UP
Фільтр
 • Держпраці й надалі тісно співпрацюватиме з Центром надання адміністративних послуг Чернівців

  Держпраці й надалі тісно співпрацюватиме з Центром надання адміністративних послуг Чернівців

  Заступник начальника відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Сергій Ткачук взяв участь у загальних зборах учасників Центру надання адміністративних послуг Чернівців, що відбулися днями.

  На зібранні детально обговорено підсумки спільної роботи Центру з адміністративними та дозвільними органами у минулому, 2018, році та окреслено основні завдання на 2019 рік.

  У ході засідання представник територіального органу  Державної служби України з питань праці  підкреслив, що Управління упродовж майже десяти років  активно забезпечує послуги дозвільного характеру через ЦНАП.

  «Співпраця Управління й Центру - конструктивна й  злагоджена. Досвід спільної роботи варто поширити й на органи надання адміністративних послуг, що розташовуються в районах  області, - додав  у виступі Сергій Ткачук. - Адже діяльність таких центрів, у першу чергу, суттєва  економія часу і ресурсів для споживачів послуг».

  Загалом у 2018 році фахівцями відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці було надано методичну допомогу з питань видачі та продовження дії документів дозвільного характеру 49 суб’єктам господарювання регіону, організовано належний облік надання методичної та консультативної  допомоги.

  У ході загальних зборів  вироблено низку пропозицій щодо покращення роботи органу.

  Так, констатовано, що при наданні адміністративних послуг  через ЦНАП відмова у видачі документів дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законодавством, не допускається. Також не допускається  відмова у реєстрації декларацій суб’єктів господарювання.

  При повторному розгляді  документів дозвільного характеру не допускається відмова у їх видачі з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику. 

  Довідково.

  Центром надання  адміністративних послуг Чернівців забезпечується 230 видів послуг.

  Спільними зусиллями адміністративних та дозвільних органів, працівників ЦНАП  у 2018 році прийнято 49 030 заяв на отримання послуг, із яких надано 46 769 послуг, видано 1437 відмов, розглянуто 250 декларацій.


   

   

   

 • Через неналежну оплату праці на підприємство накладено штрафну санкцію

  Через неналежну оплату праці на підприємство накладено штрафну санкцію

  Фінансові стягнення у сумі 148 920 гривень (сто сорок вісім тисяч дев’ятсот двадцять гривень) накладено на товариство з обмеженою відповідальністю, що спеціалізується на виготовленні текстильної продукції у Чернівцях.

  Штрафну санкцію накладено за порушення роботодавцем статті 106 Кодексу законів про працю - «Оплата праці в надурочний час».

  Оплата праці працівників за відпрацьовані понад встановлені  нормою години  нараховувалися роботодавцем не в подвійному розмірі, як того вимагають законодавчі норми, а за звичайною системою розрахунків.

  Таким чином, субєкт господарювання порушив трудові права чотирьох працівників підприємства.

  Факти виявлено  при здійсненні інспекційного відвідування головними  державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових  актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Головні державні інспектори територіального підрозділу Державної служби України з питань праці  виявили  інші порушення законодавства про працю, зокрема  щодо належної виплати  при звільненні окремих працівників та щодо належного ведення ділової документації на підприємстві.

  Штрафна санкція за ці порушення склала  суму у 3 723 гривні (три тисячі сімсот двадцять три гривні).

  Субєкт господарювання вже ознайомлений з постановою, винесеною в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Водночас територіальний орган Державної служби України з питань праці нагадує роботодавцям області про те, що з першого січня 2019 року штрафні санкції за порушення трудового законодавства зросли.

  Так, за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі карається штрафною санкцією у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, тобто, -  12 519 гривень.

  А за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на роботодавця накладається штраф у сумі рівнозначній 10 мінімальним заробітним платам, а саме  41 730 гривень.


   

   

   

 • Середня зарплата в державі у грудні перевищила десять тисяч гривень

  Середня зарплата в державі у грудні перевищила десять тисяч гривень

  За даними  Державної служби статистики України, середня заробітна плата в державі у грудні 2018 року сягнула 10 573 гривень, що в 2,8 рази більше за показник мінімальної зарплати.

  Зростання реальної зарплати за грудень до листопада склало 14,5%. Зростання по року - 9,7%.

  У галузевому розрізі зарплати в промисловості склали у середньому 11 563 гривні.

  Суттєво вище за середні були зарплати в секторі ІТ (15 518 гривень), науково-технічній діяльності (15 490 гривень), страховій діяльності (понад 18 000 гривень).

  У регіональному розрізі найбільший показник середньої зарплати зафіксовано в Києві - 16,5 тисяч гривень, повідомляється на Урядовому веб - порталі.

  Довідково: досягнутий показник середньої зарплати цілком відповідає розрахункам та прогнозам Кабінету Міністрів України.

  Глава Уряду Володимир Гройсман  наголошував, що показник у 10 000 гривень - орієнтир, який буде досягнутий за підсумками року.

  Він також зазначав, що у 2019 році показник середньої зарплати прогнозується на рівні десяти з половиною тисячі гривень. Хоча при умові зростання економіки він може бути й вищим.

  «Середню зарплату прогнозуємо на рівні близько десяти з половиною тисячі гривень , але я переконаний, що цей показник буде вищим»,- відзначав Прем’єр-міністр України.

  Цю тенденцію підтверджували у своїх прогнозах представники ділових кіл.

  Так, 83% компаній - членів Американської торговельної палати очікують у 2019 році зростання кількості робочих місць та рівня зарплати.  

  Представники Європейської Бізнес Асоціації говорили про зростання, в середньому, на 10-15%.


   

   

 • У минулому році в області легалізовано працю шістнадцяти тисяч громадян

  У минулому році в області легалізовано працю шістнадцяти тисяч громадян

  Завдяки спільній роботі державних відомств та органів державного нагляду (контролю), у тому числі, й за додержанням законодавства про працю та широкій інформаційно-роз’яснювальній кампанії, що відбувалася в області з метою забезпечення виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію  у сфері зайнятості населення»,  у минулому, 2018, році на Буковині легалізовано працю шістнадцяти тисяч громадян.

  Так, до прикладу, за даними Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду склали 11,3 мільйона гривень.

  Водночас чисельність застрахованих осіб зросла, порівняно з попереднім роком, майже на сім тисяч осіб.

  Фахівці фіксують також ріст середньомісячної заробітної плати в регіоні  на 24% .

  Вже традиційно до видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належать сфери державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування; серед промислових видів діяльності - добувна промисловість та  розробка кар’єрів.

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування , серед промислових видів діяльності -  на підприємствах з водопостачання; каналізації, поводження з відходами.


   

   

 • Держпраці та Держпродспоживслужба домовилися про спільні дії у сфері детінізації зайнятості та доходів населення

  Держпраці та Держпродспоживслужба домовилися про спільні дії у сфері детінізації зайнятості та доходів населення

  Державна служба України з питань праці та Державна служба України з питань  безпечності харчових продуктів та захисту споживачів домовилися координувати спільні дії в питанні запобігання випадкам неофіційної праці, повідомляється на сайті державного відомства.

  Необхідність розвитку співпраці між обома органами центральної влади стала очевидною після перевірок Держпродспоживслужбою операторів ринку, у ході яких інспектори фіксували непоодинокі випадки порушення не лише санітарного законодавства, зокрема відсутність медичних оглядів у працівників, але й факти нелегального працевлаштування, що створює додаткові ризики для споживачів.

  Для оперативного реагування на такі факти Держпраці та Держпродспоживслужба  спільним дорученням зобов’язали свої територіальні органи скоординувати дії щодо обміну інформацією про порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю та зайнятість населення, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи із застосування законодавчих норм та положень, залучення спеціалістів до участі у роботі комісій, робочих груп, проведення комплексних заходів державного нагляду, обміну досвідом тощо.

  На виконання доручення керівники головних управлінь в областях Держпродспоживслужби та Держпраці провели низку робочих зустрічей із зазначених питань, за результатами яких було підписано меморандуми та угоди про співробітництво, а також погоджено плани подальших спільних дій.

  Так, днями фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці та Головного управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  взяли участь у спільній робочій нараді щодо посилення подальшої співпраці між державними відомствами.

  Робоче зібрання відбулося за участю начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, заступника керівника Галини Кушнір, начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрія Пуріча.  

  Головне управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  на нараді представляв керівник відомства Олександр Александрюк.

  Під час обговорення планів подальшої співпраці, сторони домовилися координувати діяльність та сприяти у реалізації повноважень і прав, визначених  чинним нормативним законодавством.

  Планується також здійснювати оперативний  обмін актуальною інформацією щодо суб′єктів господарювання, котрі використовують найману працю в регіоні.

  У ході наради представники Управління Держпраці зазначили, що проблема нелегальної зайнятості  на Буковині - надзвичайно актуальна. Підкреслено, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями у  сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  Сторони домовилися про проведення спільних заходів.

  Посилення співпраці між відомствами відбувається з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію  у сфері зайнятості населення» та спільного доручення Державної служби України з питань праці та Державної служби України з питань безпечності  харчових продуктів та захисту споживачів.   


   

   

 • У Чернівецькій ЗОШ №4 відбулася виставка - показ творчих робіт на тематику охорони праці

  У Чернівецькій ЗОШ №4 відбулася виставка - показ творчих робіт на тематику  охорони праці   

  Пересувна експозиція топ - 50 найкращих малюнків учасників регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей - 2018» (організатори творчого змагання - Державна служба України з питань праці,  редакція журналу «Охорона праці»; на регіональному рівні - Управління Держпраці у Чернівецькій області та державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр») цього разу було виставлено у Чернівецькій ЗОШ №4.

  Адже учень закладу - Михайло Максимюк у минулому році надіслав на конкурс одну із кращих робіт. І хоч  не отримав призового місця у своїй віковій номінації, однак журі відзначили малюнок, як один із найоригінальніших.

  Юний художник намалював роботу у цікавій творчій манері, зобразивши на ній найманого працівника, котрий не виконує Кодекс законів про працю України.

  На малюнку автор відтворив небезпеки, що чекають громадянина, котрий ігнорує норми чинного трудового законодавства.

  Власне, за оригінальність творчої роботи під час відкритої зустрічі ініціатори регіонального туру Всеукраїнського конкурсу - представники Управління Держпраці у Чернівецькій області вручили Михайлу Максимюку символічну грамоту та закликали школярів навчального закладу активно долучатися до творчого змагання цього року.

  «Кожен із вас може долучитися до Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей» й проявити свій творчий хист та наполегливість, - зазначили на зустрічі фахівці Держпраці. - Важливо наголосити, що торік участь у регіональному відборі взяли понад 450 школярів Буковини. Організатори змагання зробили все можливе, аби відзначити якомога більше із них. Загалом було нагороджено  кожного девятого учасника».

  Цьогоріч регіональний тур триватиме до п’ятого березня.

  Свої роботи на участь у конкурсі учасники можуть надіслати до першого березня.      


    

   

 • На приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в Чернівцях, виявлено порушення трудового законодавства

  На приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в Чернівцях,виявлено порушення трудового законодавства

  На підставі депутатського звернення  щодо можливих порушень законодавства про працю, а також матеріалів територіальних органів Пенсійного фонду України та Державної фіскальної служби, головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області провели інспекційні відвідування на новостворених приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в  обласному центрі.

  Зокрема, на одному із підприємств у порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення  трудового договору» - виявлено допуск працівника до роботи  без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

  Водночас роботодавець не повідомив про факт працевлаштування громадянина у територіальний орган Державної фіскальної служби.

  Інспектори Держпраці також встановили, що на підприємстві порушувалися  норми належної оплати праці.

  Зокрема, керівнику підприємства  у порушення статті 94 Кодексу законів про працю України - «Заробітна плата», статті 95  - «Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної плати»  та статті 31 Закону України  «Про оплату праці» - «Відомості про оплату праці працівника» -  заробітна плата виплачувалася у меншому розмірі, ніж це було передбачено штатним розписом та законодавчо встановлено  на державному рівні мінімальної заробітної плати.

  За порушення законодавства про працю в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області на роботодавця накладено постанову про стягнення фінансових санкцій.

  Загальна сума штрафу, накладена  на підприємство,  152 643 гривні (сто п’ятдесят дві тисячі шістсот сорок три гривні).

  Грубі порушення трудового законодавств встановлено ще на одному приватному підприємстві  з надання послуг з управління багатоквартирними житловими будинками у Чернівцях:   працівників було допущено до виконання своїх функціональних обов’язків на підставі цивільно-правових угод, які роботодавець вправі укладати лише у разі виконання одноразових робіт.

  У  ході інспекційного відвідування,  головні державні інспектори відділу нагляду з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у  Чернівецькій області встановили:  роботи,  які виконував персонал,  мали системний характер.  А  саме:  посади було затверджено штатним розписом (згідно класифікатору посад), а виконувана робота - передбачена посадовими інструкціями.

  Роботодавець здійснив  фактичний допуск до роботи п’ятьох  працівників,  підмінивши  трудові відносини цивільно - правовими.

  Такі дії  є порушенням статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  Під час інспекційного відвідування фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці виявили  також порушення при нарахуванні та виплаті заробітної плати керівнику підприємства та інші порушення трудового законодавства.

  Відносно підприємства Управлінням  Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про стягнення штрафної санкції за порушення законодавства про працю у сумі 599 403 гривні (п’ятсот дев’яносто девять тисяч чотириста три гривні).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області надає суб’єктам господарювання актуальну інформацію щодо фінансової відповідальності за порушення законодавства про працю.

  За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - штрафна санкція у 125 190 гривень;

  за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 12 519 гривень;

  за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 41 730 гривень;

  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - 41 730 гривень;

  за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 12 519 гривень;

  за вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень у частині законодавства про працю - 417 300 гривень;

  за порушення інших вимог трудового законодавства - 4 173 гривні.


   

   

   

 • Роз’яснення Держпраці: в яких випадках роботодавець має укладати з працівником трудовий договір, а в яких - цивільно-правовий

  Розяснення Держпраці: в яких випадках роботодавець має укладати з працівником  трудовий договір, а в яких -  цивільно-правовий

  Управління Держпраці  у  Чернівецькій області надає суб’єктам господарювання  та працівникам детальне роз’яснення щодо того, в яких випадках  між роботодавцем та найманою особою укладається трудовий договір, а в яких допускаються цивільно-правові відносини.

  Що необхідно знати  при укладенні трудових договорів

  Трудовий договір, сторонами якого є суб’єкт господарювання і найманий працівник  укладається відповідно до Кодексу законів про працю.

  При укладенні трудового договору, працівник зобов’язується виконувати роботу згідно кваліфікації та функціональних посадових обов’язків, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку. 

  При оформленні на роботу, працівник подає заяву, роботодавець видає наказ про прийняття особи на роботу.

  Запис про прийом працівника на роботу вноситься до його трудової книжки.

   У трудовому  договорі зазначається посада, сума зарплати, дата початку виконання робіт. 

  Розмір оплати праці  найманого працівника не може бути меншим за мінімальну заробітну плату. Зарплата повинна виплачуватися не рідше двох разів на місяць.

  Що необхідно знати при укладенні  договорів цивільно – правового характеру

  Цивільно-правові відносини між працівником та суб’єктом господарювання регламентовані Цивільним кодексом України.

  У разі укладення такого виду правовідносин, працівник зобов’язується  виконати певну роботу, або надати послугу, а роботодавець - оплатити її.

  Сторони укладають письмовий договір. Предметом договору є кінцевий результат, або послуга.

  За виконання роботи або надання послуги виконавець отримує винагороду. Розмір винагороди визначено договором, він не залежить від розміру мінімальної заробітної плати.

  Термін оплати зазначено у договорі.

  Певних соціальних гарантій при укладенні цивільно-правових договорів Цивільним кодексом України не передбачено.

  Так, наприклад, за цивільно-правовим договором працівнику не надаються оплачувані відпустки, не нараховується компенсація за невикористані дні відпустки, не проводиться індексація заробітної плати тощо.

  Найактуальніше при укладенні цивільно-правового договору

  При укладенні цивільно-правової угоди,  роботодавець не зобов’язаний забезпечувати працівникові  належні та безпечні умови праці.

  Працівник, котрий погоджується виконувати роботу чи надавати послугу згідно з умовами цивільно-правового договору, самостійно організовує процес роботи, її виконання та забезпечує результат.

  У разі укладання цивільно-правової угоди, працівник позбавляється соціальних та трудових гарантій. Зокрема,  мінімальної заробітної плати, відпускних та інших видів доплат. 

  У яких випадках  цивільно-правові відносини стають порушенням трудового законодавства 

  Цивільно - правовий договір  суб’єкт господарювання вправі укладати лише для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результату праці.

  У разі досягнення мети,договір вважається виконаним. Дія договору припиняється. 

  Тобто, цивільно-правовий договір застосовується для реалізації визначених (найчастіше) разових робіт.

  Якщо ж робота, або надання послуги, яку виконує інша сторона договору, тобто, працівник,  має системний характер (робота виконується постійно, працівник постійно перебуває на своєму робочому місці, повний робочий день, отримує відповідну оплату  праці), то роботодавець у цьому випадку злісно  порушує чинне законодавство про працю, зокрема статтю  21 - «Трудовий договір» та статтю  24  - «Укладення трудового договору» Кодексу законів про працю України.

  За порушення  роботодавцем трудового законодавства територіальним органом Державної служби України з питань праці накладається фінансова санкція у розмірі 30 мінімальних заробітних плат - 125 190 гривень.


   

   

 • Показник середньої зарплати у 2019 році планується на рівні десяти з половиною тисячі гривень, - Глава Уряду

  Показник середньої зарплати у 2019 році планується на рівні десяти з половиною тисячі гривень, - Глава Уряду  

  «Показник середньої зарплати в Україні в 2019 році складе близько 10,5 тисячі гривень, хоча при умові зростання економіки він може бути й вищим».

  Про це в ефірі одного з загальнонаціональних телеканалів сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «Середню зарплату прогнозуємо близько 10,5 тисячі гривень, але я переконаний, що цей показник буде вищим», – підкреслив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду зазначив, що в питанні оплати праці єдиний орієнтир – це створення умов, за яких українці поверталися б додому і працювали в Україні.

  «Я за те, аби українці працювали в Україні і отримували достойну зарплату. І ми досягнемо того, що зарплати українців будуть високими», - зазначив  Володимир Гройсман.

  Довідково:

  за підсумками 11 місяців 2018 року середня зарплата в Україні перевищила 9 тисяч гривень, у відсотковому вимірі її збільшення  становить понад 12%.


   

   

 • Безпека праці на виробництві - відповідальність роботодавця

  Безпека праці на виробництві  - відповідальність роботодавця

  «Роботодавець зобов’язаний  створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці» - такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

  За недотримання норм статті  44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці», для роботодавця передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, матеріальна, адміністративна та кримінальна.

  Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Кримінальна відповідальність роботодавця настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели  до настання нещасного випадку з працівниками.

  Це передбачено статтею 272 Кримінального кодексу України , а саме  - штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,

  виправні роботи до двох років,

  обмеження волі  на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням  займати посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обовязки  працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.

  Працівник зобов'язаний:
  дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

  знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

  проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.


   

   

 • Перспективу співпраці обговорили на робочій нараді фахівці Держпраці та Держспоживслужби

  Перспективу співпраці обговорили на робочій нараді фахівці Держпраці та Держспоживслужби

  Фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці та Головного управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  взяли участь у спільній робочій нараді щодо посилення подальшої співпраці між державними відомствами.

  Робоче зібрання відбулося за участю начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, заступника керівника Галини Кушнір, начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрія Пуріча.   

  Головне управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  на нараді представляв керівник відомства Олександр Александрюк.

  Під час обговорення планів подальшої співпраці, сторони домовилися координувати діяльність та сприяти у реалізації повноважень і прав, визначених  чинним нормативним законодавством.

  Планується також здійснювати оперативний  обмін актуальною інформацією щодо суб′єктів господарювання, котрі використовують найману працю в регіоні.

  У ході наради представники Управління Держпраці зазначили, що проблема нелегальної зайнятості  на Буковині - надзвичайно актуальна. Підкреслено, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями у  сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  Сторони домовилися про проведення спільних заходів.

  Посилення співпраці між відомствами відбувається з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2019 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію  у сфері зайнятості населення» та спільного доручення Державної служби України з питань праці та Державної служби України з питань безпечності  харчових продуктів та захисту споживачів.    


   

 • Перспективу співпраці обговорили на робочій нараді фахівці Держпраці та Держспоживслужби

  Перспективу співпраці обговорили на робочій нараді фахівці Держпраці та Держспоживслужби

  Фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці та Головного управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  взяли участь у спільній робочій нараді щодо посилення подальшої співпраці між державними відомствами.

  Робоче зібрання відбулося за участю начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, заступника керівника Галини Кушнір, начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрія Пуріча.   

  Головне управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  на нараді представляв керівник відомства Олександр Александрюк.

  Під час обговорення планів подальшої співпраці, сторони домовилися координувати діяльність та сприяти у реалізації повноважень і прав, визначених  чинним нормативним законодавством.

  Планується також здійснювати оперативний  обмін актуальною інформацією щодо суб′єктів господарювання, котрі використовують найману працю в регіоні.

  У ході наради представники Управління Держпраці зазначили, що проблема нелегальної зайнятості  на Буковині - надзвичайно актуальна. Підкреслено, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями у  сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  Сторони домовилися про проведення спільних заходів.

  Посилення співпраці між відомствами відбувається з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2019 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію  у сфері зайнятості населення» та спільного доручення Державної служби України з питань праці та Державної служби України з питань безпечності  харчових продуктів та захисту споживачів.  


    

   

 • При ускладнених погодних умовах суттєво підвищуються ризики виробничого травматизму

  При складних погодних умовах підвищуються ризики виробничого травматизму

  Зокрема, підвищується ризик виникнення нещасних випадків у дорожньо-транспортних пригодах, травмування працівників під час пересування.

  Основними причинами травмування може стати падіння потерпілих.

  З метою запобігання виробничого травматизму, Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання щодо необхідності вжиття відповідних заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Керівникам підприємств, установ, організацій рекомендується, при виробничій можливості, обмежити відрядження працівників на період погіршення погодних умов.

  Відповідальні посадові особи зобов’язані організувати та провести заходи щодо утримання в належному стані територій, будівель та споруд, інженерних мереж відповідно до діючих стандартів, норм і правил з охорони праці;

  організації роботи з прибирання снігу та льоду з дахів будівель та споруд виробничих приміщень;

  забезпечити необхідним для прибирання ручним інвентарем у справному стані та достатнім запасом матеріалів для посипання.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на необхідності організувати проведення з працівниками підприємств позапланових інструктажів з охорони праці та виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.


   

   

 • Працівник не може бути допущений до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Працівник не може бути допущений до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз'яснює:

  задекларована праця - оплачувана діяльність на основі трудового договору, який забезпечує соціальні гарантії та права працівників.

  Не задекларована праця - оплачувана діяльність (робота), яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

  Використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства і тягне за собою  сувору відповідальність перед Законом.

  Роботодавець  використовує незадекларовану працю, якщо:

  він не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його працевлаштування до органів Державної фіскальної служби;

  якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту у так званих конвертах;

  якщо  укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції  за посадою на постійному робочому місці, і отримує за це винагороду на постійній основі;

  якщо роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична, або фізична особа - підприємець і при цьому наймає на роботу працівників. 

  Шановні роботодавці  Буковини!

  Всі вищенаведені пункти є грубим порушенням чинного законодавства про працю, а саме:

  здійснення фактичного допуску до роботи працівників без укладання з ним трудового договору (контракту);

  виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків;

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  підміна трудових відносин цивільними - використання праця працівника без укладання з ним трудового договору (контракту).

  Варто пам’ятати!

  Дані порушення статті 265 Кодексу законів про працю передбачають накладення на роботодавців штрафних  санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (125 190 гривень) за кожного нелегального працівника.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на відповідальності роботодавців  перед Законом  за недопущення інспекторів Держпраці до перевірки  з питань використання нелегальної зайнятості: за такі дії передбачена штрафна санкція   у розмірі ста мінімальних заробітних плат – 417 300 гривень.

  За створення перешкод або недопущення до перевірки інспектора з питань дотримання норм трудового законодавства роботодавцям загрожує штраф  у розмірі трьох мінімальних заробітних плат – 12 519 гривень.


   

   

 • Затверджено оновлений Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

  Затверджено оновлений Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

  Державною службою України з питань праці наказом від 16.01.2019 року за №18 затверджено оновлений Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці.

  Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

   

 • Представник Держпраці взяв участь в огляді АЗС, на яких допускається порушення вимог чинного законодавства

  Представник Держпраці взяв участь в огляді АЗС,  на яких допускається  порушення вимог чинного законодавства

  Заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Чернівецькій області Костянтин Соболевич  взяв участь у проведенні оглядів двох автозаправних станцій у Кіцманському районі, на яких допускається  порушення вимог чинного законодавства.

  Заходи з відпрацювання території області щодо  функціонування нелегальних автозаправних станцій та авто газорозподільчих пунктів відбуваються на підставі постанови спільної наради керівників правоохоронних органів та органів державного контролю Чернівецької області з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів від 17.10.2018 року та спільного наказу «Про створення міжвідомчої групи щодо протидії кримінальним правопорушенням , пов’язаних з нелегальною діяльністю автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів, нелегальною реалізацією нафтопродуктів на території Чернівецької області».

  Костянтин Соболевич взяв участь в огляді даних об’єктів в якості фахівця Держпраці.

  Огляд здійснювався у рамках кримінального провадження (за ознаками вчинення кримінальних правопорушень), відкритого правоохоронними органами області.


   

   

 • Представник Держпраці взяв участь в огляді АЗС, на яких допускається порушення вимог чинного законодавства

  Представник Держпраці взяв участь в огляді АЗС,  на яких допускається  порушення вимог чинного законодавства

  Заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Чернівецькій області Костянтин Соболевич  взяв участь у проведенні оглядів двох автозаправних станцій у Кіцманському районі, на яких допускається  порушення вимог чинного законодавства.

  Заходи з відпрацювання території області щодо  функціонування нелегальних автозаправних станцій та авто газорозподільчих пунктів відбуваються на підставі постанови спільної наради керівників правоохоронних органів та органів державного контролю Чернівецької області з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів від 17.10.2018 року та спільного наказу «Про створення міжвідомчої групи щодо протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаних з нелегальною діяльністю автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, нелегальною реалізацією нафтопродуктів на території Чернівецької області».

  Костянтин Соболевич взяв участь в огляді даних об’єктів в якості фахівця Держпраці.

  Огляд здійснювався у рамках кримінального провадження (за ознаками вчинення кримінальних правопорушень), відкритого правоохоронними органами області.


   

   

 • Актуальна інформація! Про не задекларовану зайнятість можна повідомити у режимі онлайн

  Про не задекларовану зайнятість можна повідомити у режимі онлайн

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує:    

  про випадки неофіційного працевлаштування громадян слід  повідомляти органи державного нагляду (контролю). 

  У регіоні таким органом є територіальний підрозділ Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Тому заявнику  у разі виникнення  питань щодо неофіційної зайнятості слід звернутися до відомства.

  Це можна зробити у різний спосіб, зокрема, й через онлайн - повідомлення.

  Таку можливість запровадила Державна служба України з питань праці.  

  Для цього заявнику  необхідно на сайті Державної служби України з питань праці  http://dsp.gov.ua/ , або на сайті  Управління Держпраці у Чернівецькій області   http://cv.dsp.gov.ua/   віднайти розділ «Повідомити про не задекларовану працю».

  Заявник має заповнити відповідну форму, в якій вказати на конкретні факти неофіційного працевлаштування.

  Надана скаржником інформація не підлягатиме розголошенню у разі проведення  фахівцями Держпраці  (на підтвердження отриманих даних) інспекційних відвідувань.


   

 • Пересувну експозицію кращих творчих робіт на тему охорони праці експонували у Чернівецькій гімназії №7

  Пересувну експозицію кращих творчих робіт на тему охорони праці експонували у Чернівецькій гімназії №7

  Пересувна експозиція кращих творчих робіт учасників регіонального туру Всеукраїнського  конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей - 2018» днями було виставлено на огляд у Чернівецькій гімназії №7.

  У такий спосіб організатори творчого змагання - Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці» - популяризують новий тур творчого змагання, а також проводять серед школярів міста та області просвітницькі заходи, спрямовані на  виховання культури охорони та гігієни праці.

  Відкриття експозиції відбулося урочисто в актовій залі.

  Власне, розпочалося з приємної місії - вручення символічних грамот за кращі малюнки  двом ученицям загальноосвітнього навчального закладу, котрі надіслали свої роботи на конкурс минулого року й увійшли до топ -50 найкращих творчих робіт.

  Від імені організаторів символічні відзнаки вручено ученицям Катерині Воропаєвій та Софії Колодяжній.

  Під час нагородження ініціатори зустрічі закликали учнів школи долучитися до творчого змагання вже цього річ. Адже регіональний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей - 2019» вже розпочався й триватиме до першого березня.      

  Заступник директора з виховної роботи Чернівецької гімназії №7 Мілла Ватаманюк  подякувала  за ініціативи Управління Держпраці й запевнила, що гімназисти закладу обов’язково долучаться цього річ до творчого змагання.

  В загальноосвітньому навчальному закладі також відбулася відкрита лекція - бесіда,  під час якої школярам розповіли про основне у законодавстві про працю, охорону та гігієну праці і про те, чому культуру охорони праці слід виховувати з раннього шкільного віку.


   

   

 • Підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції

  Підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції

  21 січня у  приміщенні Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" відбулося публічне підписання Меморандуму про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України.

  Меморандум підписали Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

  У рамках Меморандуму співпраця сторін передбачає взаємодію Держпраці та Міністерства юстиції у напрямі організації проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, особами, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду, у тому числі заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.

  Міністр юстиції Павло Петренко наголосив на важливості Меморандуму та назвав таку співпрацю у першу чергу людською, адже вона стосується інтересів дітей.

  Очільник Міністерства юстиції підкреслив, що спільна діяльність допоможе вивести у правове поле  роботодавців, котрі мають нелегальних працівників-боржників зі сплати аліментів.

  У своїй промові Голова Держпраці Роман Чернега зазначив, що завдяки спільній діяльності з Міністерством юстиції, Держпраці не лише продовжить роботу у напрямі детінізації ринку праці та доходів населення, але й виконуватиме основні завдання державних органів, спрямовані на забезпечення соціальної справедливості та подолання такого ганебного явища як «соціальне шахрайство».

  Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко  подякувала  Роману Чернезі за  активне  налагодження тісної співпраці та зазначила, що вже незабаром  посадовці державних відомств  матимуть змогу публічно відзвітувати про спільні досягнення у цьому напрямі.


   

   

 • З Днем Соборності України

  З Днем Соборності України

  Привітання Премєр  - міністра України Володимира Гройсмана

  Сьогодні ми святкуємо знаменну дату - 100-річчя з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

  22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено об’єднання двох українських держав у соборну незалежну державу.

  «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – сповіщав текст Універсалу Директорії УНР.

  Проголошення Акта злуки мало епохальне значення для подальшого становлення української політичної нації. Українці остаточно зрозуміли, що соборна незалежна Україна – можлива, а отже, боротьбу за неї варто продовжувати. З цією ідеєю ми пройшли крізь усе ХХ століття.

  Минулого року Україна та українці всього світу відзначили 100-річчя початку Української революції та проголошення незалежності Української Народної Республіки, а сьогодні святкуємо не менш епохальну та величну подію – 100-річчя об’єднання українських земель.

  Як і сто років тому, українці знову змушені із зброєю в руках захищати незалежність держави та боротися за повернення всіх територій.

  У цьому ми єдині, як ніколи.

  Ми вшановуємо всіх борців за соборність і незалежність України, ставимо їх за приклад молодшому поколінню, зміцнюємо нашу державу: піднімаємо економіку, модернізуємо армію, запроваджуємо реформи.

  Це наш обов’язок перед усіма поколіннями українців, які наближали цей знаменний день.

  З Днем Соборності України!

  Слава Україні!

  Героям слава!


   

 • На реконструкції будівлі у Чернівцях працювали нелегальні працівники

  На реконструкції будівлі у Чернівцях працювали нелегальні працівники

  Неофіційну зайнятість виявили  головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  під час інспекційного відвідування будівельного майданчика в обласному центрі, на якому здійснюється реконструкція споруди під дошкільний освітньо  - виховний заклад. 

  Неофіційну зайнятість виявлено на підставі інформації правоохоронних органів регіону.  

  Роботи на об’єкті проводило місцеве товариство з обмеженою відповідальністю, яке спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових приміщень.

  Під час інспекційного відвідування даного об’єкта, фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці виявили  40 працівників, яких роботодавець допустив до виконання робіт без укладання трудових договорів та без повідомлення про факти працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  Субєкт господарювання грубо порушив законодавство про працю у частині оформлення трудових відносин, зокрема статтю 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  За порушення трудового законодавства  роботодавцю винесено постанову про накладення штрафної санкції у  розмірі  4 467 600 гривень (чотири мільйони чотириста шістдесят сім тисяч шістсот гривень).

  Управління Держпраці звертається до роботодавців області з вимогою дотримання законодавства про працю у частині належного оформлення легальних трудових відносин.

  Адже  згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України   - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - використання неоформленої зайнятості карається фінансовою санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного не задекларованого працівника.

  З 1 січня 2019 року штраф за неоформлену, або  неналежно оформлену працю становить 125 190 гривень.

  Роботодавцю варто знати!

  За одного нелегального працівника, доведеться заплатити штраф,  якого б вистачило на сплату єдиного соціального внеску за цього ж працівника більше, ніж на 11 років.

  Шановні суб’єкти господарювання!

  Працівник не може бути допущений до роботи без належного оформлення трудових відносин!


   

   

   

   

 • На реконструкції будівлі у Чернівцях працювали нелегальні працівники

  На реконструкції будівлі у Чернівцях працювали нелегальні працівники

  Неофіційну зайнятість виявили  головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  під час інспекційного відвідування будівельного майданчика в обласному центрі, на якому здійснюється реконструкція споруди під дошкільний освітньо  - виховний заклад. 

  Неофіційну зайнятість виявлено на підставі інформації правоохоронних органів регіону.  

  Роботи на об’єкті проводило місцеве товариство з обмеженою відповідальністю, яке спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових приміщень.

  Під час інспекційного відвідування даного об’єкта, фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці виявили  40 працівників, яких роботодавець допустив до виконання робіт без укладання трудових договорів та без повідомлення про факти працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  Субєкт господарювання грубо порушив законодавство про працю у частині оформлення трудових відносин, зокрема статтю 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  За порушення трудового законодавства  роботодавцю винесено постанову про накладення штрафної санкції у  розмірі  4 467 600 гривень (чотири мільйони чотириста шістдесят сім тисяч шістсот гривень).

  Управління Держпраці звертається до роботодавців області з вимогою дотримання законодавства про працю у частині належного оформлення легальних трудових відносин.

  Адже  згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України   - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - використання неоформленої зайнятості карається фінансовою санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного не задекларованого працівника.

  З 1 січня 2019 року штраф за неоформлену, або  неналежно оформлену працю становить 125 190 гривень.

  Роботодавцю варто знати!

  За одного нелегального працівника, доведеться заплатити штраф, якого б вистачило на сплату єдиного соціального внеску за цього ж працівника більше, ніж на 11 років.

  Шановні суб’єкти господарювання!

  Працівник не може бути допущений до роботи без належного оформлення трудових відносин!


   

   

   

   

 • Задля поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці фахівці Держпраці надають на підприємствах Буковини методичну допомогу

  Задля поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці фахівці Держпраці надають на підприємствах Буковини методичну допомогу

  Виїзну робочу семінар - нараду провели фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області на  підприємстві «Аперо» у Глибоцькому районі.

  Зібрання відбулося з метою поліпшення стану промислової безпеки, охорони та гігієни праці на виробництві з ініціативи директора підприємства Петра Дугана.

  Участь у семінарі - нараді взяли перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей, начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Микола Остапович, начальник сектору з питань експертизи умов праці Ярослав Савко, головний державний інспектор Іван Мохнатий.

  Від підприємства участь у робочому засіданні взяли керівник приватного підприємства Петро Дуган, заступник директора з виробництва Вадим Пагон, інспектор з кадрових питань Микола Коменюк та фахівець з охорони праці на виробництві Віктор Сисолетін.

  Дане підприємство є виробником харчової продукції з кукурудзяного борошна - кукурудзяних паличок, виробів з начинкою, чіпсів. Підприємство успішно працює вже кілька років поспіль. Асортимент продукції налічує понад 50 видів.

  «Продукцію під маркою «Аперо» ми постачаємо не лише на ринок області та західного регіону в цілому, але й експортуємо до Румунії, Польщі, Лівії. На нашому виробництві впроваджено сучасні технологічні процеси. Постійно розширюється асортимент продукції», - розповів під час зібрання директор підприємства «Аперо» Петро Дуган.

  Власник приватного підприємства зазначив, що завдяки гранту Європейського Банку реконструкції та розвитку на виробництві впроваджено систему менеджменту безпечності харчових продуктів та принципи виробництва, що гарантують високу якість продукції.

  У тому, що виробництво розвивається, переконалися й фахівці Держпраці, відвідавши виробничий та фасувальний цехи, приміщення  з підготовки сировини, зберігання готової продукції, оглянувши роботу технологічного обладнання.

  У ході спілкування представники територіального органу Державної служби України з питань праці надали відповідальним працівникам підприємства актуальні методичні рекомендації щодо поліпшення стану промислової безпеки, охорони та гігієни праці на виробництві.

  «Практику проведення  робочих виїзних семінар - нарад Управлінням Держпраці у Чернівецькій області буде продовжено й надалі, - зазначив у ході ділового спілкування перший заступник начальника відомства Іван Гордей. - Адже це нагода для  роботодавців отримати практичну допомогу  щодо організації охорони праці на виробництві, адже саме роботодавець згідно зі статтею 13 - «Управління охороною праці та обов’язки роботодавця» Закону України «Про охорону праці» - зобов’язаний створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці».   


                

 • Створено комісію з розслідування випадку смерті працівника на підприємстві

  Створено комісію з розслідування випадку смерті працівника на підприємстві

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію з розслідування  випадку смерті працівника  ДП «Путильське лісове господарство».

  За попередніми даними, смерть працівника 1971 року народження настала через гостру серцеву недостатність.

  Трагедія трапилася на території Селятинського лісництва.

  Померлий працював  трактористом на трелюванні та вивезенні лісу. Під час роботи чоловікові раптово стало зле, йому намагалися надати першу домедичну допомогу, але безрезультатно.

  Комісія Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочала розслідування випадку смерті працівника на підприємстві.

  Довідково: у 2018 році  на Буковині на виробництві сталося 36 нещасних випадків, у тому числі, чотири нещасні випадки - зі смертельним наслідком.

  Зафіксовано також вісім випадків смерті працівників на підприємствах.

  Унаслідок  дорожньо-транспортних пригод загинуло шестеро осіб.


   

   

 • До фінансової відповідальності притягнуто роботодавця, котрий порушив трудові права працівників, прийнятих на військову службу за контрактом

  До фінансової відповідальності притягнуто роботодавця, котрий порушив  трудові права працівників, прийнятих на військову службу за контрактом 

  Головні державні інспектори відділу з питань законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області виявили  грубе порушення трудових прав працівників, прийнятих до лав Збройних Сил України на військову службу за контрактом.    

  Фахівці Держпраці встановили це під час інспекційного відвідування філії одного із публічних акціонерних товариств в Чернівцях. Саме на цьому підприємстві було звільнено двох працівників.

  Головні державні інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці довели, що роботодавець у випадку звільнення працівників, порушив частину третю статті 119 Кодексу законів про працю України - «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків» та Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». 

  Даними законодавчими нормативними документами працівникам гарантується дотримання соціальних та трудових прав, зокрема й те, що на час виконання державних або громадських обов’язків,  працівникам забезпечується збереження місця роботи, посаду та середню заробітну плату.

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області, під час розгляду результатів інспекційного відвідування, суб’єкту господарювання вказали на недотримання ним  встановлених гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

  А також винесли  постанову про накладення на роботодавця фінансової відповідальності у розмірі 74 460  гривень (сімдесят чотири тисячі чотириста шістдесят гривень).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання й наголошує!

  У зв’язку із зростанням  мінімальної заробітної плати з першого січня 2019 року розмір штрафних санкцій за порушення законодавства про працю суттєво зріс.

  Зокрема, у разі недотримання роботодавцем  встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,  штрафна санкція становить суму у  41 730 гривень щодо кожного працівника, чиї соціальні та трудові права порушено.


   

 • Затверджено новий Технічний регламент обладнання, яке працює під тиском

  Затверджено новий Технічний регламент обладнання, яке працює під тиском

  16 січня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову „Про затвердження Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском”. Документ спрямовано на формування вітчизняного ринку обладнання, що працює під тиском, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Про це повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики України.

  Технічним регламентом передбачено:

  підвищення безпеки та конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимог безпеки;

  спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінювання відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА);

  усунення технічних бар’єрів у торгівлі зазначеною продукцією.


   

 • Інспектори Держпраці виявили факти не задекларованої зайнятості

  Інспектори Держпраці  виявили факти не задекларованої зайнятості

  У ході проведення інспекційного відвідування головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства  про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області виявили у фізичної особи - підприємця (сфера підприємницької діяльності - виробництво та реалізація кави, чаю, прянощів) неофіційну зайнятість.

  Субєкт господарювання допустив  працівників до роботи без укладення з ними трудових договорів.

  Підприємець вчинив це у порушення статті 21 - «Трудовий договір» та статті 24 - «Укладення трудового договору» Кодексу законів про працю України.

  Роботодавець також не повідомив про прийняття працівників на роботу до територіального органу Державної фіскальної служби, чим порушив вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року за №413 - "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу".

  За порушення законодавства про працю в Управління Держпраці у Чернівецькій області на роботодавця накладено штрафну санкцію у розмірі 335 070 гривень (триста тридцять п'ять тисяч сімдесят гривень).  

  Довідково:  з 1 січня 2019 року за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

  оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,

  виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків,

  органами державного нагляду (контролю) у сфері законодавства про працю на роботодавця накладається штрафна санкція у розмірі  125 190 гривень.


   

   

   

 • Ухвалено рішення про перенесення робочих днів у 2019 році

  Ухвалено рішення про перенесення робочих днів у 2019 році

  Ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України „Про перенесення робочих днів у 2019 році”, згідно з яким у 2019 році керівники підприємств, установ та організацій, де установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу і неділю, зможуть перенести робочі дні з:

  вівторка 30 квітня на суботу 11 травня;

  понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня;

  вівторка 31 грудня на суботу 28 грудня.

  Таке перенесення сприятиме раціональному використанню робочих днів, завчасному плануванню працівниками свого відпочинку та дозвілля, не призведе до зменшення тривалості робочого часу впродовж року, а також не спричинить змін щодо фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів.


   

 • Чернівецьку область з робочим візитом відвідав заступник Голови Держпраці України

  Чернівецьку область з робочим візитом відвідав заступник Голови Держпраці України 

  Сьогодні на Буковині з робочою поїздкою перебуває заступник голови Державної служби України з питань праці Ігор Шумелюк.

  Так, в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області під головуванням заступника очільника державного відомства  відбулася розширена робоча нарада, участь в якій взяли: начальник територіального органу Державної служби України з питань праці Іван Луцак, заступники Іван Гордей та Галина Кушнір, директор ДП «Чернівецький експертно-технічний центр» Ігор  Лехіцький,  а також керівники структурних підрозділів Управління Держпраці.

  Під час наради розглянуто низку питань.

  Так, Ігор Шумелюк повідомив учасників наради про проекти новацій та змін, підготовлених Держпраці до законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці.  Зокрема, щодо  створення нової редакції Порядку розслідування нещасних випадків на виробництві.

  Під час зібрання детально обговорено проведення фахівцями Держпраці позапланових заходів державного нагляду (контролю), деталізовано підстави для цих дій.

  Окремо акцентовано на питаннях  здійснення ринкового нагляду, нагляду  у будівництві та котлонагляді. 

  Особливо ретельно обговорено питання проведення державного контролю на об’єктах підвищеної небезпеки.

  Йшлося зокрема про роботу у напрямі виявлення у регіоні несанкціонованих  автозаправних станцій та авто газорозподільчих пунктів. Наголошено на  алгоритмі дій інспекторського складу та на активній співпраці з Комісіями, що діють при органах влади - Чернівецькій ОДА та Чернівецькій міській раді.

  У ході наради Ігор Шумелюк акцентував на практичних питаннях, повязаних  з видачею, продовженням та  анулюванням  документів дозвільного характеру.

  «Перед Державною службою України з питань праці поставлено чіткі завдання. Якість їхнього виконання залежить від професійності, у першу чергу, інспекторського складу, - наголосив перед учасниками наради заступник Голови Держпраці. - Акцентую увагу: заходи державного нагляду (контролю) мають бути не каральними методами, суб’єкт господарювання має отримати від Держпраці  повну методичну, організаційну допомогу».

  Ігор Шумелюк підкреслив важливість самоосвіти головних державних інспекторів, підвищення якості актів перевірок  та  приписів, що видаються роботодавцям за їх результатами.

  За участю заступника Голови Держпраці України також проведено перевірку знань з питань промислової безпеки та охорони праці посадових осіб Управління Держпраці у Чернівецькій області.  


       

 • Суб’єктам декларування! Про зміни у майновому стані необхідно повідомляти у разі отримання доходу або придбання майна у сумі, що перевищує 96 тисяч гривень

  Субєктам декларування! Про зміни у майновому стані необхідно повідомляти у разі отримання доходу або придбання майна у сумі, що перевищує 96 тисяч гривень   

  Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на перше січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання ним доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

  Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування затверджена рішенням НАЗК за №3 від 10.06.2016 року.

  Слід звернути увагу! До кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення.

  Згідно зі статтею 7 Закону України  «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 року за №2629-VIII, який набрав чинності 01.01.2019 року , прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений у розмірі:

  з першого січня  - 1921 гривня (відповідно 50 прожиткових мінімумів – 96 050 гривень);

  з першого липня  -  2007 гривень ( 100 350 гривень)

  з першого грудня  - 2102 гривні (105 100 гривень).

  Національним агентством з питань запобігання корупції розроблено відповіді на поширені запитання при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також оновлено рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні.

  Зазначені матеріали розміщено на веб - сайті НАЗК – https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування».

  Відповідальність суб’єкта декларування за несвоєчасне подання декларації або ж неповідомлення чи несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, про відкриття валютного рахунку передбачено статтею 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  


   

 • Про роботу сектору з питань експертизи умов праці у 2018 році

  Про роботу сектору  з питань експертизи умов праці у 2018 році

  Фахівці сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області упродовж  2018 року здійснювали відвідування роботодавців, надавали методично-консультативну допомогу та провели низку превентивних заходів з питань соціального захисту працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці на 352 підприємствах регіону.

  Під час планових перевірок з питань дотримання статті 7 Закону України „Про охорону праці” та статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” проведено превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 136 підприємствах.

  За результатами методично-консультативної та превентивної роботи підготовлено довідки з методичними рекомендаціями підприємствам з питань атестації робочих місць за умовами праці щодо права працівникам на пільги та компенсації, у тому числі, права на пенсію за віком на пільгових умовах.

  Надано методичну та консультативну допомогу на 57 підприємствах (за листами роботодавців) у проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та наданні додаткових відпусток і доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці.

  Фахівці сектору з питань експертизи умов праці взяли участь у підготовці та проведенні 24 засідань Комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянули  80 заяв громадян.

  Здійснено  прийом  272 громадян з питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня) за роботу у шкідливих та важких умовах праці, інформують у секторі з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Належний технічний стан димових та вентиляційних каналів - запорука безпечного використання газу у побуті

  Належний технічний стан димових та вентиляційних каналів - запорука безпечного використання газу у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області продовжує надавати мешканцям області роз’яснення щодо необхідності дотримання норм безпечного використання газу у побуті.

  Слід зазначити: окремі нещасні випадки та аварії при використанні споживачами газу у побуті упродовж останніх років  сталися через неналежний технічний  стан димових та вентиляційних каналів у житлових спорудах.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

  Доволі часто власники домогосподарств  експлуатують у побуті газові прилади з відводом продуктів згорання у димохід.

  Тому при роботі таких газових приладів, особливу увагу слід приділяти технічному стану  димових та вентиляційних каналів.

  Через це димові та вентиляційні канали підлягають періодичним перевіркам  фахівцями  та щорічному прочищенню  перед початком кожного опалювального сезону.

  Абоненти мають знати!

  У разі несвоєчасного обстеження, ремонту та прочищенню димовентканалів, газові прилади можуть бути відключені від  газопостачання.

  Особливо небезпечною є відсутність тяги у димоходах та припливу повітря у житлове приміщення, де знаходяться газові прилади, у результаті чого це призводить до неповного згорання газу та утворення у помешканні чадного газу.

  Тому користувачам газових приладів перед їхнім розпалюванням  і періодично під час роботи необхідно перевіряти наявність тяги.

  Для цього необхідно взяти запалений сірник, або тонку смужку паперу та піднести до отвору тягового віконця газових приладів.

  Якщо полум’я, або смужка паперу затягується в отвір віконця - це свідчить про наявність тяги, якщо залишається нерухомою - тяга відсутня, відхиляється від газового приладу - тяга зворотня.

  При відсутності чи зворотній тязі, а також під час сильних поривів вітру, інтенсивному випаданні атмосферних опадів, різкому перепаді температур повітря користуватися газовими приладами з відводом продуктів згорання у димохід категорично забороняється.       

  Важливою умовою  при користування газовими приладами є контроль за повнотою згорання газу.

  При повному згоранні газу полум’я має фіолетово - голубий  колір, при неповному згоранні  -  жовтувато - червоний.

  Неповне згорання газу у помешканні небезпечне інтенсивним виділенням чадного газу, який несе потенційну загрозу для людини.


   

 • У Держпраці оприлюднили графік онлайн - прийому громадян

  У Держпраці оприлюднили  графік онлайн - прийому громадян

  У нинішньому, 2019, році Державна служба України з питань праці продовжить практику онлайн - прийомів громадян.

  Заявник  матиме можливість звернутися  до фахівців Держпраці з питань трудового законодавства,  законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці у визначену дату у своєму регіону, не затративши при цьому  зайвого часу та коштів на поїздку  до столиці. 

  Онлайн - прийоми  фахівцями Держпраці України у 2019 - у розпочнуться з 16 січня.

  На Буковині онлайн - прийом громадян заплановано на  четверте грудня 2019 року.

  Спілкування буковинців з очільниками Держпраці відбудеться у приміщенні Управління Держпраці у Чернівецькій області , яке розташовується за адресою: м. Чернівці, вул. Зелена,3.

  Про свою участь в онлайн - прийомі громадяни  мають повідомити заздалегідь до Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, - про основні пріоритети роботи Уряду

  Зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, - про основні пріоритети роботи Уряду

  Зростання економіки цього року має скласти не менше 3%, і це зростання буде реінвестоване в програми розвитку освіти, медицини, проекти енергоефективності, розбудови інфраструктури. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого в цьому році засідання Уряду, - зазначає Урядовий веб –портал.

  Глава Уряду наголосив, що минулий, 2018 рік, Україна пройшла достойно, сформовані рекордні за останні роки резерви, а пріоритети на 2019 рік залишаються незмінними.

  «Пріоритет - зміцнення національної економіки, створення робочих місць, - підкреслив  Володимир Гройсман. - У 2019 році будемо інвестувати в освіту, медицину, енергоефективність. Це буде рекордний рік будівництва доріг. Будуть й інші програми. Наше завдання, аби ріст економіки був не менше 3%».

  Прем’єр-міністр наголосив, що вже з 1 січня в Україні проводиться перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, запроваджено програму монетизації субсидій, ведеться підготовка до перерахунку пенсій іншим категоріям пенсіонерів.

  Одночасно вводиться новий механізм бюджетного планування – в горизонті трьох років, що несе більшу прогнозованість і послідовність виконання урядових рішень і програм.

  «Це новий інструмент планування. Наведемо приклад - будівництво доріг. Зараз ми можемо передбачити на три роки, які дороги робимо. Або лікарні чи військо, оборонне замовлення. Це стратегічні речі», - акцентував Володимир Гройсман.


   

 • Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та охорони здоров’я працівників у робочих зонах

  Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та охорони здоровя працівників у робочих зонах

  Проект наказу Міністерства соціальної політики України „Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та охорони здоров’я працівників у робочих зонах” (далі - проект акта) розроблено Державною службою України з питань праці.

  Метою розроблення проекту акта є імплементації положень Директиви Ради 89/654/ЄЕС від 30 листопада 1989 року про мінімальні вимоги стосовно безпеки та охорони здоров’я на робочому місці (перша окрема Директива у значенні частини 1 статті 16 Директиви 89/391/ЄЕС) в національне законодавство про охорону праці.

  Пропозиції та зауваження до проекту наказу приймаються упродовж місяця з дня оприлюднення за адресою: Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14, e-mail: dsp@dsp.gov.ua; тел.: 226-20-83, факс 289-55-24.

  Проект наказу розміщено на офіційному сайті Держпраці: www.dsp.gov.ua ( розділ „Діяльність”,  підрозділ „Регуляторна діяльність”).


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№1/2019)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№1/2019)

  Науково-виробничий журнал «Охорона праці» продовжує публікувати коментарі, консультації, роз’яснення щодо впровадження міжнародних стандартів з управління ризиками безпеки та гігієни праці в Україні. Читайте у №1 за 2019 рік:

  Безпека праці

  Концепція реформування СУОП - добрий початок

  Думки фахівців -практиків про схвалену Урядом Концепцію     

  Зінаїда Купира

  Під особистий контроль

  Репортаж з колегії Держпраці за підсумками 2018 року 

  Максимальну увагу Мінімальним вимогам

  Про деякі положення Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних  майданчиках     

  Василь Андреєв

  Наказано вижити

  Завдання для будівельної галузі – змінити систему організації праці   

  Ольга Богданова

  Будівельний підряд очима іноземців   

  Замовник робіт має відповідати за безпеку на будівельному майданчику    

  Віталій Цопа

  Принципи, структура та процес керування ризиками

  Що змінилося у стандарті ІSО 31000: 2018 у порівнянні з попередньою      редакцією

  Олег Моісеєнко

  Про дивацтва реалізації державної політики

  Держава зворушливо піклується про бізнес, а у відповідь отримує скорочення витрат на охорону праці

  Володимир Потебешко

  Установи основну причину нещасного випадку

  Навчальний практикум журналу

  Тетяна Жмуд

  Прості кроки до «газової» безпеки

  Навчаємося ідентифікувати та запобігати небезпекам    під час використання природного газу 

  Сергій Колесник

  Газ у побуті: серйозні проблеми

  Потрібен новий порядок        технічного обслуговування систем газопостачання об’єктів побуту

  Микола Федоренко

  Уроки державної мови: Отвір, проріз і щілина

  Особливості використання цих термінів у нормативних документах

   МЕДИЦИНА ПРАЦІ

  Людмила Солодчук

  Вітаємо ювіляра!

  Інституту медицини праці – 90 років

  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

  Зінаїда Купира, Тетяна Антонюк

  Обережно: відрядження

  Особливості розслідування нещасних випадків, що сталися під час перерви або відрядження        

  Додаток до журналу

  НА ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ 3 ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Концепція реформування системи управління охороною праці в Україні та план заходів щодо її реалізації
   
  Нова редакція міжнародного стандарту ІSO 31000:2018. Коментарі фахівців.

   

   

 • Для органів місцевого самоврядування Держпраці та АМУ розробили методичні рекомендації

  Для органів місцевого самоврядування Держпраці та АМУ розробили методичні рекомендації   

  Державна служба України з питань праці спільно з Асоціацією міст України розробили методичні рекомендації «Здійснення органами місцевого самоврядування контролю за додержанням законодавства про працю».

  Мета видання - допомога органам місцевого самоврядування у підвищенні ефективності діяльності у сферах контролю за додержанням законодавства про працю, врегулювання ситуації щодо конкурентних умов малого та середнього підприємництва, детінізації зайнятості та збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

  Перший розділ методичних рекомендацій «Взяття органом місцевого самоврядування повноважень зі здійснення контролю за додержанням законодавства про працю" містить покрокову інформацію щодо початку цього процесу.

  У другому розділі "Здійснення контролю за додержанням законодавства про працю, оформлення та реєстрація форм документів" докладно прописано механізм здійснення контрольних функцій.

  У виданні також розміщено додатки, що містять приклади документального оформлення набуття контрольних повноважень.


   

   

 • Найвищі зарплати - у видобувній промисловості та органах державного управління

  Найвищі зарплати - у видобувній промисловості та органах державного управління

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій (з кількістю десять  і більше осіб) Буковинського регіону у листопаді 2018 року становила 7 508 гривень, що у два  рази вище рівня мінімальної заробітної плати, повідомили у Головному управлінні статистики Чернівецької області.

  До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належать:  державне управління й оборона,  обов’язкове соціальне страхування (12 883 гривень), серед промислових видів діяльності – добувна промисловість і розробка кар’єрів (9 738гривень).

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування (4 417 гривень), серед промислових видів діяльності - на підприємствах з водопостачання, каналізації, поводження з відходами (6 066 гривень).

  У 2018 році найбільше в Україні отримували  працівники авіації - понад 40 тисяч гривень. У фінансовій сфері середні зарплати становили понад  16 тисяч гривень, у сфері інформації та телекомунікацій -  понад 14 тисяч гривень.

  Українці, у середньому, отримували у 2018 році понад девять тисяч гривень щомісяця. Вже традиційно найвища середня зарплата у столиці - понад  13 тисяч гривень.

  Принагідно Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє роботодавців Буковини про необхідність дотримання трудового законодавства, зокрема, у частині належного оформлення трудових відносин та належної виплати заробітної плати працівникам.

  Інакше у разі порушення цих норм на суб’єктів господарювання накладатиметься штрафна фінансова санкція.

  Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься штрафна санкція у розмірі  125 190 гривень;

  за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 12 519 гривень;

  за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 41 730 гривень.


   

 • Актуально! Рекомендації роботодавцям щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Держпраці надає  рекомендації роботодавцям щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

  Фахівці відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг  Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснюють:

  Стаття 21  Закону України “Про охорону праці” -  «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва» -  передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

  З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Державна служба України з питань праці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав заяву за формою , згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок) та оригінал дозволу.

  Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення  аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання :

  законодавством не непередбачено продовження строку дії не чинного дозволу , зокрема, у разі звернення роботодавця за  його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу  (лист Держпраці № 4004/3/5.3-ДП-18 від 18.05.2018).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює:

  при вирішення питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься, чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;

  чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;

  чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.  

  Важливо!

  Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.


   

   

 • Питання трудової міграції потребує особливих підходів

  Питання трудової міграції потребує особливих підходів

  Про це зазначила Перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська на зустрічі з представниками Міжнародної організації з міграції (Представництво в Україні), зокрема з офіцером з питань зв’язків Лімою Алрохсі, повідомляє офіційний веб -портал Міністерства соціальної політики України.

  «Наша давня співпраця з Міжнародною організацією з міграції надає нам впевненості в успішній реалізації нових ініціатив. Ми налагоджуємо контакти з країнами, де працює найбільша кількість українських громадян і удосконалюємо міжнародну договірну базу. Збільшення потоків трудової міграції є загальносвітовою тенденцією, яка не оминула нашу країну».

  Вона  також зазначила, що питання трудової міграції потребує особливої уваги та підходів.

  «Основне наше завдання в тому, щоб зробити процес трудової міграції регульованим, забезпечити достатнє правове підґрунтя та соціальний захист наших громадян, які працюють за кордоном», - наголосила Ольга Крентовська.

  Сторони обговорили напрями подальшої співпраці, можливості запровадження нової регіональної ініціативи у сфері трудової міграції, а саме проекту «Покращення якості підбору персоналу шляхом етичного працевлаштування та навчання», який зараз знаходиться на стадії розробки.


   

   

 • Привітання з Різдвом Христовим

  Привітання з Різдвом Христовим

  Шановні буковинці!

  Ось і настає світлий час Різдва Христового - одного із найулюбленіших свят українців.

  Щиро вітаю вас із цим великим християнським святом.

  Бажаю кожному із вас, шановна буковинська громадо, з вірою, надією і спокоєм зустріти народження Сина Божого і людського.

  Нехай ваші душі наповняться великою радістю, над домівками зійде Різдвяна зірка й залунає коляда, на святкових столах буде хліб і до хліба.

  Здоровя, довголіття, достатку, злагоди і миру вам!

  З повагою, Іван Луцак -  начальник  Управління Держпраці у Чернівецькій області     


   

 • Про оплату праці працівників у святкові та неробочі дні

  Про оплату праці працівників у святкові та неробочі дні

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює роботодавцям та працівникам підприємств, установ, організацій Чернівецької області про оплату праці у святкові та неробочі дні.

  Розміри оплати роботи працівників  у святкові та неробочі дні визначено статтею 107 Кодексу законів про працю України.

  Згідно з чинним трудовим  законодавством, робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі:

  відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

  працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

  працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

  Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

  Роботодавці також зобов’язані надати працівникові, котрий працював у святковий і неробочий день, інший день відпочинку.

  Субєкти господарювання несуть адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю у частині належної оплати праці працівників.

  Таким чином за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці  на роботодавця накладається штрафна санкція у розмірі  41 730 гривень.

  За порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 12 519 гривень.