Шукачам роботи в регіоні пропонується понад 640 вакансій
Станом на сьогодні 09.12.2020 року у Чернівецькій обласній службі зайнятості зареєстровано 643 вакансії, про це повідомляють у відомстві.
68 пропозицій роботи мають заробітну плату понад 10 тисяч гривень 156 - від 8 до 10 тисяч, решта - від мінімальної до 8 тисяч гривень.
Найбільшу заробітну плату 20 тисяч гривень пропонують торговельному агенту, на оплату в 15 тисяч є вакансії: енергетика, теплотехніка, операторів верстатів з програмним керуванням (4 вакансії).
12,8 тисячі гривень пропонують електромеханікам з ліфтів (2 вакансії). 12 тисяч пропонують слюсарям-ремонтникам (2 вакансії) та верстатникам деревообробних верстатів (4 вакансії). Є 4 вакансії поліцейського (інспектора) патрульної служби із оплатою 11,7 тисячі гривень.
Понад 10 тисяч гривень пропонують модельєру-конструктору, електрикам дільниці (2 вакансії), шліфувальникам по дереву (2 вакансії), електромонтажникам - схемникам (30 вакансій), машиністам автомобільного крана, менеджеру (управителю), електрику цеху, технологу, оператору телекомунікаційних послуг, електрогазозварнику, закрійнику.
Від 8 до 10 тисячі гривень готові платити монтерам колій, слюсарям-сантехнікам, слюсарям аварійно-відбудовних робіт, головному бухгалтеру, начальнику млина, трактористу, державному аудитору, оператору телекомунікаційних послуг, ізолювальнику з термоізоляції, машиністу екскаватора, водію навантажувача, інспекторам, кінологам, вчителям-дефектологам, начальнику відділу поштового зв'язку, покрівельнику рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів та інші, зазначають у Чернівецькій обласній службі зайнятості.
Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: лише офіційно працевлаштований громадянин має гарантоване чинним законодавством право на гідні, здорові і безпечні умови праці.
Належним чином оформлені трудові відносини можуть вважатися лише ті, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування Державну податкову службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.
Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе
гарантованого державою розміру заробітної плати;
виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;
виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;
соціального страхування.
До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.
Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.