UP

Фахівцям з охорони праці наголошено на відповідальності  за належне  забезпечення безпеки у медичних закладах

Участь у розширеній робочій зустрічі взяли  керівники, заступники та фахівці з питань охорони праці 75 лікувальних установ регіону.

Оскільки ситуація з поширенням в області гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 залишається складною, то зібрання відбувалося в онлайн – режимі на платформі ZOOM.

Посадовці Управління Держпраці  детально проаналізував норми чинного законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці, акцентували  на  загальних питаннях забезпечення безпеки виробничого процесу у лікувальних установах, а принагідно детально висвітлили окремі  питання контролю ринкового нагляду, яке здійснюється Держпраці.

«Продукція, яка використовується закладами охорони здоров’я і щодо якої територіальний орган Державної служби України з питань праці  здійснює ринковий нагляд, - це  ліфтові установки, обладнання, що працює під тиском, машини та устаткування, знаки безпеки і захисту здоров’я працівників, засоби індивідуального захисту. Зазначена продукція має відповідати вимогам відповідних технічних регламентів.Водночас на підставі моніторингу  в окремих випадках в обігу на ринку має місце продукція, яка не тільки не відповідає встановленим вимогам, але  несе загрозу здоров’ю та життю користувачів.

Управління вимагає від відповідальних осіб лікувальних установ  організувати контроль за отриманням та належним  введенням в експлуатацію обладнання, а у разі виявлення продукції, що потенційно  може створити загрозу життю та здоров’ю людей, негайно повідомляти Держпраці.  Це дозволить нам своєчасно вжити відповідних обмежувальних заходів», - наголосив на онлайн - зустрічі з медиками перший заступник керівника Управління Держпраці  Іван Гордей.

Фахівцям лікувальних установ акцентовано на тому, що відповідно до пункту 6  Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого Постановою КМУ від 22.03.2001 року за №270, лікувально-профілактичні заклади, до яких звернулися або були доставлені потерпілі внаслідок нещасних випадків, що сталися при використанні нехарчової продукції, зобов’язані надсилати упродовж  доби  письмові повідомлення про ці випадки до органу державного ринкового нагляду у відповідній сфері відповідальності.

Один із основних спікерів зустрічі - головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Дмитро Паламарчук, звертаючись до учасників форуму, наголосив  на змінах у Постанові Кабінету Міністрів України за №1107 «Про порядок видачі дозволів на виконання  робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування)  машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», ухвалених  03.03.2020 року.

Фахівець Держпраці підкреслив на необхідності розробки декларації відповідності  матеріально-технічної  бази вимогам  законодавства з охорони праці, зокрема, виконання робіт  на висоті понад 1,3 метра.

Дмитро Паламарчук зупинився на результатах роботи мобільних  груп  зі здійснення превентивних заходів з надання практичної допомоги щодо безпечного функціонування обладнання кисне постачання у лікувальних установах регіону, яке здійснювали фахівці Держпраці, Управління ДСНС та департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

«Цілком зрозуміло, що використання кисню у медичним закладах збільшилося у рази. Тому наполегливо звертаю увагу відповідальних осіб на необхідність (де це ще не зроблено) проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки згідно Постанови Кабінету Міністрів від 11.07.2002 року за №956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки», - зазначив інспектор Держпраці.

Принагідно перед учасниками форуму детально висвітлено питання розслідування захворювань медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Завідувач сектору розслідування, аналізу, обліку аварій і виробничого травматизму Алла Грубляк зазначила, що станом на 07.12.2020 року до Управління надійшло 637 повідомлень про захворювання працівників медичних установ, 340 із них, зокрема, - по лікувальних закладах  Чернівців.

Посадовець Держпраці зазначила: випадки захворювань мають розслідуватися  відповідно до  вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за № 337.  Зроблено це має бути вчасно і якісно, адже від належної роботи комісій розслідувань  залежить соціальний захист медиків, що інфікувалися коронавірусом на робочому місці.

Начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла акцентувала увагу  учасників робочої зустрічі на порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій та на необхідності психофізіологічної експертизи  при професійному доборі працівників для виконання окремих видів робіт.


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка