UP

Спрощено механізм страхових виплат членам сімей медиків, які померли від COVID-19

За активної та стійкої позиції т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка щодо нагальної необхідності своєчасного завершення розслідування випадків інфікування COVID-19 медичних працівників, Держпраці спільно з МОЗ, Мінсоцполітики та Фондом соціального страхування України напрацьовано пропозиції, направлені на спрощення процедури розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають екстрену медичну та стаціонарну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, внаслідок інфікування цією хворобою.

За результатами спільної роботи було розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників», який 05.01.21 було схвалено на засіданні Уряду.

Зазначеним актом врегульовано процедуру розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, яка застосовується до таких випадків смертей, що виникли упродовж дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, та упродовж  трьох місяців з дати його завершення. Визначено порядок створення та роботи комісії щодо розслідування таких випадків, термінів надання висновків тощо.

Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.2021 №1 "Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників" ,  передбачено, що розслідування проводитимуться комісією закладу охорони здоров'я, де працював померлий медпрацівник, без залучення представників Держпраці та Фонду соціального страхування.

Також скорочено строки проведення таких розслідувань - упродовж 5 робочих днів з моменту утворення комісії замість 15, як було до цього часу.


 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка