UP

 

COVID -19: для кого випадок інфікування хворобою є професійним захворюванням

Державна служба України з питань праці інформує щодо того для кого  випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням, а саме для:

медичних та інших працівників, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;

працівників, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;

працівників, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.

Алгоритм отримання страхових виплат у разі захворювання на COVID-19 у медичних працівників

Покроковий порядок встановлення зв’язку захворювання з умовами праці:

заклад охорони здоровя, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці, ФССУ, установу, де працює потерпілий.

Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФССУ, тощо.

Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на коронавірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.

Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).

Комісія (або спеціальна комісія) ухвалює рішення щодо пов’язаності випадку з виробництвом.

Комісія складає акт за формою Н-1, який надсилається роботодавцем потерпілому за результатами розслідування.

Працівник, який отримав акт за формою Н-1, має право на оплату витрат на медичну допомогу, проведення медичної, профілактичної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат.

Нагадаємо, що Держпраці України запровадила гарячу телефонну лінію для працівників, котрі захворіли на COVID-19:  044 279 03 28.


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка