UP

Субєктам  господарювання Чернівців - про ризики неоформлених трудових відносин

У рамках інформаційно - роз’яснювальної роботи, яку проводять фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області, заступник начальника відомства Галина Кушнір взяла участь у робочій зустрічі, організованій у Чернівецькій міській філії обласного центру зайнятості.

Зустріч проведено для роботодавців обласного центру.

Найперше, посадовець Держпраці поінформувала суб’єктів господарювання про те, що наразі в області відбувається інформаційна кампанія, направлена на подолання не задекларованої праці.

«Проблема неоформлених трудових відносин залишається для регіону актуальною. У зоні ризику  неоформлених трудових відносин - роздрібна та оптова торгівля, громадське харчування, сфера послуг, сільське господарство, деревообробні підприємства, - наголосила на зустрічі Галина Кушнір. - Управління Держпраці, як територіальний орган Державної служби України з питань праці, повсякчас наголошує на неприпустимості допуску до роботи неоформлених працівників. Перш, ніж найманий персонал приступить до роботи, роботодавець зобов’язаний укласти з ним трудовий договір на підставі відповідних статей  Кодексу законів про працю України».

Детально мовилося про наслідки та відповідальність роботодавців, які настають у разі недотримання ними законодавства про працю, особливо наголошувалося на ризиках неофіційної праці для самих працівників.

Учасникам зустрічі повідомлено про останні вагомі зміни у трудовому законодавстві , про механізм здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності суб’єктів господарювання та про повноваження інспекторів праці.  

У ході спілкування з роботодавцями Галина Кушнір відповіла на їхні запитання.          


 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка