UP

 

Роботи підвищеної небезпеки  мають виконуватися лише кваліфікованим персоналом 

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання  щодо необхідності належного проведення робіт підвищеної небезпеки, у тому числі, й робіт у замкненому просторі.

Роботи у замкненому просторі, зокрема,  у колодязях, люках та відстійниках,  мають проводитись винятково  кваліфікованим персоналом, укомплектованим для цього всіма необхідними засобами індивідуального захисту.

До таких робіт можуть допускатися лише ті працівники, котрі пройшли навчання та перевірку знань з їх безпечного виконання;

пройшли медичний огляд та не мають протипоказань до виконання даного виду робіт;

забезпечені засобами індивідуального захисту (ізолюючими протигазами, рятувальними поясами,  спецодягом тощо), засобами колективного захисту (газосигналізаторами, ліхтарями тощо).

Обладнання має бути у справному стані.

Перед початком робіт у каналізаційних колодязях, відстійниках, зливних ямах необхідно протестувати стан загазованості, наявність шкідливих та небезпечних речовин.

При необхідності, забезпечити  вентиляцію простору.  

Виконувати такі роботи повинна виробнича бригада, до складу якої входять не менше, ніж  троє працівників.

Під час робіт всередині споруд каналізаційної мережі категорично забороняється застосовувати відкритий вогонь, палити, запалювати сірники, перевіряти у такий спосіб наявність газу.

Роботи, пов’язані з можливим виділенням вибухонебезпечних газів, повинні виконуватись із застосуванням інструментів і пристроїв, які не дають іскру.

Необхідно пам’ятати:  під час проведення робіт, особливо під дією високих температур  можливе виділення вибухонебезпечних або шкідливих парів, газів та інших речовин, здатних викликати вибух, загоряння, шкідливу дію на організм людини, недостатній вміст кисню.

Керівникам підприємств, установ, організацій, котрі здійснюють роботи, зокрема, на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства необхідно: 

забезпечити отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у територіальному органі Державної служби України з питань праці;

чітко розподілити функції, обов’язки, відповідальність інженерно-технічних працівників та обслуговуючого персоналу при експлуатації, ремонті, обслуговуванні технологічного устаткування та обладнання;

здійснювати контроль за своєчасним проведенням інструктажу робітникам на робочому місці;

здійснювати контроль щодо проведення щорічного навчання з питань охорони праці та безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки для працівників, залучених до їх виконання;

забезпечити працівників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального та колективного захисту;

забезпечити постійний контроль повітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт, обмежити виконання цих робіт у разі високих температур повітря тощо.


 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка