

Випадки не задекларованої зайнятості  виявили інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області у фізичної особа - підприємця у ході здійснення заходу контролю за дотримання вимог законодавства про працю - укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин з працівниками.

Підприємець здійснює господарську діяльність у Глибоцькому районі у сфері торгівлі.

При  інспекційному відвідуванні місця здійснення господарської діяльності  фізичної особи - підприємця головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області виявлено двох працівників без оформлення трудових відносин.  Працівники виконували обов’язки продавців у магазині. Роботодавець  також  не вела облік роботи  найманого персоналу, відсутні відомості з нарахування та виплати заробітної плати.

Таким чином, підприємець використовувала найману працю без оформлення трудових відносин у порушення частин 1 та 3 статті 24 Кодексу Законів про працю України - «Укладення трудового договору».

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про накладення на фізичну особу – підприємця штрафної санкції за порушення законодавства про працю у сумі – 100 000 (сто тисяч) гривень, оскільки фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення  за кожного працівника щодо якого скоєно порушення. 

Довідково: головні державні інспектори праці Управління виявили в області з початку нинішнього, 2020, року 164 неналежно оформлених працівників.


 

 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка